Rainmaker Games, blockchain oyunları için zincirler arası NFT pazarını başlattı


Oyun endüstrisi için sırada ne olduğunu öğrenmekle ilgileniyor musunuz? Bu Ekim ayında GamesBeat Summit Next’te endüstrinin gelişmekte olan bölümlerini tartışmak için oyun yöneticilerine katılın. Bugün kayıt Ol.


Rainmaker Games, blok zinciri oyunları için değiştirilemez belirteçler (NFT’ler) için zincirler arası bir pazar başlattığını duyurdu.

CEO’su Will Deane yağmur yapıcı, GamesBeat ile yaptığı bir röportajda, pazarın blockchain tabanlı oyun finansmanında veya GameFi’de yeni bir ilerlemeyi temsil ettiğini söyledi. Yeni pazar yeri ile oyuncular, Web3 genelinde kılavuzlar, stratejiler ve incelemelerle birlikte toplanmış en iyi GameFi NFT listelerini keşfedebilir.

Aralık ayında, Rainmaker Games bir tur finansmanı kapatarak 6,5 milyon dolar topladı. Yatırımcıları arasında CoinFund, Polygon Studios ve Animoca Brands yer alıyor. O zamanlar şirket, oyuncuların mallarına sahip olabilecekleri ve isterlerse satabilecekleri “kazanmak için oyna” blok zincir oyunları üzerinde çalışıyordu.

Oyunlar için NFT ticareti, koleksiyonerlerin NFT’lere yatırım yaptıkları için yutturmaca ve kar umutları tarafından yönlendirildiği için 2021’de milyarlarca dolarlık bir pazar haline geldi. Sorun şu ki, oyuncular yalnızca belirli pazar yerlerine ve Solana veya Polygon gibi ilgili blok zinciri mimarisine hitap eden platformlarda NFT’leri satın almak zorunda kalıyorlar.

Deane, çoğu oyuncunun ve yatırımcının ne satın alacağı, hangi NFT’lerin en iyi performansı gösterdiği, hangi cüzdanı indireceği ve nasıl başlayacağı konusunda kafalarının karıştığını söyledi. Buna ek olarak, gerçek oyun toplulukları için genel bir tarafsız inceleme ve doğru derecelendirme sistemi eksikliği var.

Deane’in çözümü, Rainmaker’ın yeni NFT Marketplace’idir. Rainmaker, oyuncuları daha akıllıca oynamaları ve yatırım yapmaları için güçlendirmek istiyor. Bu oyuncu odaklı NFT pazarı, Rainmaker’ın oyun keşif motoruyla bütünleşir ve eğitim kaynakları sunarken yeni nesil sorunsuz deneyime öncülük eder.

Mağaza test modunda ve günde bin ziyaretçi alıyor. Şirketin yeni fırlatma rampasında piyasaya sürülecek yaklaşık 100 oyun var ve topluluğunda Discord, Twitter ve Telegram gibi çeşitli platformlarda yaklaşık 400.000 kişi var. Şirket şu ana kadar 60’tan fazla oyunla ortaklık kurdu.

Deane, aktif kullanıcıların ayda yaklaşık %30 arttığını söyledi. Deane, şirketin yeni bir bağış toplama turuna başladığını söyledi. Şirketin yaklaşık 20 çalışanı var.

Zincirler arası NFT’ler

Rainmaker Games, zincirler arası bir NFT mağazasına sahiptir.

Rainmaker, düzinelerce Web3 oyununu tek bir NFT pazarında birbirine bağladığını söyledi. Şirket, en eğlenceli, karlı, güvenli ve gelişmiş Web3 oyunlarına odaklanarak mevcut tüm blok zincirlerinde oyunları bir araya getirdiğini söyledi.

Rainmaker’ın NFT pazarı, hangi ticaret oyunlarının ve NFT’lerin gerçekte talep gördüğüne dair daha geniş bir genel bakış sunar. 50 zorlu oyuncu ve GameFi uzmanlarından oluşan bir ekip, sitedeki her oyunu analiz ederek oyun verilerine çok ihtiyaç duyulan şeffaflığı veren bir puan sağlar.

Düşük performans gösteren NFT’lere sahip kötü tasarlanmış veya popüler olmayan oyunlar izlenir ve kırmızı işaretlenir ve Rainmaker topluluğu için yalnızca en iyi oyunları bırakır.

Satın Alma Rehberleri

Rainmaker Games, birçok zincirden NFT ürünlerini tek bir mağazada topluyor.

Oyuncular, en bilinçli seçimleri yapmalarına yardımcı olacak kapsamlı Satın Alma Kılavuzlarına ve NFT’ye yeni başlayanlar için bir “NFT’lere Başlarken” kılavuzuna erişebilir. Oyuncuların en objektif incelemeleri keşfettiği küratörlü bir deneyim.

Rainmaker’ın Satın Alma Kılavuzları, gürültüyü azaltmak ve hangi oyunların zaman ayırmaya değer ve hangilerinin uyuşmadığı konusunda bilinçli kararlar vermek söz konusu olduğunda faydalıdır. Oyun içi görüntüleri ve diğer medyaları, işlem ücretlerini, başlangıç ​​maliyetlerini karşılaştırabilir, binlerce dijital varlığın ayrıntılarını inceleyebilirsiniz ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz.

