Porsche 911 GTS America Edition, ABD’de Porsche’nin 70. Yılını Kutluyor


İlk Porsche spor otomobili, 1950’de Amerika’da, 356’yı satan birkaç yıllık başarıdan sonra, özellikle ABD pazarı için daha uygun fiyatlı bir otomobil geliştirme konusunda Porsche’ye yaklaşan ithalatçı Max Hoffman tarafından satıldı. Ortaya çıkan yaratım, daha güçlü bir motora sahip, soyulmuş bir üstü açık araba olan 1953 356 America Roadster idi. Yalnızca 16 adet üretildi, ancak 356 Speedster’ın gelişimini etkiledi ve on yıllar boyunca yalnızca ABD’ye özel özel sürümlere ilham verdi. Şimdi, 356 America’nın 70. yıldönümünü kutlamak için Porsche, Carrera GTS Cabriolet America adlı 992-nesil 911’i temel alan yeni bir özel baskı sunuyor.

Porsche Exclusive Manufaktur Amerika’nın benzersiz görünümünü geliştirdi ve 1953 otomobilinden ilham alan bir gölge olan Azure Blue dış cephe boyasına karar verdi. Azure Blue şuradan kullanılamaz: Numuneye Boya programı, ve Amerika’nın Satin Black ön cam çerçevesi de diğer Porsche müşterilerine sunulmayacak. Gövde boyunca Beyaz ve Kırmızı Muhafızlarda havalı “Amerika” şeritleri vardır ve arka rozet de beyaz ve kırmızı renkte tamamlanmıştır. Amerika’da ayrıca Porsche’nin ilk üç tonlu jantları vardır; RS Spyder jant tasarımı beyaz iç kollara, gümüş dış kaplamalara ve jant çevresinde Kırmızı Muhafız şeridine sahiptir.

Porsche 911 Carrera GTS Cabriolet America Edition siyah ve kırmızı iç mekan

Kontrast dikiş tatlıdır.

porsche

Bu renk şeması iç mekana getirilir. Ne yazık ki Amerika sadece siyah deriye sahip, ancak kapı panelleri, gösterge paneli ve kolçaklarda Muhafız Kırmızısı ve Çakıl Grisi çift dikişleri var. Kolçakta ayrıca deride Amerika yazısı kabartması bulunur ve aydınlatmalı eşik plakaları, 356 America ve yeni otomobilin yanı sıra 1992 964 America Roadster’ın yıllarını gösterir. 7,510 dolarlık genişletilmiş iç mekan paketi, paspaslara, direksiyon simidine, vites bagajına ve koltuklara daha fazla dikiş eklerken koltuk başlıkları bir Guards Red 911 logosuna sahip. Vites kolunda ayrıca Muhafız Kırmızısı bir dişli deseni bulunur ve direksiyon simidinde saat 12 konumunda Muhafız Kırmızısı işareti bulunur. Porsche ayrıca anahtarı Azure Mavisine boyadı ve eşleşen dikişlere ve Amerika kabartmasına sahip deri bir çanta içinde geliyor.

Yeni Amerika mekanik olarak standart Carrera GTS cabrio ile aynı ve arka aks yönlendirme ve karbon seramik frenler gibi aynı ekstra maliyet performans seçenekleriyle sunuluyor. Porsche’nin yedi vitesli kılavuzu tek şanzıman seçeneğidir ve Amerika sadece arkadan çekişli olarak sunulmaktadır. Amerika’nın sadece 115’i inşa edilecek, 100’ü ABD’ye ve diğer 15’i Kanada’ya gidecek. Normal bir GTS droptop’tan 35.520 dolar daha fazla olan hedef dahil 186.370 dolardan başlıyor.


Şimdi oynuyor:
Şunu izle:

Porsche 356 Speedster: GOAT’ı cennette sürmek


11:46Kaynak : https://www.cnet.com/roadshow/news/porsche-911-carrera-gts-cabriolet-america-edition-design-debut/#ftag=CAD590a51e

Yorum yapın