RedBrick AI, sağlık sektöründe yapay zeka gelişimini kolaylaştırmak için 4,6 milyon dolar artırdıRedBrick AI olarak iş yapan bir yapay zeka girişimi olan Zantula Inc., ticari büyüme girişimlerini desteklemek için 4,6 milyon dolarlık tohum finansmanı sağladı.

RedBrick AI ilan edildi finansman turu bugün. Turdaki lider yatırımcı, Sequoia India ve Sequoia Güneydoğu Asya arasında yeni başlayanlara finansmanın yanı sıra iş atölyelerine erişim gibi diğer kaynaklar sağlayan bir ortak girişim olan Surge oldu. Y Combinator ve birkaç melek yatırımcı da katıldı.

Araştırmacılar, görevin belirli yönlerini otomatikleştirerek doktorların MRI taramaları gibi tıbbi görüntüleri daha kolay analiz etmesine yardımcı olabilecek yapay zeka modelleri geliştiriyor. Bir AI modelini tıbbi bir görüntüde ilgilenilen öğeleri tam olarak belirleme yeteneği ile donatmak için bir yazılım ekibinin ona çok sayıda örnek sağlaması gerekir. Yapay zeka geliştirme sürecinde kullanılan örnekler, toplu olarak eğitim veri kümesi olarak bilinir.

Michigan ve Pune, Hindistan merkezli RedBrick AI, sağlık hizmeti odaklı makine öğrenimi projeleri için eğitim veri kümeleri oluşturmayı kolaylaştıran bir bulut platformu geliştirdi. Başlangıç, görevi kolaylaştırarak yeni AI uygulamalarının geliştirilmesini hızlandırmayı vaat ediyor.

Sağlık sektöründe, AI eğitim veri kümeleri genellikle iki tür dosya içerir: tıbbi görüntüler ve görüntüleri açıklayan açıklayıcı ek açıklamalar. Bir yapay zeka eğitim sürecinde ek açıklamaları inceleyerek, bir sinir ağı tıbbi görüntülerin nasıl yorumlanacağını öğrenebilir.

RedBrick AI platformu, AI eğitim veri kümeleri için ek açıklamalar oluşturma görevini hızlandırır. Girişime göre platformu, klinisyenlerin tıbbi bir görüntünün en önemli kısımlarını vurgulamasına ve nispeten basit bir tarayıcı tabanlı arayüz aracılığıyla açıklamalar eklemesine olanak tanıyor. Klinisyenler, AI geliştirme sürecini kolaylaştırmak için gereksiz tıbbi görüntü verilerini filtrelemek gibi ilgili görevleri de gerçekleştirebilir.

Platformu kullanarak, bir yapay zeka modeli geliştiren bir kuruluş, birden fazla kullanıcının aynı tıbbi görüntü setine ayrı ayrı açıklama eklemesini sağlayabilir. Startup’a göre bu yaklaşım, ek açıklamaların doğruluğunun sağlanmasına yardımcı oluyor. Tıbbi bir görsele eklenen tüm notlar benzer bilgiler içeriyorsa platform, doğruluk standartlarının karşılandığını belirleyebilir.

Şirket, temel özellik setinin yanı sıra, şirketlerin eğitim veri kümeleri oluşturma sürecini düzenlemesine yardımcı olan proje yönetimi yeteneklerini sağlar. Ayrıca, platformunda oluşturulan eğitim verilerinin bir şirketin diğer geliştirme araçlarına gönderilmesi görevini kolaylaştıran araçlar sunar.

RedBrick AI, platformunun birden fazla sağlık kuruluşu tarafından benimsendiğini söylüyor. RedBrick AI kurucu ortağı ve CEO’su Shivam Sharma, “Geçen yıl boyunca önde gelen sağlık hizmeti AI ekipleriyle çalışmak inanılmaz bir yolculuk ve öğrenme fırsatı oldu” dedi. “Klinik ortamlarda yapay zekanın hızla büyümesiyle, araştırmacıların yüksek kaliteli veri kümeleri ve geniş ölçekte modeller oluşturmak için mükemmel araçlara ihtiyacı var.”

RedBrick AI, platformunun benimsenmesini genişletmek için yeni duyurulan finansman turunu kullanacak. Başlangıç, çabayı desteklemek için ek yazılım mühendisleri işe alacak.

Fotoğraf: Pixabay

Uzmanlardan oluşan Cube Club ve Cube Event Topluluğumuza katılarak misyonumuza desteğinizi gösterin. Amazon Web Services ve Amazon.com CEO’su Andy Jassy, ​​Dell Technologies’in kurucusu ve CEO’su Michael Dell, Intel CEO’su Pat Gelsinger ve daha pek çok aydın ve uzmanın yer aldığı topluluğa katılın.Kaynak : https://siliconangle.com/2022/11/23/redbrick-ai-raises-4-6m-ease-ai-development-healthcare-sector/

Yorum yapın