Qiara, Fransız pazarı için yeni bir ev güvenlik hizmetidir • Teknolojik Haberler


Fransa’da yaşıyorsanız ve evinize bir güvenlik sistemi eklemek istiyorsanız, bir ton seçeneğiniz yok. gibi bir ev güvenlik şirketi ile iletişime geçebilirsiniz. Doğrulama ve Homiris. Ancak sonunda uzun vadeli sözleşmelerle pahalı abonelik ücretleri ödeyeceksiniz. Kendi güvenlik kameranızı ve bağlı sensörlerinizi de satın alabilirsiniz. Ancak bu durumda evinizi sizin yerinize gözetleyen kimse olmayacaktır.

Qiara eski güzel ev güvenlik pazarını canlı aracılarla modernize etmek istiyor. Şirket, uzun vadeli bir taahhüt olmaksızın güvenlik ürünlerini ve aboneliklerini web sitesi aracılığıyla doğrudan son müşterilere satmak istiyor.

Kullanıcılar ihtiyaç duydukları güvenlik ürünlerini öncelikle firmanın kendi ürün portföyünden seçmektedir. Qiara bir kamera, kapı sensörü, tuş takımı, siren ve hareket sensörü satmaktadır.

Bundan sonra kullanıcılar, canlı aracılarla hizmet için ayda 29,99 € ödeyebilirler. Bir alarm çalarsa, izleme aracısı sizi aramaya çalışır ve güvenlik kamerasından gelen video akışını kontrol eder. Telefona cevap vermezseniz ve şüpheli bir durum varsa, şirket sizin yerinize polisi arar. Şirket, ilk yıl için abonelik ücretinizde size 10 € indirim sağlar. Ayrıca 7/24 izlemeye ihtiyaç duymayan müşteriler için daha ucuz bir abonelik var – ancak bu, hizmetin amacını geçersiz kılıyor.

Tuş takımına ek olarak Qiara, alarmı tetiklemenizi ve güvenlik kameralarından canlı video akışını izlemenizi sağlayan bir mobil uygulama sunar. Bluetooth sayesinde sisteminizi, telefonunuz yanınızdayken otomatik olarak kapanacak şekilde yapılandırabilirsiniz. Güvenlik kamerasının ailenizi çekmemesi için evdeyken bir gizlilik perdesini de etkinleştirebilirsiniz.

Güvenlik kamerası hariç tüm modüller pil ile çalışmaktadır. Güç veya ağ arızası olsa bile Qiara, Sigfox ağ desteği sayesinde evinizi koruyabilir. Iliad’ın eski yöneticilerinden Alexis Bidinot tarafından kurulan şirket, bağlantılı cihazlarını kendi bünyesinde tasarlamaya karar verdi.

Birçok yönden, Qiara biraz benziyor SimpliSafe ABD’de Varsayılan olarak, güvenlik modüllerini kendiniz kurarsınız ve sonra hazırsınız — bu bir DIY ev güvenlik sistemidir. Bakalım Qiara sıfırdan başlayıp Fransa’daki ev güvenlik pazarında bir miktar pazar payı yakalayabilecek mi?Kaynak : https://techcrunch.com/2023/01/25/qiara-is-a-new-home-security-service-for-the-french-market/

Yorum yapın