Prusa, ABD’deki ayak izini genişletmek için 3D yazıcı satıcısı Print Solid’i satın aldı – Teknolojik Haberler


Masaüstü 3D yazıcıların dünyasında pek çok şey oluyor – bu, yakın zamanda yazacağımı düşündüğüm bir cümle değildi. MakerBot ve Ultimaker birleşme planlarını açıkladıktan günler sonra, şirketlerin en saygın rakiplerinden biri kendi hamlelerini yapıyor. Prag merkezli Prusa Araştırması alıyor Basılı Solid Inc.Delaware merkezli bir 3D yazıcı satıcısı.

2011 yılında kurulan Prusa, açık kaynaklı RepRap projesinin bir sonucu olarak MakerBot ve Ultimaker ile biraz DNA paylaşıyor. Şirketin i3 sistemi, düşük maliyeti, küçük ayak izi ve kolay mod/tamir edilebilirliği sayesinde önde gelen FDM tabanlı masaüstü 3D yazıcılardan biri haline geldi.

Print Solid ise 2013 yılında 3D baskı malzemeleri ve parçaları için bir perakendeci olarak kuruldu. Üç yıl sonra, şirket kendi satın alımını yaptı – Ranlaser – ve o zamandan beri kendi yazıcı güvenlik kasalarını yapmaya ve satmaya başladı.

Satıcıyı satın almak, Prusa’ya satışları ABD’ye yaymak için bir kanal sağlayacaktır. Üreticinin ürün satışları, büyük ölçüde Amerika Birleşik Devletleri’ndeki kurumsal, devlet ve eğitim müşterileri ile sınırlıdır. Bu hareket, bu ayak izini daha fazla tüketici satışına genişletecek. MakerBot ve Ultimaker, geçen hafta birleşme kararlarında önemli bir etken olarak genişleyen satış kanallarını gösterdi.

Düz notları bir Blog yazısı:

2022’nin 4. çeyreğine kadar Printed Solid Inc., Prusa Research’ün halihazırda sektörde kabul görmüş kalitesini ve itibarını korumaya ve geliştirmeye ve ABD merkezli garanti kapsamında ve garanti dışı onarımlar ve parçalar dahil hizmetler sunmaya adanmış daha fazla depolama, operasyonel alan ve personel alacak. Prusa Araştırma için yerine getirilmesi. Uluslararası nakliye yükünün azaltılmasına ve müşteri onarımları ve değişimleri için yanıt sürelerinin kısaltılmasına yardımcı olmak.

Print Solid markası yeni ana şirketi altında devam edecek ve David Randolph CEO olarak kalacak.

“[Randolph’s] Kurucu Josef Prusa bir gönderide, harika bir ekip Orijinal Prusa 3D yazıcılarının, parçalarının, aksesuarlarının ve hizmetlerinin ‘büyük havuzun’ ötesinde kullanılabilirliğini artırmaya yardımcı olacak” dedi. “İşletme, hükümet ve eğitim sektörleriyle şimdiden başladık. Yakın gelecekte, ABD’deki tüm müşterilerimize 3D yazıcı bakım hizmetleri sunmak istiyoruz. Lütfen herkes sabırlı olsun. Satın alma işlemini ve eğitimin ilk turunu tamamladık, ancak ekibin bizim Genel Merkezimizde yapabildiğimiz yükün aynısını sürdürebilmesi için her şeyi hazır hale getirmek zaman alacak.”

Şu anda ilk heyecan balonunun birkaç yıl ötesinde olan masaüstü 3D baskı dünyası için alışılmadık derecede yoğun bir kaç hafta. Yine de uzayda biraz hareket görmek eğlenceli.Kaynak : https://techcrunch.com/2022/05/16/prusa-buys-3d-printer-seller-print-solid-to-expand-us-footprint/

Yorum yapın