Polestar’ın uzun menzilli tek motorlu Polestar 2 ABD’ye geliyor – Teknolojik Haberler


Geçen yılın sonlarında çift motorlu varyantının piyasaya sürülmesinin ardından Polestar Çarşamba günü yaptığı açıklamada, 270 mil uzun menzilli, tek motorlu versiyonunun Kutup Yıldızı 2 EV artık ABD’de satışa sunuldu.

45.900 dolardan başlayan fiyatlarla — Federal ve eyalet teşviklerinden sonra 33.400 dolar — tek motorlu Polestar 2, AWD kardeşinden 4.000 $ daha ucuzdur (51.200 dolardan başlayan) ve dört tekerin 249 mile 16 ekstra mil sürüş menzili sağlar. Akslarına takılan e-motor sayısı dışında, ikisi işlevsel olarak aynıdır.

Polestar Kuzey Amerika Başkanı Gregor Hembrough bir basın açıklamasında, “Polestar 2’nin tüm çeşitleri, Google bilgi-eğlence sistemi, birinci sınıf sürdürülebilir malzemeler ve benzersiz avangard tasarımıyla markanın en son teknolojideki liderliğini yansıtıyor” dedi. 4.000$’lık yaratık konforu “Plus” yükseltmesi ve 3.200$’lık “Pilot” sensör ve güvenlik paketi, her iki güç aktarma sistemi kurulumunda da aynı şekilde mevcuttur.

Bunu yerel petrokimya holdinglerine yapıştırmak isteyen millet, ya bir test sürüşü planlayabilir. Polestar 2 yapılandırıcı sitesi veya şirketin ABD’deki büyük şehirlerde bulunan fiziksel perakende satış noktalarından birinde.

Editörün Notu: Bu makale ilk olarak Engadget.Kaynak : https://techcrunch.com/2022/03/24/polestars-long-range-single-motor-polestar-2-arrives-in-the-us/

Yorum yapın