Rapor: 2022’de 1 milyardan fazla 5G mobil aboneliği bekleniyor


Oyun endüstrisi için sırada ne olduğunu öğrenmekle ilgileniyor musunuz? Bu Ekim ayında GamesBeat Summit Next’te endüstrinin gelişmekte olan bölümlerini tartışmak için oyun yöneticilerine katılın. Daha fazla bilgi edin.


tarafından yeni bir rapor Ericsson 5G mobil aboneliklerinin 2022’de 1 milyarı aşacağını tespit etti. Ayrıca, 20’den fazla servis sağlayıcı, geçen yıl 5G bağımsız ağlarını başlattı ve 2022’de bunun iki katı olması bekleniyor.

Ericsson Mobilite Raporu, telekom endüstrisinin gelişimini takip ediyor. Rapor, 5G, IoT, sabit kablosuz erişim ile ilgili rakamlar da dahil olmak üzere mobil sektördeki en son trendleri ve 5G’nin nerede ve nasıl ölçeklendiğine ilişkin tahminleri içeriyor.

5G’nin benimsenmesi de 2009’daki lansmanından sonra 4G’den daha hızlı büyüyerek 4G’den iki yıl daha hızlı bir şekilde 1 milyar abonelik sayısına ulaştı. 2027’nin sonunda küresel 5G aboneliklerinin, toplam mobil aboneliklerin %48’ini oluşturan 4,4 milyara ulaşacağı tahmin ediliyor.

Şekil 1. Teknolojiye göre mobil abonelikler (milyar).  5G aboneliklerinin 2027'de 4,4 milyara ulaşacağı tahmin ediliyor.

Sonuç olarak, 5G cihaz sevkiyatları 2021’de 2020’ye göre iki katından fazla arttı ve sevk edilen 615 milyon birimi aştı. Form faktörüne göre tüm 5G cihazların %50’sini oluşturan 650’den fazla 5G akıllı telefon modeli piyasaya sürüldü.

Beş yıl içinde 5G, Kuzey Amerika’daki tüm mobil aboneliklerin %90’ını, Batı Avrupa’da %82’sini ve Kuzeydoğu Asya’da %74’ünü oluşturacak. Henüz piyasaya sürmenin başlamadığı Hindistan’da analistler, katılımın %40 olacağını tahmin ediyor.

Rapordaki tahmin süresi altı yıldır ve her yıl Kasım raporunda bir yıl ileri gider. Abonelik ve trafik tahmini temel çizgisi, müşteri ağlarındaki ölçümler de dahil olmak üzere Ericsson dahili verileriyle doğrulanan çeşitli kaynaklardan gelen geçmiş veriler kullanılarak oluşturulur. Gelecekteki gelişmeler, makroekonomik eğilimler, kullanıcı eğilimleri, pazar olgunluğu ve teknolojik gelişmelere dayalı olarak tahmin edilmektedir. Diğer kaynaklar, dahili varsayımlar ve analizlerle birlikte endüstri analist raporlarını içerir.

Okumak tam rapor Ericsson tarafından.

VentureBeat’in misyonu teknik karar vericilerin dönüştürücü kurumsal teknoloji ve işlemler hakkında bilgi edinmeleri için dijital bir şehir meydanı olmaktır. Üyelik hakkında daha fazla bilgi edinin.Kaynak : https://venturebeat.com/2022/06/23/report-more-than-1b-5g-mobile-subscriptions-expected-in-2022/

Yorum yapın