Rapora Göre Meta’nın Sheryl Sandberg Soruşturması Birkaç Yıl Geriye Dönüyor


Meta Operasyon Direktörü Sheryl Sandberg, onun için şirketin avukatları tarafından soruşturuluyor. son birkaç yılda kurumsal kaynakların kullanımıThe Wall Street Journal Cuma günü, isimsiz kaynaklara atıfta bulundu.

Soruşturmanın Sandberg’in Facebook çalışanlarını ikinci kitabı, Lean In vakfı da dahil olmak üzere kişisel projeleri üzerinde çalışmak için kullanıp kullanmadığına ilişkin olduğu bildiriliyor. ikinci düğünü. Raporda, incelemenin geçen sonbahardan bu yana devam ettiği ve birden fazla Meta çalışanının sorgulandığı belirtildi.

Haber, dergide Nisan ayında yayınlanan bir makaleyi takip ediyor. Sandberg dahili bir incelemeyle karşı karşıya Facebook’un ana şirketi tarafından o raporlar üzerine İngiliz gazete Daily Mail’e makaleleri atması için baskı yaptı eski ortağı Activision Blizzard CEO’su Bobby Kotick hakkında. Bu rapora göre Sandberg, Kotick hakkındaki hikayelerin yayınlanmasını önlemek için 2016 ve 2019’da Daily Mail ile iletişime geçti. Sandberg’in İngiltere yayınına baskı yapmak için Facebook ve Activision çalışanları ve dış danışmanlarla birlikte çalıştığı bildirildi.

Bir Meta şirket sözcüsü o sırada CNET’e e-postayla gönderilen bir açıklamada, “Sheryl Sandberg, bir editoryal kararı etkilemek için MailOnline’ın Facebook ile olan iş ilişkisini asla tehdit etmedi” dedi.

Sandberg geçen hafta söyledi sonbaharda sosyal medya şirketinden ayrılmakancak yönetim kurulunda kalacak.

Meta, bir yorum isteğine hemen yanıt vermedi.Kaynak : https://www.cnet.com/news/social-media/metas-investigation-of-sheryl-sandberg-goes-back-several-years-report-says/#ftag=CAD590a51e

Yorum yapın