QuickNode, “Blockchain’in AWS’si veya Azure’u” olmak için 800 milyon ABD doları değerinde 60 milyon ABD doları artırdı • Teknolojik Haberler


Şirketin CEO’su ve kurucu ortağı Alex Nabutovsky, Teknolojik Haberler’a verdiği demeçte, bir blockchain dağıtım platformu olan QuickNode, B Serisi turunda 800 milyon $ değerinde 60 milyon $ topladı.

Tur, diğerlerinin yanı sıra Tiger Global, Seven Seven Six Ventures ve QED Investors’ın katılımıyla 10T Fund tarafından yönetildi. Bu bağış toplama, şirketin 35 milyon dolarlık A Serisi turundan yaklaşık 15 ay sonra gelir. Nabutovsky, şirketin toplamda 105 milyon dolardan fazla para topladığını söyledi.

“35 milyon dolarlık bir tur topladığımızda 20 kişiydik. Şimdi 120’den fazla kişiyiz, ”dedi Nabutovsky. “Ekibi büyütmeye devam edeceğiz. Gelen girişim miktarı inanılmaz, bu nedenle bu soyutlama katmanlarını oluşturmaya devam etmek, teknolojimizi büyütmek ve yeni bölgelere açılmak istiyoruz.”

Nabutovsky, sermaye genişlemeye odaklanacak olsa da, şirketin finansmanı artan blockchain benimsemesi için kullanmak istediğini söyledi. “Geçen yıl gördüğümüz gibi kitlesel blok zinciri benimsemeye sahip olacaksak, kurumsal düzeyde altyapı sağlamanız gerekir” dedi.

Nabutovsky, QuickNode’un 2017’de kurulduğunu ve Web 2.0 altyapısını web3’e getirmeyi amaçladığını, ancak zamanla çığ gibi büyüdüğünü söyledi. 2022’nin üçüncü ve dördüncü çeyrekleri, Web 2.0 devleri ve web3 yerli şirketlerin alana yığılması sayesinde %300’ün üzerinde arttığı için “gelir açısından rekor çeyrekler” oldu.

Müşteri tabanı, Twitter ve Adobe gibi büyük Web2.0 şirketlerinin yanı sıra Coinbase, OpenSea, Chainlink, 1inch Network, Dune Analytics ve Phantom gibi web3 platformlarını içerir.

Platform, aylık 200 milyardan fazla API isteğini işliyor ve Nabutovsky’ye göre yılda yalnızca dört gün kesinti olduğu anlamına gelen %99,99 çalışma süresiyle “her zaman kullanılabilir”. “Müşterilerimizin çoğu buraya %99,99 güvenilirlik, gecikme ve hız garantisi verebildiğimiz için geldi” dedi.

Ayrıca Bitcoin, Ethereum, Solana, Polygon, Binance Smart Chain, Avalanche ve Abritrum dahil olmak üzere 16 blockchain ile çalışır. İnternet sitesi. Nabutovsky, “Bu yılın sonuna kadar en az dört ila beş zincir daha eklemeyi planlıyoruz” dedi.

“Platformda sürekli olarak yeni şeyler talep eden 50.000’den fazla geliştiricimiz var. Ama bizim için yol haritası her zaman protokollerin eklenmesi ve bu temellerle çalışmaktır. Bu sadece bir protokole sahip olmak değil, aynı zamanda onların ve geliştiricilerinin daha iyi bir deneyime sahip olabilmesi için temellerle ekosistemlerinin bir uzantısı olacak bir ilişki kurmaktır” dedi.

Nabutovsky, QuickNode için uzun vadeli hedefin “basit” olduğunu söyledi.

“Blockchain inşa etmek veya onunla etkileşim kurmak isteyen herhangi bir şirketin yapabileceği bir noktaya gelmek istiyoruz. [technology] bizi kullanacak,” diye ekledi Nabutovsky. “Blockchain’in AWS veya Azure’u olmak istiyoruz. Endüstri bunun için çok olgun ve gerçekleşen üretim şaşırtıcı.”Kaynak : https://techcrunch.com/2023/01/24/quicknode-raises-60m-at-800m-valuation-to-become-the-aws-or-azure-of-blockchain/

Yorum yapın