Qualcomm, AI yazılımına birleşik ‘tam yığın’ yaklaşımını duyurduQualcomm Inc. bugün açık ürünlerinde yapay zeka uygulamaları oluşturmaya yönelik birleşik bir yazılım yaklaşımı getirdiğini söylediği yeni AI Stack portföyü.

Şirkete göre, Qualcomm AI Yığını orijinal ekipman üreticileri ve geliştiricileri için daha kapsamlı bir AI çözümü sağlayarak mevcut AI tekliflerini birleştirir ve geliştirir. Şirket, geniş AI yazılımı, erişimi ve uyumluluğu ile bir dizi akıllı cihazı desteklediğini söyledi. Otomotiv, mobil, genişletilmiş gerçeklik, “nesnelerin interneti” ve bulut platformları gibi birden çok Qualcomm destekli bağlı akıllı uç üründe çalışır.

Qualcomm İcra Kurulu Başkanı Cristiano Amon, şirketi akıllı uç için çözümler sunabilen “tam yığın” bir şirkete dönüştürmeyi hedeflediğini söyledi. Qualcomm, bu yaklaşımı benimseyerek, geliştiricilerin uçta yapay zeka entegrasyonunu hızlandırmasına yardımcı olmak için benzer bir yaklaşımı benimseyen bir dizi diğer yarı iletken firmasının ayak izlerini takip ediyor.

Qualcomm, AI Stack portföyünün geliştiricilere Qualcomm AI Engine’e doğrudan erişimin yanı sıra Qualcomm Cloud AI 100 üzerindeki AI çekirdeklerine özel erişim sağladığını söyledi. Qualcomm AI Engine, mevcut modelleri doğrudan AI’ya devredebilen ve dağıtabilen bir AI kitaplığıdır. Qualcomm Technologies platformlarında hızlandırıcılar. Şirket, bununla birlikte OEM’lerin ve geliştiricilerin bir özellik geliştirme ve ardından aynı modeli farklı ürünler ve katmanlar arasında taşıma yeteneği kazandığını açıkladı.

Qualcomm AI Stack, hayatı kolaylaştırmak için birden fazla AI çerçevesini ve PyTorch, TensorFlow ve ONNX dahil olmak üzere popüler çalışma zamanlarını ve ayrıca çeşitli ortak geliştirici kitaplıkları, hizmetleri, araçları ve derleyicileri destekler. Bu kapsamlı destek sayesinde Qualcomm, bir cihazda geliştirilen bir AI özelliğini diğer donanım parçalarına taşımanın kolaylaştığını söyledi.

Microsoft Corp’ta AI Çerçeve Mimarisi için seçkin bir mühendis olan Yuan Yu, bu hareketi alkışladı. AI Stack’in geliştiricilerin bir dizi platformda güçlü AI ve makine öğrenimi yeteneklerinden yararlanmalarını çok daha basit hale getireceğini söyledi.

Qualcomm AI Yazılım teknolojilerini, istemcilerden sunuculara ölçeklenen birleşik, kapsamlı AI yazılımı sağlayarak uçtan buluta AI yetenekleri sunmak için Windows için Qualcomm Neural Processing SDK dahil olmak üzere ekosistemlerimizdeki geliştiricilere sunmaktan heyecan duyuyoruz.” dedi.

Qualcomm, AI Stack portföyünün ayrıca AI Model Efficiency Toolkit, özel bir AI geliştirme grafik kullanıcı arayüzü, model analizörleri ve Nöral Mimari Araması dahil olmak üzere çeşitli diğer araçlarla birlikte geldiğini söyledi.

Resim: Qualcomm

Uzmanlardan oluşan Cube Club ve Cube Event Topluluğumuza katılarak misyonumuza desteğinizi gösterin. Amazon Web Servisleri ve Amazon.com CEO’su Andy Jassy, ​​Dell Technologies’in kurucusu ve CEO’su Michael Dell, Intel CEO’su Pat Gelsinger ve daha birçok aydınlatıcı ve uzmanı içeren topluluğa katılın.Kaynak : https://siliconangle.com/2022/06/22/qualcomm-announces-unified-full-stack-approach-ai-software/

Yorum yapın