Plaid, resmi olarak kimlik ve gelir doğrulama, dolandırıcılık önleme ve hesap finansmanına doğru genişliyor – Teknolojik Haberler


Fintech decacorn ekose hesap bağlama temel ürününün ötesine geçiyor – 2013 başlangıcından bu yana ilk büyük genişlemesi.

Girişim bugün, “Plaid Forum” etkinliğiyle bağlantılı olarak, kimlik ve gelir doğrulama, sahtekarlığı önleme ve hesap finansmanı ve ödemeler için yeni araçlar sağlamayı içeren bir dizi “ürün geliştirmeleri ve yeni girişimleri” açıkladı.

Hareket, ödeme devi Stripe’in Plaid’in topraklarına tecavüz ettiğini açıklamasından iki hafta sonra geldi. kendine ait yeni bir ürün.

Plaid CEO’su ve kurucu ortağı Zach Perret, “Fintech’in bir sonraki aşamasına öncülük etmek” başlıklı bir blog yazısında, Plaid’in ağ trafiğinin çoğunluğunun, banka ortaklıkları ve bir veri erişim teklifi olan Plaid Exchange aracılığıyla mümkün kılınan doğrudan banka API’leri aracılığıyla yürütüldüğünü belirtti. 1000’den fazla banka ve fintech tarafından müşterilerine API tabanlı veri erişimi sağlamak için kullanılıyor.

Ancak şimdi şirket, veri bağlantısı teklifini şunları içerecek şekilde genişletti: Çekirdek Değişimi.

Plaid’in kimlik başkanı Alain Meier, Teknolojik Haberler’a hesap bağlantısının her zaman şirketin temel odak noktası olduğunu söyledi. Plaid, yıllar içinde, özellikle daha fazla tüketici dijital finansal hizmetleri kullandığından, milyonlarca hesaba bağlantının güçlendirilmesine yardımcı oldu.

Zaman içinde Perret’in paylaştığı gibi şirket, Chime, Dave, Robinhood ve SoFi dahil olmak üzere daha fazla fintech şirketini ağına ekledi. Ayrıca, bordro verileri gibi yeni veri bağlantıları türleri eklendi, böylece insanlar kredi almak veya araba satın almak gibi şeyler yaparken gelirlerini ve istihdam ayrıntılarını doğrulayabilirler.

Fintech’in benimsenmesi son yıllarda arttığından, Plaid’in müşterilerinden şirkete daha fazla işe alım deneyimine yönelik talepler de geldi.

Meier, “Bu, daha fazla insanın yeni fintech uygulamalarına ve hizmetlerine katılmasıyla tüm ekosistem için güven ve güvenlik oluşturmaya yardımcı oluyor” dedi. “İşte bu nedenle, hızlı ve kolay hesap finansmanı ve ödemeler için kimlik doğrulama ve yeni araçları içerecek şekilde platformumuzu genişletiyoruz.”

Plaid’in Ocak ayında 250 milyon dolar harcadığı göz önüne alındığında, kimlik doğrulamaya geçiş hiç de şaşırtıcı değil. Cognito’yu satın almakhangisi KYC kuralları ve kara para aklamayla mücadele gereksinimleri gibi zorlu konularda yardımın yanı sıra kimlik doğrulaması teklif etti.

Meier, Teknolojik Haberler’a “Cognito Plaid’e katıldığında, Plaid müşterilerinin yaklaşık %90’ının bir tür kimlik doğrulamaya ihtiyacı olduğunu tahmin ettik, bu nedenle bu Plaid için doğal bir uzantıdır” dedi. Ve Perrett, Plaid’in yeni kimlik doğrulama tekliflerinin gerçekten de Cognito’nun ürünlerini Plaid API’ye getirdiğini onaylıyor.

Meier, müşterilerin hesaplarını bağlamalarını ve kimliklerini “tek, sorunsuz bir kullanıcı deneyimi” içinde doğrulamalarını sağlamak amacıyla yeni doğrulama ürününü Plaid Link’e entegre etti.

Kimlik doğrulama sırasında hesap sahipliğini onaylamak için bir API ile başlayarak, kimliğin Plaid için her zaman akılda kaldığını iddia ediyor. Meier, geçmişte Plaid müşterilerinin kimlik doğrulama ve uyumluluk akışının tüm farklı yönlerini ele almak için altı ila 12 farklı satıcıyla çalışmak zorunda olduğunu belirtti.

Plaid, bu yeni tekliflerin ötesinde, belki de bugün şirketten çıkan en şaşırtıcı haberde, yeni kullanıcıları hesap finansmanı yoluyla aktif müşterilere dönüştürmeyi umduğunu söyledi. mal ve hizmetler için ödenir.

Meier, “Bir hesaba para yatırmak, bir kullanıcının yatırım yapmak, para göndermek veya dijital cüzdan kullanmaya başlamak için attığı ilk adımdır” dedi. “Bu kritik etkinleştirme adımını iyileştirmek için hesap finansmanı ve transferleri genel işe alım deneyiminin sorunsuz bir parçası haline getirmek için çalışıyoruz.”

Son olarak şirket, ACH aracılığıyla hesap finansmanı ve transferlerinde riski ve dolandırıcılığı azaltmaya yardımcı olmak için tasarlanmış risk tabanlı araçlar sunduğuna inanıyor. Örneğin, yeni Signal (işlem izleme) teklifi, 1000’den fazla risk faktörünü analiz etmek ve Plaid’in “bir işlemin sonuçlanacağından daha fazla kesinlik” sağladığını söylediği puanlar ve bilgiler sağlamak için makine öğrenimini kullanır, böylece bir şirket bu fonlara erişimi hızlandırabilir. artan risk. Plaid’in iddiasına göre ilk müşteriler, yetkisiz iadelerde ve NSF ücretlerinde “önemli düşüşler” gördü.

Nisan 2021’de Plaid, 13.4 milyar dolarlık bir değerlemeyle 425 milyon dolarlık D Serisi topladı. Dokuz yaşındaki şirket, geçen yıl tüketici kredisi devi Visa tarafından 5,3 milyar dolar karşılığında satın alınmasına karar verilen anlaşmanın düzenleyici kaygılar nedeniyle suya düşmesiyle manşetlerde yer aldı. başlamak.

Kimlik doğrulama, giderek daha kalabalık ve iyi finanse edilen bir alandır. Kimlikleri doğrulamak için yapay zeka ve makine öğrenimini kullanan bir şirket olan Socure, geçtiğimiz Kasım ayında Accel ve T. Rowe Price liderliğindeki E Serisi turu için 450 milyon dolarlık fon sağladı. “Her türlü kullanım durumu için” kişiselleştirilmiş bir kimlik doğrulama deneyimi yaratmaya odaklanan bir girişim olan Persona, Mayıs ayında bir B Serisi fonlama turunda 50 milyon dolar alan kodsuz platformu aracılığıyla işletmelerin kimlik doğrulama sürecini – ve ötesini – özelleştirmesine yardımcı olduğunu söylüyor. Ve geçen Ağustos ayında, bir çift erken Affirm çalışanı, bir kimlik doğrulama girişimi olan SentiLink için 70 milyon dolar topladı.

Haftalık fintech bültenim The Interchange 1 Mayıs’ta yayınlandı! Üye olmak burada gelen kutunuza almak için.Kaynak : https://techcrunch.com/2022/05/18/plaid-expands-from-account-linking-into-id-and-income-verification-fraud-prevention-and-account-funding/

Yorum yapın