Prime Air Genişlerken Amazon Drone Teslimatları Texas City’ye Geliyor


Amazon Cuma günü başlayacağını söyledi Kolej İstasyonu, Teksas sakinlerine paket teslimibu yılın ilerleyen saatlerinde, Prime Air teslimat hizmeti için Amerika Birleşik Devletleri’ndeki ikinci konum ve bu hafta ortaya çıkan teknolojinin en son genişlemesi.

Houston’ın yaklaşık 80 mil kuzeybatısında bulunan College Station, Bir drone araştırma programı olan Texas A&M Üniversitesi bu zaten birkaç yaşında. Haziran ayında e-ticaret devi, Sacramento yakınlarındaki Lockeford, California’da drone teslimatlarına başlama planlarını da duyurdu.

Amazon, Prime Air’in 2013 duyurusu ile drone teslimatı fikrinin başlamasına yardımcı oldu. Ancak çok sayıda zorluk teknolojinin gelişini yavaşlattı: güvenlik, düzenleyici onay, otonom navigasyon, kötü hava, maliyet ve paketleri teslim etmenin iyi bir yolunu bulma.

Artık drone teslimatı hızlanıyor ve Amazon’un depolarındaki binlerce ürün için bir saatlik teslimat süreleri ve drone teslimatı rakiplerinin diğer seçenekleri vaat ediyor. Bu hafta Zipline, Tacoma, Washington yakınlarındaki tıbbi paket teslimat planlarını duyurdu ve Alphabet’s Wing, daha büyük ve daha küçük paketler için yeni drone tasarımları başlattı. Partner ile DroneUp, Walmart, paketleri drone ile teslim etmeyi bekliyor Arizona, Arkansas, Florida, Texas, Utah ve Virginia’da 4 dolarlık teslimat ücreti karşılığında. UPS, Flytrex, Manna ve diğerleri de dünyanın her yerine paketler gönderiyor.

Amazon, birçok modeli test ettikten sonra altıgen bir tasarım kullanan ve dikey olarak havalanan drone’lara karar verdi. Uçuşta eğilirler, böylece altıgen çerçevenin bazı payandaları, kaldırma oluşturan ve menzili artıran kanatlar haline gelir. 5 pound’a kadar paket taşıyan 50 mil hıza kadar yerden 400 fit uçuyorlar.

Amazon’un insansız hava araçları 15 km’lik bir menzile sahip – yaklaşık 9 mil.

Amazon sözcüsü Av Raichura Zammit, ABD Federal Havacılık İdaresi’nin Amazon’un operasyonlarını onayladığını ancak Amazon’un FAA ve Lockeford ve College Station projelerini denetleyen yerel yetkililerle birlikte çalıştığını söyledi.

Teslimat dronları, güvenlik, mahremiyet ve gürültü konusunda endişe duyan insanlar arasında hiddet yaratabilir.

Zammit, bu tür endişeleri gidermek için Amazon’un yerel sakinlerle konuştuğunu ve topluluk geri bildirimi almak ve onlara ne planlandığını göstermek için etkinlikler planladığını söyledi.Kaynak : https://www.cnet.com/tech/computing/amazon-drone-deliveries-coming-to-texas-city-as-prime-air-expands/#ftag=CAD590a51e

Yorum yapın