Raporlara Göre FTX Muhtemel Hack’i Araştırıyor


İflas etmiş kripto borsası FTX çeşitli medya kuruluşlarının Cumartesi günü bildirdiğine göre, hesaplarından kaybolmuş gibi görünen yüz milyonlarca dolarlık kripto para birimi fonlarını içeren olası bir saldırıyı araştırıyor.

Şirketin baş hukuk müşaviri Cumartesi günü FTX’in yeni atanan CEO’su tarafından “belirli varlıklara yetkisiz erişim meydana geldi” ve FTX’in kolluk kuvvetleriyle temasa geçtiğini söyleyen bir açıklamayı tweetledi, The New York Times bildirildi.

Görünüşe göre kayıp kripto fonlarının tam değeri belirsiz, farklı satış noktaları farklı rakamlar bildiriyor, ancak bazı raporlar kripto para birimi araştırma şirketi Elliptic’e atıfta bulundu. Cumartesi gecesi itibariyle Elliptic’s İleti olası hırsızlık hakkında, sayıyı yaklaşık 500 milyon dolar olarak belirledi.

Times, tam olarak ne olduğunun da belirsiz olduğunu bildirdi.

Yayın, “büyük bir hırsızlığın, FTX’in, şirketin çöküşünde zaten milyarlarca dolar kaybetmiş olan müşterilere ve diğer alacaklılara geri ödeme yapmasını daha da zorlaştıracağını” belirtti.

FTX, görünüşe göre eksik fonlarla ilgili yorum talebine Cumartesi günü yanıt vermedi. Times, borsanın eski CEO’su Sam Bankman-Fried’in kısa mesajla yayına “İflas ekibiyle durumu çözüyoruz” dediğini söyledi.

FTX iflas koruması için başvurdu Cuma günü, işinin istikrarı sorgulandıktan sonra. Borsa, kripto para dünyasının en büyük oyuncularından biri olan The Wall Street Journal’a sahipti. kayıt edilmişancak erimesi kripto hakkında şüphelere yol açtı ve müşterilerin paralarını geri alıp alamayacaklarını merak etmelerine neden oldu.Kaynak : https://www.cnet.com/personal-finance/crypto/ftx-investigating-possible-hack-reports-say/#ftag=CAD590a51e

Yorum yapın