Podcastle, en son güncellemesi – Teknolojik Haberler ile video podcast trendine atlıyor


Video liderliğindeki podcast’ler dinleyiciler tarafından oldukça tercih edilir hale geldikçe, PodcastleÖncelikli olarak ses kayıt ve düzenleme stüdyosu olan , yeni bir özellik podcast yayıncılarının yüksek çözünürlüklü video röportajları veya solo kayıtlar yapmalarını sağlar.

Artık Podcastle, kullanıcıların Chrome tarayıcı veya iOS cihazlarındaki Podcastle mobil uygulaması aracılığıyla on kişiye kadar davetliyi davet etmesine ve video kaydetmesine izin verecek. Hepsi uzaktan kumandalı olduğundan, podcast yaratıcıları her konukla çok kanallı kayıt olarak da bilinen ayrı ses ve video parçalarıyla röportaj yapabilir. Podcastle tüm görüşme katılımcılarını yerel olarak kaydettiği ve dosyalar otomatik olarak bir bulut veritabanına kaydedildiği için, zayıf internet bağlantısı da bir sorun olmamalıdır.

Önümüzdeki haftalarda Podcastle, kullanıcıların tek bir görünümde katılımcılarla röportaj yapmalarına ve videoyu tarayıcıdan çıkmadan indirmelerine olanak tanıyan ekran paylaşımı ve video oluşturmayı başlatacağını söylüyor. Arka plana benzersiz bir marka ekleme yeteneği de olacak.

Hizmeti kullanmak için Podcastle kullanıcıları, uygulamadaki “+” ya da masaüstündeki “Yeni Röportaj Oluştur” seçeneğine tıklar. Daha sonra görüşme türünü seçerler – video veya ses. Ancak her seçeneğin bir kamera özelliği vardır. İçerik oluşturucular daha sonra röportajı planlar ve konukları e-posta adresleri veya bir toplantı bağlantısı paylaşarak ekler. Kayda başlamak için podcast yaratıcıları “Röportajı Başlat”ı tıklayıp kayıt düğmesine dokunun. Görüşme bittiğinde dosya otomatik olarak kaydedilir.

Bir Google Meet veya Zoom araması gibi görünen bir kaydı kaydettikten sonra, kullanıcılar röportajı projelerine ekleyebilir ve ses üzerinde çalışmaya, parçaları ayırmaya, telifsiz müzik veya özel efektler eklemeye, garip duraklamaları silmeye ve daha pek çok şeye başlayabilir. Düzenleme aşaması yalnızca masaüstünde yapılabilir – uygulama yalnızca kayıt amaçlıdır.

Resim Kredisi: Podcastle

Podcastle başlangıçta herhangi bir çevrimiçi makaleyi bir podcast’e dönüştüren bir Chrome uzantısı olarak başladı. Bugün, tarayıcıda ve iOS cihazlarda kullanılabilir ve ses düzenleyici, metinden sese dönüştürücü, otomatik arka plan gürültüsü ve sessizlik giderici, kopyalayıcı ve yapay zeka destekli özellikler gibi eksiksiz bir araç ve özellik paketi sunar. podcast yayıncıları – yeni başlayanlar ve profesyoneller – gibi özellikleri kolayca kullanmak için sihirli Tozsesleri izole eder ve arka plandaki gürültüyü ortadan kaldırır.

Yazılımı test ettikten sonra, sesin sıkıştırılmamış olduğunu gördük; bu, orijinal sese olabildiğince sadık olduğu anlamına gelir. Ses örneği, ortak standart olan 48kHz WAV’dır (Dalga Biçimi Ses Dosyası Formatı). Süslü bir mikrofon ya da stüdyo ekipmanı kullanmadık, bu yüzden ses “Favori Cinayetim” kalitesinde olmasa da iyiydi.

Bir iPhone’daki video kalitesi güzel, ancak bunu stüdyo kalitesi olarak düşünmeyiz. En son iPhone ve iPad modelleri 4K olarak kayıt yapabilir, bu nedenle en azından 2000’lerin başında çekilmiş gibi görünen bir video yüklememiş olursunuz. Ancak 4K kayıt yapmak için Podcastle, kullanıcıların bir abonelik planı için ödeme yapmasını gerektirir.

Podcastle’ın temel bir ücretsiz katmanı vardır, ancak kullanıcılara ayda yalnızca üç saate kadar ses kaydı (160kbps MP3 ses indirme kalitesi) ve yalnızca 720p video indirme kalitesi sunar. Ayrıca, kullanıcının yalnızca Magic Dust AI destekli ses geliştirme, tek tıklamayla sessizliği giderme ve otomatik seviyelendirme özelliklerini her ayda toplam üç kez kullanmasına izin verir.

Yükseltmek için, kullanıcıların sekiz saatlik video kaydı (4K kaliteye kadar) ve sınırsız ses artı 320 kbps MP3 veya 1411 kbps WAV ses indirme kalitesi sunan Storyteller planı için ayda 15 ABD doları ödemesi gerekir – bu, ücretsiz 160 kbps’den daha yüksek kalitedir. Podcastle Pro ayda 30 ABD dolarıdır ve sınırsız ses ve 20 saatlik video kaydı sağlar.

Bu, Standard katmanı dışında rakibi Riverside’a çok benzer bir fiyatlandırma yapısıdır, aylık 19 ABD doları, Riverside Pro ise aylık 29 ABD dolarıdır. Her iki ücretli plan da Twitter, YouTube ve Facebook’ta canlı yayın yapma özelliğini içerir. Buna ek olarak, Riverside’ın ücretsiz bir planı var, ancak çok sınırlı özelliklere sahip.

Bu arada, podcasting yazılımında başka bir rakip olan Anchor by Spotify, yalnızca ses kaydetmenize izin veriyor. Hizmetin ücretsiz olması nedeniyle para kazanma felsefesi, herkesin Podcastle’dan çok daha az kapsamlı bir düzenleme aracı içeren özelliklerine erişmesine izin vermek, yalnızca sesi kesmeye ve bölmeye izin verdiği için. Ancak Spotify, video podcast’lerde ilerledikçe, nehir kenarı yaratıcılara ayrı bir Riverside hesabı oluşturma ve video bölümleri kaydetme seçeneği sunmak. Podcastle’ın güncellemesi ile hem sesi hem de videoyu tek bir platformda kaydedebilirsiniz.

Podcastle’ın kurucusu ve CEO’su Artavazd Yeritsyan, “YouTube gibi büyük video platformlarının tüm departmanları podcasting pazarına adamasıyla birlikte endüstri büyük bir genişleme yaşıyor” dedi. Yeritsyan, “Çoğu bu lansmanı sabırsızlıkla bekleyen kullanıcılarımıza stüdyo kalitesinde video kaydı sunmaktan dolayı çok heyecanlıyız” dedi.

Podcastle bugüne kadar toplam 8,8 milyon dolarlık fon sağladı ve gelirlerini esas olarak abonelik planlarından elde etti.Kaynak : https://techcrunch.com/2022/06/23/podcastle-hops-on-the-video-podcast-trend-with-its-latest-update/

Yorum yapın