Powin, Singapur’un GIC, Trilantic Kuzey Amerika ve Energy Impact Partners’ından 153 milyon dolarlık fon topladı – Teknolojik Haberler


powinbir enerji depolama teknolojisi geliştiricisi, bugün, mevcut yatırımcılar Trilantic Energy Partners North America ve Energy Impact Partners’ın (EIP) katılımıyla Singapur’un egemen servet fonu GIC tarafından yönetilen 135 milyon dolarlık fon sağladığını söyledi.

Yatırım, Samsung Venture Investment’tan yakın zamanda sağlanan fonların ve bir stratejik ortaklık ile birlikte Samsung C&T, Samsung’un mühendislik tedarik ve inşaat birimi, Haziran ayında. Stratejik ittifak, Powin’in Orta Doğu ve Güneydoğu Asya’ya girmesine yardımcı olacak ve Samsung C&T’nin pil enerji depolama sistemi (BESS) işini hızlandırmasını sağlayacak.

Oregon merkezli şirket, değerlemesini ve şimdiye kadar topladığı toplam fon miktarını açıklamadı. Şubat 2021’de Powin, 100 milyon dolardan fazla öz sermaye finansmanı Trilantic Kuzey Amerika ve Energy Impact Partners’tan.

Powin CEO’su Geoff Brown, Teknolojik Haberler’a yaptığı açıklamada, en son finansmanın Powin’in küresel üretimini ve altyapısını ölçeklendireceğini, ürün grubunu daha da geliştireceğini ve uluslararası tedarikçiler ve küresel müşterilerle olan ilişkisini destekleyeceğini söyledi.

Brown, “İklim değişikliğini azaltmak için çalışırken hiçbir enerjinin boşa harcanmamasını sağlamak için kamu hizmetlerini, bağımsız enerji üreticilerini (IPP’ler) ve diğer işletmeleri güçlendirmek için bu yatırımı kullanmayı dört gözle bekliyoruz” dedi.

Enerji depolama, elektrik şebekesini stabilize edebilir, küresel elektrik sisteminin karbondan arındırılmasına yardımcı olabilir, elektrik kesintileri sırasında yedek güç sağlayabilir ve başka birçok fayda sağlayabilir. Brown, Powin’i rakiplerinden ayıran şeylerden birinin Powin’in enerji depolama sistemi entegrasyonu olduğunu söyledi.

Brown, Teknolojik Haberler’a şunları söyledi: “Geleneksel entegratörler çözümlerini sunduklarında, Samsung SDI, LG Energy Solution ve CATL gibi pil hücresi tedarikçileri tarafından sağlanan pil yönetim sistemlerine sahip tam entegre pil modülleri veya rafları satın alıyorlar. “Powin, Pil Yönetim Sistemini (BMS), Enerji Yönetim Sistemini (EMS) ve StackOS adlı Termal Yönetim Sistemini (TMS) birleştiren kendi enerji depolama yönetim platformumuzu geliştirdi.”

Pil enerji depolama sistemi entegratörü ayrıca Stacks adı verilen kendi pil modüllerini ve raflarını tasarlar ve üretir, diye devam etti Brown. Kilit müşterilerinin Invenergy, EDF, Southern Power, Idaho Power, Ameresco, Borrego, Leeward Energy ve STEM olduğunu ekledi.

Powin Yönetim Kurulu başkanı ve Greenbelt Capital Partners’ın yönetici ortağı, “Dünyanın yeni bir enerji ekonomisine geçişini hızlandırmayı umuyorsak, şebeke ölçeğinde enerji depolama çok önemlidir” dedi. “GIC ve Samsung Ventures’ın bu yatırıma ortak olarak katılmalarından ve enerjinin nasıl üretildiği, depolandığı ve tüketildiği konusunda gerçekleşmesi gereken temel yapısal değişikliklerin benimsenmesini hızlandırmak için platformunu kullanmaya devam ederken Powin’i desteklediği için heyecanlıyız. ”Kaynak : https://techcrunch.com/2022/07/14/powin-raises-153m-funding-from-singapores-gic-trilantic-north-america-and-energy-impact-partners/

Yorum yapın