PLG el kitabı, erken aşamadaki satış ekiplerinin işe alınması, orantılılığın kaldırılması – Teknolojik Haberler


Daha önceki bir çağda, CIO’lar üzerinde etki kazanan girişimler, satın alma sürecinden geçerek sözleşmeler tamamlanır tamamlanmaz yeni müşteriler için seminerler planlamaya başlayabilirdi.

Son Kullanıcı Çağında on yıl veya daha uzun bir süre geçen bugün, tüketiciler köpeği sallayan kuyruk haline geldi.

Ürün liderliğindeki büyüme modelleri geniş çapta benimsendi: Kaynakları müşteri kazanımına ayırmak yerine, PLG şirketleri hızlı ve daha verimli bir şekilde sevk ediyor ve ölçeklendiriyor. Ayrıca daha hızlı halka açılma eğilimindedirler.


Tam Teknolojik Haberler+ makaleleri yalnızca üyeler tarafından kullanılabilir
indirim kodunu kullan TCPLUSROUNDUP bir veya iki yıllık abonelikte %20 tasarruf etmek için


Sorenson Ventures’ın bir ortağı olan Vidya Raman, Slack ve Dropbox gibi PLG devlerinin nişlerini nasıl oluşturduklarını, değer elde etme süresini optimize etmek, müşteri temas noktalarını kalibre etmek için verileri kullanmak ve her çalışana “müşterinin yolculuğuna dair ortak bir anlayış” vermek, diye yazıyor.

Teknolojik Haberler+ ile ürün odaklı çabaları daha başarılı ve sürdürülebilir kılmak için ön koşullarını paylaştı.

“Her biri müşteri için anlamlı bir sonuç olacak küçük deneyimler düşünün” diyor.

Tavsiyesi, uyum ve ortaklık stratejilerini, toplumu beslemeye yönelik önerileri ve diğer PLG taktiklerini açıklamak için temel en iyi uygulamaları doğrudan geçmektedir.

İlgili: GV yatırımcısı/ortağı Terri Burns ile 14 Nisan’da TC Early Stage’de ürün-pazar uyumu bulma konusunda konuşuyorum. Umarım sohbete katılabilirsin!

İyi hafta sonları,

Walter Thompson
Kıdemli Editör, Teknolojik Haberler+
@kahramanınız

Yatırımcıları sorumlu tutmanın ve orantıları kaldırmanın zamanı geldi

Tahterevalli ağırlık ölçeğinde eşit olarak dengelenmiş ABD kağıt para biriminin analog saati ve topu

Resim Kredisi: PM Görüntüler (yeni bir pencerede açılır) / Getty Resimleri

Birçok yatırımcı, girişimcilere erkenden övgü ve ilgi yağmuruna tutar, ancak arka planda kaybolur.

VSC Ventures’ın genel ortakları Vijay Chattha ve Jay Kapoor, “Kurucularımızın bize söylediklerine göre, üst sınır tablosuna katkıda bulunanların %20’si, kurucularının stratejik bağlantılar kurmasına bile yardımcı olmuyor” diye yazdı.

Bir endüstri reformu çağrısında, Kapoor ve Chattha, orantılı hükümlerin performansa dayalı sözleşmelerle değiştirilmesini önermektedir.

“Bir performans oranı maddesi, bir kurucunun tavan tablosundaki her yatırımcı için farklı görünecektir. Daha büyük firmalar bir dizi hizmet sunabilirken, yalnız GP’ler ve daha küçük fonlar pazarlama, satış, tasarım, mühendislik veya PR gibi belirli bir iş işlevinde uzmanlaşabilir.

Erken aşamada bir bulut satış ekibi oluştururken dikkate alınması gereken 3 faktör

Yaprakları taşıyan üç yaprak kesici karınca (atta cephalotes), yakın çekim

Resim Kredisi: Tim Flach (yeni bir pencerede açılır) / Getty Resimleri

Erken aşamadaki bir startup’ta çalışmanın getirdiği belirsizlik konusunda da rahat olan deneyimli bir satış profesyonelini işe almak zor bir iştir.

Cloud Apps Capital Partners’ın genel ortağı Andy Stinnes, “Kurucuların büyük resmi gören, iş alanını anlayan, teknolojiyi seven ve en önemlisi çok soru soran birine ihtiyacı var” diyor.

Bulut sağlayıcılarının varsayılan saklama politikaları yeterli değil: SaaS’ınızı yedekleseniz iyi olur

Buluta bağlı ağ kabloları

Resim Kredisi: Eöneren (yeni bir pencerede açılır) / Getty Resimleri

SaaS araçları, kuruluştaki geleneksel şirket içi yazılımların yerini aldığından, günümüzde pek çok iş buluta taşındı.

