Pokémon Scarlet ve Violet ilk üç günde satışlarda 10 milyona ulaştı


GamesBeat Summit Next 2022’den bir oturumu kaçırdınız mı? Tüm oturumlar artık isteğe bağlı kitaplığımızda görüntülenebilir. İzlemeye başlamak için buraya tıklayın.


Nintendo bugün en yeni Pokémon oyunları Scarlet ve Violet’in piyasadaki ilk üç gününde toplu olarak 10 milyondan fazla sattığını açıkladı. Yayıncı, herhangi bir Nintendo platformundaki herhangi bir oyun için en yüksek satış seviyesi olduğunu söylüyor. Başlık, sunumu nedeniyle bazı eleştiriler almış olabilir, ancak oyuncular onu sürüler halinde satın alıyor.

Nintendo’ya göre bu sayı hem fiziksel hem de dijital versiyonları içeriyor. Genellikle Nintendo’nun ürün satış raporları dijital satışları içermez. Karşılaştırma için bugün PlayStation, en yeni birinci taraf oyunu God of War Ragnarök’ün ilk haftasında 5,1 milyon kopya sattığını duyurdu. Şimdiye kadarki en hızlı satan PlayStation birinci taraf oyunudur ve sayıları yeni Pokémon unvanının yarısının biraz üzerindedir.

Scarlet and Violet, cansız grafikleri ve iyi belgelenmiş hataları sayesinde oyunculardan eleştiri aldı. Hatta bazıları oyunda geri ödeme almaya çalıştı, bazıları bariz bir şekilde başarılı oldu. Ancak, bunun satış rakamları üzerinde bu kadar büyük bir etkisinin olması pek olası değil.

Yeni Pokémon’un satışları etkileyici, ancak özellikle şaşırtıcı değil. Seri tarihsel olarak iyi satıyor: Pokémon Legends: Arceus, ayın 28’inde piyasaya sürülmesine rağmen geçen Ocak ayında satış listelerinde zirveye ulaştı. Nintendo ayrıca, franchise’ın Mart 2022’de sona eren 12 ayda hem Arceus hem de Brilliant Diamond/Shining Pearl’ü hesaba katarak 30 milyondan fazla kopya sattığını duyurdu.

GamesBeat’in inancı oyun endüstrisini ele alırken “tutkunun iş ile buluştuğu yer.” Ne anlama geliyor? Haberlerin sizin için ne kadar önemli olduğunu anlatmak istiyoruz — sadece bir oyun stüdyosunda karar verici olarak değil, aynı zamanda bir oyun hayranı olarak. İster makalelerimizi okuyun, ister podcast’lerimizi dinleyin, ister videolarımızı izleyin, GamesBeat sektör hakkında bilgi edinmenize ve sektörle etkileşim kurmanın keyfini çıkarmanıza yardımcı olacaktır. Brifinglerimizi keşfedin.Kaynak : https://venturebeat.com/games/pokemon-scarlet-and-violet-hit-10m-in-sales-in-first-three-days/

Yorum yapın