Pokémon Go’nun arkasındaki şirket Niantic, personelin %8’ini işten çıkardı ve 4 projeyi iptal etti – Teknolojik Haberler


Pokémon Go geliştiricisi Niantic, “gerçek dünya metaversini” oluştururken başı belaya giriyor. Çalkantılı ekonomik dönemlerle karşı karşıya kalan diğer pek çok teknoloji şirketi gibi, şirket de çalışanlarının %8’ini bırakmaya karar verdi. 85 ila 90 insanlar. Sadece yedi ay önce şirket, 2018’deki değerini ikiye katlayarak 9 milyar dolarlık bir değerlemeyle 300 milyon dolar topladı.

tarafından bildirilen personele gönderilen bir e-postada BloombergCEO John Hanke, şirketin “önümüzde uzanabilecek ekonomik fırtınalara” en iyi şekilde hazırlanmak için maliyetleri düşürmesi gerektiğini söyledi. Niantic ayrıca yaklaşmakta olan dört projeyi de iptal etti: Transformers oyunu Heavy Metal zaten beta testine girdi, Hamlet, “Sleep No More”un arkasındaki tiyatro topluluğu ile işbirliği ve Blue Sky ve Snowball adlı diğer iki proje. Son zamanlarda duyurulan oyunlar gibi NBA Tüm Dünya ve Periodt etkilenmiş gibi görünmüyor.

Pokémon Go her yıl 1 milyar doların üzerinde gelir getirirken, şu anda feshedilmiş gibi diğer oyunlar Harry Potter: Sihirbazlar Birleşiyor kadar başarılı olmamıştır. pikmin çiçeğihangi çıktı SensorTower’ın tahminlerine göre, Ekim ayı yaklaşık 5,6 milyon kez indirildi ve oyun içi harcamalardan yaklaşık 6,8 milyon dolar kazandı. Karşılaştırıldığında, hit Pokémon Go sadece ilk iki ayında 500 milyon dolar kazandı ve onu şimdiye kadarki en hızlı büyüyen mobil oyunlardan biri haline getirdi. Her oyun Pokémon Go kadar anıtsal olmayacak, ancak yeni oyunlar muhtemelen Niantic’in en popüler uygulamasından elde edilen gelirin yüzde birinden daha fazlasını kazanmalı.

Niantic, artırılmış gerçeklik mobil oyunlarının yanı sıra, AR oyunları geliştirmek için araçları Unity oyun motoru hakkında temel bilgiye sahip olan herkesin ücretsiz olarak kullanımına sunan Lightship AR Developer Kit’i geliştiriyor. Ancak, Ocak 2023’ten itibaren kullanıcılar Ödemek zorunda Niantic’e başka bir gelir kaynağı sunabilecek bu AR geliştirme araçlarına erişim için.

Niantic, yayınlanmadan önce yorum talebine yanıt vermedi.Kaynak : https://techcrunch.com/2022/06/29/niantic-layoffs-cancel-projects-pokemon-go/

Yorum yapın