Posterity Health, erkek doğurganlık ihtiyaçlarının karşılanmasına yardımcı olmak istiyor


Gelecek SağlıkErkeklerin doğurganlık ihtiyaçlarını karşılamaya yardımcı olmak için kişiselleştirilmiş tavsiyeler, eğitim kaynakları ve etkili tedaviler sunan dijital bir erkek doğurganlık platformu olan Distributed Ventures tarafından yönetilen 6 milyon dolarlık bir tohum fonu topladı.

Posterity Health Pam Pure CEO’su Teknolojik Haberler’a verdiği demeçte, şu anda evde semen analizi sunan bir dizi tanı şirketi olsa da, Posterity Health, gebe kalmaya çalışan her erkek için kişiselleştirilmiş bakım sağlayan erkek doğurganlığına odaklanan sanal bir merkezdir.

Posterity Health’in kurucu ortağı ve baş tıbbi görevlisi Barrett Cowan, “Kısırlık testi geleneksel olarak önce kadın yaklaşımına dayanıyordu ve erkek kısırlığını büyük ölçüde görmezden geldi” dedi. “Gerçekte, çiftlerin hamile kalmakta zorlandıkları tüm vakaların yarısında erkek kısırlığının katkıda bulunan bir faktör olduğu söyleniyor.”

Pure, eşi Cowan ile birlikte, sırasıyla bir sağlık teknolojisi yöneticisi ve erkek doğurganlık uzmanı olarak kariyerlerini takip eden Posterity Health’i kurdu. Doğurganlık testi geleneksel olarak ağırlıklı olarak kadın bileşenine odaklandığında, erkeğin ne kadar az değerlendirildiğini ve erkeklerin gebe kalma sürecindeki önemli rolü konusunda genel eğitim eksikliğinin farkına vardılar. Pure, Teknolojik Haberler’a şunları söyledi: her sekiz çiftten biri hamile kalmakta zorlanıyorve vakaların %50’sinden fazlasında erkek doğurganlık faktörü söz konusudur.

Pure’a göre, Posterity, insanları erkek doğurganlık testinin önemi konusunda eğitmeye devam etmek ve insanların erkek koşullarının tedavi edilebileceğini ve optimize edilebileceğini anlamalarına yardımcı olmak ve hamile kalmak için mücadele eden çiftlere ek tedavi seçenekleri sunmak istiyor.

Posterity, sanal ziyaretler, evde teşhis ve yüz yüze danışmanlık sağlayan tele-sağlık platformu Male Factor Management aracılığıyla erkek doğurganlık değerlendirmesi ve sperm kalitesini optimize etmek için bir tedavi planı ile yardımcı olur. Girişimin hizmetleri arasında temel değerlendirmeler, sperm muhafazası, meni analizi, gebelik kaybı konsültasyonları, teşhis çalışmaları, vazektomi geri dönüşleri ve cinsiyeti doğrulayan bakım yer alıyor.

Pure, Posterity’nin farklılaştırıcılarının, dijital platformunda veya evde teşhis testinde yer alan eğitim ve katılım sağlaması olduğunu belirtti.

Pure, şirketin Amerika Birleşik Devletleri’nde çok daha fazla erkek hastayı tedavi etmek için en son finansmanı kullanacağını söyledi. Pure, ayrıca hizmetlerini genişletmeyi, uzman doktorlardan oluşan ekibini büyütmeyi ve daha fazla ortaklık kurmayı da planladığını sözlerine ekledi. Şu anda 26 eyalette bakım sağlıyor ve 15 kişilik bir ekibe sahip.

Posterity Health, ekibinin yalnızca erkek doğurganlık testi ve tedavisine odaklanan entegre bir evde bakım çözümü sunmak için doğrudan kadın doğum/GYN’ler, doğurganlık merkezleri ve doğurganlık yardımı yöneticileri ile çalışan üreme ürologlarından oluştuğunu söylüyor.

Pure, hazırladığı bir açıklamada, “Bu, kısırlık sorunlarından muzdarip çiftler için kritik bir zaman, özellikle de son zamanlarda Roe ve Wade’i devirme kararı göz önüne alındığında, bunun doğurganlık sürecini nasıl etkileyeceğine dair birçok cevapsız soru bırakıyor.” Dedi.

Amazon’un Sağlık Çözümü eski kıdemli başkan yardımcısı Laurie McGraw ve seri girişimci ve UNC Gilling Halk Sağlığı Okulu danışma kurulu başkanı Don Holzworth olan Merative Gerry McCarthy’nin CEO’su da dahil olmak üzere birçok dijital sağlık hizmeti yöneticisi de son tura katıldı. Şirket, değerlemesi hakkında yorum yapmaktan kaçındı.

Distributed Ventures yönetici ortağı Shawn Ellis, “Posterity Health, tarihsel olarak yeterince ele alınmayan kısırlığın erkek bileşenine odaklanıyor” dedi. “Posterity Health ile çiftler, hamileliğe giden yolu hızlandırabilecek daha kapsayıcı, dengeli ve kapsamlı bir doğurganlık yolculuğundan yararlanıyor.”Kaynak : https://techcrunch.com/2022/07/11/posterity-health-wants-to-help-address-male-fertility-needs/

Yorum yapın