NFT pazarı, özel algoritmalar kullanarak gelecek özellik güncellemelerinin fiyat tahmininin yanı sıra NFT toplama taban fiyatını da sağlar. Rainmaker’ın veriye dayalı tahminleri, kullanıcıların keşfetmeyi seçtikleri her oyun için en alakalı ve güncel bilgilere sahip olmalarını sağlar.

Rainmaker’ın küratörlüğünü yaptığı listeler, herhangi bir oyunu herhangi bir blok zinciri engeli olmadan deneyimlemek için bir portal görevi görerek çevrimiçi oyun oynamanın ne anlama geldiğini basitleştiren bir platformun parçasıdır. İtibaren Sandbox’ın Ethereum blok zinciri çiftlik poliçesi Binance Akıllı Zincir üzerine inşa edilmiş olup tümü Rainmaker ile uyumludur.

Yeni oyunlar veya en çok oy alan oyunlar gibi kategorilere göre dünya çapında binlerce blok zinciri oyunu arasından seçim yapabileceksiniz. Ayrıca kullanıcı tarafından oluşturulan incelemelere sahiptir.

Deane, “Pazarlar arası bir toplayıcı olarak başladık ve sadece oyun oynuyoruz” dedi. “Bunun topluluğumuz için çok değerli olduğunu düşünüyoruz ve şimdiden ilgi görmeye başladık.”

Şirket, her şeyi elde etmek amacıyla daha fazla blok zinciri protokolü ekliyor.

Deane, blok zinciri oyunlarının çekiciliğinin anahtarının mülkiyet olduğuna inanıyor. İnsanların varlıklara yatırım yapmalarını ve gerektiğinde onları oyundan çıkarmalarını sağlar.

“Bence insanlar için en iyi argüman, olumsuzluk olmaması” dedi. “Bence birçok oyuncu likidite istiyor.”

Deane, kripto dolandırıcılığı olduğunu kabul ediyor, ancak oyuncuların henüz NFTS için gerçek faydayı keşfettiğini düşünmüyor. Büyük üçlü A oyun şirketleri yüksek kaliteli blok zincir oyunları başlatmaya başladığında işlerin değişeceğini düşünüyor.

Tabii ki şirket, özellikle kripto para birimi tüccarları ve koleksiyoncuları için bir ayı piyasasına girdiğimizin farkında.

Deane, “’Blockchain oyunlarını öğrenmek için nereye gidiyorsunuz?’ sorusunu yanıtlıyoruz” dedi. “Kısa cevap Twitter. Yeni çıkacak oyunlar, oynaması ücretsiz oyunlar, en havalı grafiklere sahip olanı öğrenmek ve oyun incelemelerini bulmak için gerçekten bir keşif motoru yok.”

Deane, şu anda Rainmaker platformundaki her blok zincirinde 600’den fazla oyun olduğunu söyledi. Deane, planın 1400 oyun daha eklemek olduğunu söyledi.

“Diğerleri size bir token fiyatı ve işlem hacmi söyler. Oyuncular, hangi oyunların eğlenceli olduğunu, en yeni oyunun ne olduğunu, tüm bu farklı şeyleri gerçekten bilmek istiyor,” dedi Deane.

Web3’ün Steam mağazası olmaya çalışan başka şirketler de var, ancak pazar şu anda oldukça parçalanmış durumda. Fractal gibi bazı rakipler, Solana gibi belirli pazarlara odaklanmıştır.

Deane, “Tamamen çapraz zinciriz” dedi.

kripto kışı

Rainmaker Games, NFT oyun öğelerini tek bir pazarda birleştirmeye yardımcı olacak.

Kripto kışına gelince, Deane bunun “değerli bir şey” olduğunu söyledi.

“Hayatım boyunca girişimci oldum” dedi. “Daha önce şirket sattım. Hırslı olmak, bu ortamda şirketleri harika yapan şeyin temel özelliğidir. Faydalı birçok harika projenin ortaya çıktığını göreceğiz ve bence şu anda blockchain’in ihtiyacı olan şey bu. Herkes bunun bir boğa piyasası olmasını ister, ancak bir ayı piyasasında kremanın zirveye çıktığını göreceksiniz.”

Pazar yerinin volanın bir parçası olduğuna inanıyor. Oyuncular en iyi oyunları bulduklarında daha fazla oynayacaklar ve pazar büyüyecek. Blockchain oyunlarından nefret edenler olduğunu kabul etti, ancak henüz sahiplik yaşamadıklarını düşünüyor.

GamesBeat’in inancı oyun endüstrisini ele alırken “tutkunun işle buluştuğu yer”. Ne anlama geliyor? Size haberlerin sizin için ne kadar önemli olduğunu anlatmak istiyoruz – sadece bir oyun stüdyosunda karar veren biri olarak değil, aynı zamanda bir oyun hayranı olarak. İster makalelerimizi okuyun, ister podcast’lerimizi dinleyin veya videolarımızı izleyin, GamesBeat sektör hakkında bilgi edinmenize ve onunla etkileşime girmenin keyfini çıkarmanıza yardımcı olacaktır. Üyelik hakkında daha fazla bilgi edinin.Kaynak : https://venturebeat.com/2022/07/15/rainmaker-games-launches-cross-chain-nft-marketplace-for-blockchain-games/

Yorum yapın