Protagonist, erken aşamadaki kripto şirketlerini ana karakter yapmak için 100 milyon dolarlık fon başlattı – Teknolojik Haberler


Oldukça yeni bir kripto fonu ve kuluçka laboratuvarı olan Protagonist, erken aşamadaki kripto şirketlerine odaklanmak için ilk 100 milyon dolarlık fonunu başlattı.

Firma 2022’nin başında başladı ve başlangıçta Ship Capital olarak adlandırıldı, ancak kısa süre sonra adını değiştirdi.

Protagonist’in kurucu ortağı George Bousis Teknolojik Haberler’a “Protagonist, kim olduğumuzu ve yatırım yapmak istediğimiz insanları daha iyi yansıtıyor” dedi. “Nihayetinde bir marka oluşturmak istiyoruz, bu sadece bir VC şirketi kurmak ya da bunun gibi bir şeyle ilgili değil, gerçekten kuruculara harika şeyler inşa etmek için yatırım yapmakla ilgili.”

Bousis, başlangıçta kripto alanında bireyler ve aile ofisleriyle çalıştığını, ancak ortaklaşa kurumlara daha açık hale geldiğini söyledi. “İlişkiler kurmak istiyoruz, ancak bu daha çok dolar peşinde koşmak yerine doğru ortakları bulmak ve doğru LP’leri seçmekle ilgili… bizim için gerçekten hayatlarımızı böyle yaşıyoruz, insanlara yatırım yapmak ve 50 yıllık ilişkiler kurmak istiyoruz. ”

Fon Bousis, Dylan Macalinao, Ian Macalinao ve Harry Hurst tarafından kuruldu. Her ikisi de Macalinao, Solana odaklı zincirler arası likidite ağı Sabre Labs’ı kurarken, Bousis ve Hurst uzun süredir girişimciler ve yatırımcılar.

100 milyon dolar, çoğunlukla oyun, altyapı, gelişen blok zincirleri ve ekosistemler veya güvenlik ve mahremiyete odaklanan erken aşamadaki kripto şirketlerine yatırılacak.

Aynı zamanda kendi protokollerini kurum içinde geliştirmekte ve kuluçkaya yatırmaktadır. İlk portföy şirketleri, ölçeklenebilir bir katman-1 blok zinciridir, aptosNFT’lerin koşullu sahipliğini sağlayan bir Solana protokolü, Kardinalve bir dijital bankacılık ve yaşam tarzı hizmetleri platformu, biliş.

Bousis, “Kişisel olarak gerçekten heyecanlandığım şeylerden bazıları, dijital ve fiziksel varlıklar arasındaki boşluğu kapatmak ve tüketiciler tarafından kullanıldıklarını fark etmeden veya anlamadan kripto, defi ve blok zincirini bir teknoloji olarak kullanmak” dedi. “Bence geleceğin gittiği yer orası, insan davranışlarının ve deneyimlerinin değişmediği, sadece gelişmesi gereken bir dünya.”

Bousis, yeni kripto teknolojisi oluşturmak ve buna yatırım yapmak, sıradan insanların tohum cümleleri veya kripto cüzdanları oluşturması veya anlaması ile ilgili olmadığını söyledi. “Bu endüstrinin gerçekten ölçeklenmesini ve bir sonraki milyar kullanıcıya ulaşmasını istiyorsanız, birlikte çalışabilirlik kavramı hiçbir zaman bir soru veya sorun olmamalıydı.”

Değerlemeler endüstriler arasında düşerken ve kripto piyasaları titrek olmaya devam ederken Bousis, yatırım yapmak için en iyi zamanın bu olduğuna inanıyor.

Bousis, “Ayı piyasalarında ve finansal krizlerin dışında, en iyi işlerden bazılarının ve getirilerin bu piyasalardan geldiğini görüyorsunuz” dedi. “Efsanelerin doğduğu yer burasıdır ve kendiniz için gerçekten bir isim yapabilirsiniz… Gerçek inşaatçıların ve yatırımcıların gelişeceği yerin burası olduğunu düşünüyoruz.”Kaynak : https://techcrunch.com/2022/07/12/protagonist-launches-100m-fund-to-make-early-stage-crypto-companies-the-main-character/

Yorum yapın