Proptech’in girişimcilerin çözmesi gereken temel sorunları var – Teknolojik Haberler


Sondan Sonra On yılda, yaşadığımız yerden evimize koyduğumuz şeylere kadar herkesin yaşam kalitesini etkileyen bir teknoloji sektörü çok yol kat etti. Proptech, akıllı evler, AirBnB ve telefonlarımızdan ipotek satın alma ve güvenceye alma gibi yeniliklerle hayatımızı kolaylaştırdı.

Ancak büyük boşluklar ve fırsatlar devam ediyor.

Örneğin, tek aile konut pazarı çok büyük. Yaklaşık 2 trilyon dolar CoreLogic’e göre 2021’de bir değerde ev satıldı. Ancak bir ev satın almak hala dayanılmaz derecede zor bir süreçtir. Keller Williams’tan bir ekip tespit etti Bir satıcının acentesinin yaptığı 180 şeyve ne kadar kapsamlı olursa olsun bu liste bile tipik bir işlemdeki diğer birçok oyuncuyu tam olarak hesaba katmaz.

Bugün, bir ev satın almak, engelli koşuyu koşmaya çok benziyor: engeller arasında koşmanız ve hepsinden kurtulmak için dayanma gücünüzün olması için dua etmeniz gerekiyor. Bu zor olmamalı. Öyleyse düzeltelim. Bu, mevcut ve muhtemel proptech girişimcilerine, evlerine yakın sorunları çözmeleri için bir çağrıdır.

Başlamak için tartışmasız daha iyi bir an olmamıştı. Sermaye iyi fikirler ve kaliteli uygulama arıyor. 2021’de risk sermayesi rekor kırdı 11.7 milyar dolar proptech’e girdi. Kısmen kamu piyasası performansı, enflasyon ve yüksek faiz oranları gibi faktörlerin etkisiyle piyasa bu yıl yavaşlamaya başlasa da, mükemmel uygulama ile harika ve yeni fikirler için hala güçlü bir yatırımcı iştahı var.

Evinizi internette kimse bulamazsa, gerçekten satılık mı?

Bir iş kurmak zordur, ancak artık girişimcileri erken engelleri aşarak olgunluğa ve derin pazara nüfuz etmeye itebilecek fon sağlayıcılar ve danışmanlarla dolu bir proptech yolumuz var.

Proptech, birçok temel ev satın alma sorununu çözebilir

Proptech’in en yaygın sorunlardan biri olan bir ev satın almak da dahil olmak üzere hala saldırılması gereken temel sorunları var.

Aşağıda, yeterince ele alınmamış sekiz yüksek kaldıraçlı ev satın alma sorunu bulunmaktadır. Konut sektörünün büyüklüğü nedeniyle, bu alanların bazılarındaki marjinal iyileştirmeler bile coşkuyla karşılanacak ve ileriye doğru büyük atılımlar cömertçe ödüllendirilecektir.

Konut satın alınabilirliği

Meydan okuma: Pek çok Amerikalı, ne kadar uzun süre ve ne kadar akıllıca tasarruf ettiklerine bakılmaksızın, tek ailelik bir konut sahibi olamaz. Yüksek inşaat maliyetleri, nispeten düşük arz nedeniyle fiyatları yukarı çeken güçlü talep ve düşük gelirler ev sahibi olmayı zorlaştırabilir veya imkansız hale getirebilir.

Bu, yalnızca düşük gelirli haneler için bir sorun değildir. Medyan gelire sahip bir ailenin medyan fiyatlı bir evde aylık ipotek ödemelerini karşılayabilme derecesini ölçen Ulusal Emlakçılar Birliği Konut Karşılanabilirlik Endeksi, Nisan 2021 ile Nisan 2022 arasında %30 düştü. Konut, Amerikalıların gelirinin daha büyük bir yüzdesini alıyor.Kaynak : https://techcrunch.com/2022/06/27/proptech-still-has-fundamental-problems-for-entrepreneurs-to-solve/

Yorum yapın