Rapor: Yazılım testi uzmanlarının %97’si otomasyon kullanıyor


Transform 2022’ye katılamadınız mı? İsteğe bağlı kitaplığımızdaki tüm zirve oturumlarına şimdi göz atın! Buraya bak.


Yazılım testi kolaylaşıyor mu yoksa zorlaşıyor mu? Test uzmanları, ürün serbest bırakma döngülerini hızlandırmak için modern araçlardan mı yararlanıyor yoksa manuel süreçlerle mi tıkanıyorlar?

Bu soruların cevaplarını daha iyi anlamak için, Kobiton çeşitli sektörlerde en az 50 çalışanı olan şirketlerde 150 test uzmanına sordu.

Görünüşe göre, yazılım test uzmanları, test maliyetlerini düşürme ve yazılım kalitesini ve kullanıcı deneyimini iyileştirme arzusundan hareketle, otomasyona her zamankinden daha fazla güveniyor.

Bağlam için iki tür yazılım testi vardır: manuel ve otomatik. Manuel hala yaygındır, ancak tekrarlayan testler için ideal değildir, bu da birçok testçinin geliştirme ve uygulama performansını hızlandırabilecek otomasyonu seçmesine neden olur. Yani, Kobiton’un çalışmasına yanıt veren test uzmanlarının %40’ı, otomasyonu kullanma konusundaki temel motivasyonlarının kullanıcı deneyimini geliştirmek olduğunu söyledi.

Etkinlik

MetaBeat 2022

MetaBeat, 4 Ekim’de San Francisco, CA’da metaverse teknolojisinin tüm endüstrilerin iletişim kurma ve iş yapma şeklini nasıl değiştireceği konusunda rehberlik sağlamak için düşünce liderlerini bir araya getirecek.

Buradan Kaydolun

Yazılım testinde otomasyon uzun bir yol kat etti

Kobiton CEO’su Kevin Lee, “İki yıl önce yaptığımız bir çalışmada, sorduğumuz test uzmanlarının yarısı otomasyon programlarının nispeten yeni olduğunu ve %76’sı tüm testlerin %50’sinden daha azını otomatikleştirdiklerini söyledi” dedi. “Bu yılki araştırmaya katılan test uzmanlarının neredeyse %100’ü otomasyon kullanıyor, bu da endüstrinin ne kadar ilerlediğini gösteriyor.”

Test yöneticileri de otomasyon deneyimine sahip yeni işe alımlara öncelik veriyor. Kobiton’un çalışması, otomasyon deneyiminin yöneticilerin en çok ilgilendiği üç beceriden biri olduğunu buldu.

Ve otomasyon nasıl kullanılıyor? Kobiton’un anketine katılanların çoğu (%34), eşit bir regresyon ve yeni özellik testi karışımı için otomasyon kullandıklarını söyledi.

Ve onları daha verimli hale getirdi. Ankete katılanların neredeyse yarısı (%47), bir sürümden önce manuel testin 3-5 gün sürdüğünü, otomatik testlerin ise 3-6 saat içinde yapılabileceğini söyledi.

Resim kredisi: Kobiton.

“2022 çalışmamıza yanıt veren test uzmanları tarafından listelenen en önemli öncelik, otomasyon testlerini artırma arzusuydu. Otomasyon açıkça geleceğin dalgasıdır” dedi Lee.

VentureBeat’in misyonu teknik karar vericilerin dönüştürücü kurumsal teknoloji ve işlemler hakkında bilgi edinmeleri için dijital bir şehir meydanı olmaktır. Üyelik hakkında daha fazla bilgi edinin.Kaynak : https://venturebeat.com/programming-development/report-97-of-software-testing-pros-are-using-automation/

Yorum yapın