Ancak SaaS araçları hayatı kolaylaştırırken, bulut işletmelerinin doğası ve veri saklama politikaları, bir siber saldırı veya başarısızlık durumunda bulut sağlayıcınız değil, bu araçlar tarafından kullanılan tüm verileri yedeklemekten sorumlu olduğunuz anlamına gelir. CISO ve Cohesity BT başkanı Brian Spanswick’e dikkat çekiyor.

Spanswick, şirketlerin verilerini korumak için kuruluş içinde SaaS araçları tarafından kullanılan tüm verileri korumak, yedeklemek ve kurtarmak için proaktif olarak mekanizmalar kurması gerektiğini yazıyor.

“Sağlayıcıların varsayılan saklama ve kurtarma politikalarına güvenmek yeterli değil.”

Sevgili Sophie: Uluslararası Girişimci Şartlı Tahliye almak ne kadar sürer?

merkezinde bir Amerikan bayrağı olan labirent çitinin girişinde yalnız figür

Resim Kredisi: Bryce Durbin/Teknolojik Haberler

Sevgili Sophie,

Hem kurucu ortağım hem de ben E-2 statüsüne sahibim. Bir VC yatırımı öz sermayemizi sulandıracağından ve artık E-2 için uygun olmayacağımızdan hızlı bir vize seçeneği bulmamız gerekiyor.

Beklediğimiz yatırıma göre kolayca kalifiye olacağımız için International Entrepreneur Parole’a bir seçenek olarak bakıyoruz ve bir O-1A’dan daha kolay görünüyor.

IEP ne kadar sürer? Nasıl hızlandırabiliriz?

— Hızlı Uçan Kurucu

Düşüşlere rağmen, DeFi protokollerindeki kripto varlıklarının değeri bir yıl öncesine göre 3 kat arttı

Yeni kıdemli kripto muhabirimiz Jacquelyn Melinek’e göre, en büyük 100 merkezi olmayan finans zincirinin 18’i son günlerde değer kaybetmiş olsa da, “Görünüşe göre geri kalanı, talep ve erken benimseme hevesiyle yükselen bir dalgaya biniyor”.

Tüm DeFi zincirlerinde kilitlenen toplam değer (TVL) geçen Aralık ayından bu yana yaklaşık %16 düştü, “ancak piyasa oyuncuları DeFi alanının hala erken aşamalarında olduğunu ve büyümek için yer olduğunu düşünüyor.”

Yuga Labs, 450 milyon dolar topladıktan sonra ne inşa etmek istiyor?

Bored Ape Yat Kulübü, Yuga Labs için benzeri görülmemiş bir başarıydı ve 450 milyon dolarlık yeni bir sermaye ile kripto girişimi, maymunları için tam teşekküllü bir evren inşa etmeyi hedefliyor.

Alex Wilhelm, The Exchange’de, Second Life’tan ipuçları alarak Yuga Labs, yeni piyasaya sürülen APEcoin’inden yararlanacak bir “birlikte çalışabilir oyun metaverse” ile kapıları daha geniş bir kitleye açmayı planlıyor.

Alex, Yuga’nın bu “MetaRPG” için önerdiği planlarına, yatırımcı güvertesine ve mali durumunun, bir oyun şirketi gibi değer görse de, kartlarını iyi oynarsa çok para kazanabilecek bir şirketin resmini nasıl çizdiğini derinlemesine inceliyor.

Günümüzün bankacılık müşterileri için önemli sorunlu noktaları çözmek için verileri kullanmak

Fare kapanındaki parmakların renkli arka plana karşı çizimi

Resim Kredisi: malte mueller (yeni bir pencerede açılır) / Getty Resimleri

Bankalar ve fintech’ler her zamankinden daha fazla veriye erişebilir, ancak faydaların çoğu tek bir yöne aktı: Enflasyon ve sabit ücretler tüketicilerin tasarruf etme kabiliyetini kısıtlıyor, ancak şimdi satın al, sonra öde gibi hizmetler harcamayı çok daha kolay hale getiriyor.

Fintech firması Bond.ai’nin CEO’su Uday Akkaraju, algoritmalar, sosyal medya ve işbirlikçi filtreleme, ürün keşfini önemli ölçüde iyileştirdi, ancak müşterilere daha fazla finansal destek sağlamak için “modern bankalar, tüketici finansal sağlığını iyileştirmek için verileri kullanabilir ve güven oluşturabilir” diyor.

Kaynak : https://techcrunch.com/2022/03/25/techcrunch-roundup-plg-handbook-hiring-early-stage-sales-teams-abolishing-pro-rata/

Yorum yapın