Pluto TV, izleyicileri çekmek için yaşam tarzı içeriği ve oyun şovlarını kullanmaya odaklanarak ürün grubunu yeniliyor – Teknolojik Haberler


Bugün, Pluto TV, kullanıcılarına daha kolay gezinme sağlama ve tür odaklı programlama ile yeni aboneler çekme umuduyla hizmete beş yeni kategori ve dört kanal ekleyerek ABD kanal dizisini yeniden düzenledi.

Platforma eklenen beş kategori Oyun Şovları, Gündüz TV, Ev, Yemek ve Yaşam Tarzı ve Kültürü içerir. Bunun gibi türler izleyiciler arasında oldukça popülerdir ve bu özel kategoriler için bir talep yaratır.

Ücretsiz yayın platformu ayrıca bugün 11 Temmuz’da “Haydi Bir Anlaşma Yapalım” ve “Yargıç Judy Kanalı”nı başlattı. 1 Ağustos’tan itibaren Pluto TV, “Jeopardy!” oyun şovları için iki kanal daha yayınlayacak. ve “Çarkıfelek”.

“Her zaman programlama teklifimizi iyileştirmenin ve izleyicilerin aradıklarını bulmasını kolaylaştırmanın yollarını arıyoruz. Pluto TV’de Programlamadan Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Scott Reich, yaptığı açıklamada, “Bu genişleme yalnızca görebildiğimiz izleme alışkanlıklarından kaynaklanmıyor, önerilen değişiklikler yapılmadan önce geri bildirim almak için doğrudan izleyicilerimizle konuştuk” dedi.

Roku Kanalı, gerçeklik ve yaşam tarzı içeriğini izlemek isteyen aboneler için de fırsat tanıdı. Mayıs ayında rakip yayın hizmeti, Marquee Brands ve Milk Street Studios ile ortak yapım anlaşmalarını duyurdu ve hizmete yiyecek ve yaşam tarzı kişilikleri Martha Stewart, Emeril Lagasse ve Chris Kimball ile yedi yeni orijinal dizi verdi.

Daha fazla kategori eklendiğinde, bu toplam 18’e ulaşır. Pluto TV’nin diğer kategorileri şunlardır: Filmler, Eğlence, Haber + Fikir, Suç, Gerçeklik, Komedi, Klasik TV, Spor, Oyun + Anime, Müzik, En Español, Çocuklar ve Yerel .

Yeniden yapılanmanın bir parçası olarak, Pluto TV kanallarından gelen içerik, daha anlamlı olan ve izleyicilerin onları daha kolay bulmasına yardımcı olan yeni kategorilere taşınacak. Örneğin, “The Judge Judy Channel”, Gündüz TV kategorisine sunulacak ve “Best of The Drew Barrymore Show”, “Best of Dr. Phil”, “Judge Nosey” ve daha fazlasına katılacak.

Mayıs ayındaki Q1 2022 sonuçları için Pluto TV, 2021’in dördüncü çeyreğinde 64 milyondan 68 milyon aylık aktif kullanıcıya sahip olduğunu bildirdi. Bu, Fox’un FAST hizmeti olan Tubi’yi yendi. 51 milyon aylık aktif kullanıcı 2022’nin ilk çeyreğinde.

Pluto TV, 2022’nin ilk çeyreğinde 102’den fazla kanal yayınlayarak toplam kanalı 1000’den fazla küresel kanala ulaştırdı. Şirket, hizmette 43.000’den fazla ünvana sahiptir.Kaynak : https://techcrunch.com/2022/07/11/pluto-tv-revamps-its-lineup-with-a-focus-on-using-lifestyle-content-and-game-shows-to-draw-in-viewers/

Yorum yapın