Rapor: 5 CISO’dan 1’i haftada fazladan 25 saatten fazla çalışıyor


Vatandaş geliştiricilerin becerilerini artırarak ve ölçeklendirerek başarılı bir şekilde yenilik yapmayı ve verimliliğe nasıl ulaşılacağını öğrenmek için Low-Code/No-Code Summit’teki isteğe bağlı oturumlara göz atın. İzle şimdi.


E-posta güvenlik şirketi tarafından yapılan yeni bir ankete göre, her beş CISO’dan biri haftada 25 saatten fazla çalışıyor Tessian. Amerika Birleşik Devletleri, Birleşik Krallık, Orta Doğu ve Afrika’daki 600 güvenlik lideriyle yapılan anket, CISO’ların önemli ölçüde fazla mesai yaptığını ve bunun da haftada neredeyse iki fazladan iş günüyle sonuçlandığını ortaya koydu. Çalışma, ortalama olarak, CISO’ların sözleşmeli haftalık saatlerinden 16,5 saat çalıştıklarını ve geçen yıla göre 11 saat arttığını ortaya koydu.

Anket ayrıca birçok güvenlik liderinin “her zaman açık” bir çalışma biçimini benimsediğini ortaya çıkardı. Güvenlik liderlerinin dörtte üçü işten her zaman çıkamadıklarını bildirirken, %16’sı nadiren kapatabildiklerini veya hiç kapatamadıklarını söylüyor. Şirketin büyüklüğü ayrıca fazla mesai ve çalışılan fazladan saat miktarında önemli bir faktördür.

Daha küçük şirketlerdeki (10-99 çalışan) CISO’lar haftada ortalama 12 saat fazladan çalıştıklarını bildirirken, 1.000’den fazla çalışanı olan bir şirkette aynı rolde olanlar fazladan 19 saat çalıştıklarını bildiriyor. Şirketin büyüklüğü de iş-yaşam dengesine katkıda bulunur. Küçük şirketlerdeki güvenlik liderleri, iş ve ev hayatı arasında sınırlar oluşturmakta daha fazla zorlandıklarını söylüyor. Bu şirketlerdeki CISO’ların yalnızca %20’si, daha büyük şirketlerdekilerin %31’ine kıyasla her zaman işten ayrılabileceklerini söylüyor.

Bazı çalışanlar teselliyi “sessizce bırakmak”ta bulurken, bu CISO’ların ve ekiplerinin karşılayamayacağı bir lüks. Bazı fazla mesai veya fazla çalışma saatleri kaçınılmaz olsa da, alışılmış fazla çalışmanın sonuçları gerçektir ve strese, yorgunluğa ve tükenmişliğe yol açabilir.

Etkinlik

Akıllı Güvenlik Zirvesi

Yapay zeka ve makine öğreniminin siber güvenlikteki kritik rolünü ve sektöre özel vaka incelemelerini 8 Aralık’ta öğrenin. Ücretsiz geçişiniz için bugün kaydolun.

Şimdi üye Ol

Tessian’da CISO’dan Josh Yavor’a göre, güvenlik liderlerinin kuruluşlarının güvenliği ve sağlığı için her şeylerini işlerine vermeleri gerekiyor, ancak bu “her şey dahil” zihniyeti “her zaman açık”a dönüşebilir ve tükenmişliğe yol açabilir. Bu sürdürülebilir değildir ve riski artırır.

Liderler olarak CISO’ların kendilerini savunmaları ve sınırlar koymaları gerekir. Bu sadece meslektaşlarımız için bir örnek oluşturmakla kalmayacak, aynı zamanda ekiplerini sürdürülebilir, operasyonel başarı için hazırlayacaktır.

Okumak tam rapor Tessian’dan.

VentureBeat’in misyonu teknik karar vericilerin dönüştürücü kurumsal teknoloji ve işlemler hakkında bilgi edinmeleri için dijital bir şehir meydanı olmaktır. Brifinglerimizi keşfedin.Kaynak : https://venturebeat.com/security/report-1-in-5-cisos-work-more-than-25-extra-hours-per-week/

Yorum yapın