Rapor: Dijital inşaatçıların %85’i zayıf teknoloji nedeniyle işlerini bırakacak


Büyük İstifa, Büyük Değişiklik’e dönüşürken, şirketler dünya çapında en iyi yetenekler için savaşmaya devam ediyor. Yetenek savaşları, özellikle müşteriler ve diğer son kullanıcılar için dijital deneyimler oluşturmakla görevli geliştiriciler ve dijital pazarlamacılar olan dijital kurucuların becerileri için şiddetlidir.

memnun‘nin araştırması, bir şirketin kullandığı teknolojinin, üst düzey yetenekleri çekmek ve elde tutmak ve aynı zamanda bu yeteneğin şirket hedeflerini karşılamasını ve aşmasını sağlamak için gerekli olduğunu buldu. Bulgular, dijital inşaatçıların şaşırtıcı bir şekilde %85’inin yazılımlarından ve araçlarından memnun olmadıkları için bir işi bırakacaklarını veya bırakmayı düşündüklerini ortaya koydu.

Ayrıca, ankete katılanların yaklaşık üçte ikisi (%65), şirketlerinin kendilerine çalışmaları için verdiği yazılım ve araçların, bir çalışan olarak onlara nasıl değer verdiklerinin doğrudan bir yansıması olduğunu söyledi. Dijital inşaatçıların üçte ikisi (%66) ayrıca kullandıkları yazılımın iş tatminlerini “çok” etkilediğini belirtti.

Şaşırtıcı bir şekilde, ankete katılanların çoğu, şirketlerinin kendilerini işlerini yapmak için doğru araçlarla donatmadığını hissetti. Dijital kurucuların dörtte üçünden fazlası (%78), şirketlerinin şirket hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olmak için yeni teknolojiyi benimsemesi gerektiğine inanıyor.

Açıkça, işgücü giderek daha fazla dağıtıldığından, masa tenisi masaları veya ücretsiz öğle yemeği gibi geleneksel ofis avantajları, talep gören çalışanlar için onu kesmiyor. Çalışanlar sadece işlerini yapmak için en iyi araçlarla çalışmak isterler.

Rapor bulguları, Mart 2022’de Amerika Birleşik Devletleri’nde gerçekleştirilen 439 dijital kurucu (231 geliştirici ve 208 dijital pazarlamacı) ile yapılan bir ankete dayanmaktadır.

Okumak tam rapor Contentful tarafından.

VentureBeat’in misyonu teknik karar vericilerin dönüştürücü kurumsal teknoloji ve işlemler hakkında bilgi edinmeleri için dijital bir şehir meydanı olmaktır. Üyelik hakkında daha fazla bilgi edinin.

Konular


İşletme


Kurumsal analitikKaynak : https://venturebeat.com/2022/06/08/report-85-of-digital-builders-would-leave-their-job-due-to-poor-tech/

Yorum yapın