Rapor: Çevrimiçi alışveriş yapanların %84’ü kişiselleştirmenin satın alma işlemlerini etkilediğini söylüyor


Transform 2022’ye katılamadınız mı? İsteğe bağlı kitaplığımızdaki tüm zirve oturumlarına şimdi göz atın! Buraya bak.


Arkasındaki şirket olan Elastic’ten yeni bir çalışma elastik arama büyük veri analitiği ve arama motoru, e-ticaret alışveriş deneyimine ilişkin içgörüler ortaya koyuyor. “Ürün Fiyat Üzerinden: Kişiselleştirmenin Çevrimiçi Aramaları Satışa Dönüştürmede Oynadığı Kritik Rol” adlı çalışma, çevrimiçi perakendecilerin alışveriş yapanlara hızlı ve geniş ölçekte kişiselleştirilmiş ürün önerileri sunarak aramaları nasıl satışa dönüştürebileceğini gösteriyor.

Kişiselleştirmeyi tercih eden %84’e ek olarak, çevrimiçi alışveriş yapanların %88’i, Z kuşağının %96’sı ve Y kuşağının %97’si dahil olmak üzere kişiselleştirilmiş bir deneyim sunan bir perakendeci web sitesinde alışverişe devam etme olasılıklarının daha yüksek olduğunu söyledi.

Resim kredisi: Elastik.

Çalışma ayrıca, alışveriş yapanların %95’inin artan fiyatlara tepki olarak maliyet düşürücü önlemler aldığını ve %53’ünün belirsiz ekonomik zamanlarda bile en düşük fiyat yerine doğru ürünü bulmaya öncelik verdiğini ortaya koydu.

Çevrimiçi ürün bulmak sinir bozucu olabilir

Çevrimiçi alışveriş yapanlar, doğrudan bir perakendeciden satın almanın güçlü avantajlar sunduğunu biliyor
diğer seçeneklerden daha ağır basan: %92’si bir perakendecinin web sitesinde arama yapmaya başlar, özellikle
daha iyi fiyatlar için (%48). Ancak yaptıklarında, yaklaşık 3’te 2’si (%65) bulmanın çok kolay olmadığını söylüyor.
istedikleri ürün.

Etkinlik

MetaBeat 2022

MetaBeat, 4 Ekim’de San Francisco, CA’da metaverse teknolojisinin tüm endüstrilerin iletişim kurma ve iş yapma şeklini nasıl değiştireceği konusunda rehberlik sağlamak için düşünce liderlerini bir araya getirecek.

Buradan Kaydolun

Genel olarak, %78’i bir perakendecinin web sitesinde arama yaparken barikatlarla karşılaşıyor ve bunların %27’si farklı ürünleri karşılaştırmakta zorlanıyor. Diğer %24’ü ise tercih edilen ürünleri bulmak için belirli ürün adlarını bilmek zorunda kaldığı için hayal kırıklığına uğramaktadır. En önemlisi, %30’u alakasız arama sonuçlarından dolayı hayal kırıklığına uğrarken, neredeyse bir o kadar çok rapor, istenen ürünü bulmadan önce birden çok sonuç sayfasını kaydırmaya ihtiyaç duyuyor (%28).

Bu engeller, müşterilerin aramalarını hassaslaştırmak için çok zaman harcamasına neden olur. İnternetten alışveriş yapan 3 kişiden 2’sinden fazlası (%70), istediklerini bulmanın genellikle birden fazla deneme gerektirdiğini söylüyor. Alışveriş yapanlar yavaşladığında, hayal kırıklıkları artar ve perakendeciler işlerini kaybeder. Çevrimiçi alışveriş yapanların dörtte üçü (%75), istedikleri ürünü sergilemeyen bir web sitesinden ayrılır.

Çalışmadan elde edilen diğer bulgular şunlardır:

  • %68’i tavsiyelere dayanarak bir perakendeci web sitesinden başlangıçta almayı düşünmedikleri bir ürün satın aldı.
  • Alışveriş yapanların %50’si, gezinmesi kolay bir web sitesinin satın alma kararlarında en etkili faktör olduğunu söylerken, %42’si hedeflenen promosyonların ve satış bildirimlerinin kendilerine ait olduğunu söyledi.
  • Her 5 müşteriden 2’sinden fazlası (%41) daha kişiselleştirilmiş bir deneyim kazanmak için kişisel bilgilerini paylaşmaya istekli.

Çalışma Elastic tarafından görevlendirildi ve Wakefield Research tarafından 22 Haziran ile 28 Haziran 2022 tarihleri ​​arasında 18 yaş ve üzeri ulusal temsili ABD’li 1000 yetişkin arasında bir e-posta daveti ve çevrimiçi bir anket kullanılarak yürütüldü.

Okumak tam çalışma Elastik’ten.

VentureBeat’in misyonu teknik karar vericilerin dönüştürücü kurumsal teknoloji ve işlemler hakkında bilgi edinmeleri için dijital bir şehir meydanı olmaktır. Üyelik hakkında daha fazla bilgi edinin.



Kaynak : https://venturebeat.com/data-infrastructure/report-84-of-online-shoppers-say-personalization-influences-their-purchases/

Yorum yapın