Prime Day’e Sevgimiz Ne Kadar Derin?


O ve benzeri büyük mağazalardan yaz alım günleri, Kara Cuma ile birlikte alışveriş takviminde kalıcı bir yer edindi. Yine de analistler, Prime Day’deki ortalama sipariş büyüklüğünün birkaç yıl öncesine göre düştüğünü ve satış büyümesinin düştüğünü söylüyor. Amerikalılar enflasyon konusunda endişeliyken, insanları sebepsiz yere satın almaya ikna etmek için ideal bir zaman olmayabilir.

Bitene kadar tavada bir alışveriş flaşı görmek kolay değil. Ama bir iki ipucu var.

Birincisi, bir şirketin dikkatimizi çekmek için promosyonlara veya reklamlara çok para harcamasıdır. Wish, bir süre için Facebook ve Instagram’da en iyi reklam veren oldu. Groupon’un pazarlama bütçesi o kadar yüksekti ki şirket düzenleyicilerle tartıştı şirketin harcamalarını daha az çirkin gösteren bir muhasebe numarası yüzünden.

Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, dikkatimizi çekmek için çok para harcayan bir şirket, en azından bir süreliğine buna sahip olacaktır. Ama sahalarla birlikte ilgimiz de kaybolduğunda, bunun sadece bir heves olduğunun işaretidir.

İkincisi, alışverişin bir alanındaki akıllı bir fikrin diğer tüm alanlara uygulanabileceğine inanmak cezbedicidir.

Tıraş makinesi, şilte ve gözlük gibi geleneksel yollarla satın almaktan rahatsız olan ürünleri doğrudan alışveriş yapanlara satmak akıllıca bir yenilikti. Ama şirketler satmaya başladığında peynirli puflar ve tozluk bu şekilde, mağaza atlama çok ileri gitmişti.

Bazı yenilikler kaldı ya da en azından kalıcı bir iz bıraktı. Kodali, çevrimiçi mobilya satıcısı Wayfair ile birlikte el yapımı ürünler için web sitesi Etsy’yi nispeten yeni ve kalıcı bir alışveriş alışkanlığı olarak gösterdi. Wish, destekçileri olarak asla bir e-ticaret süperstarı olmayacak olsa bile bir kez hayalo, Amazon ve Shein, modaya uygun giyim uygulaması Son birkaç yılda, doğrudan Çin fabrikalarından mal satmanın çekiciliğini kanıtladı.

Bir sonraki çevrimiçi alışveriş modasının ne olacağını tahmin etmeye çalışmayacağım – ama bir tane olacak. İnsanlar, adını daha önce hiç duymadığımız bir şirketten bir şey satın alma şansını denemeye daha istekli. Öte yandan, çevrimiçi olan her şeyin bu kadar çok olması, YENİ diye bağıran neredeyse hiçbir şey olmamasıdır! ROMAN! çok uzun süre çekici geliyor.Kaynak : https://www.nytimes.com/2022/07/12/technology/prime-day-online-fads.html

Yorum yapın