Plaid, binlerce kripto borsası için salt okunur destek ekler – Teknolojik Haberler


Akıllı telefon tabanlı cüzdanlar gibi fintech ve dijital finans ürünlerine güç sağlamak için veri aktarım teknolojileri geliştiren şirket olan Plaid, bugün veri ağına binlerce kripto değişimi için destek eklediğini duyurdu. Plaid daha önce büyük borsalarla geçici olarak entegre olsa da, bu hareket, şirketin kriptoyu büyümesi için önemli gördüğünün bir göstergesi.

Kimlik başkanı Alain Meier, “Bu, özellikle varlık yönetimi ve finansal planlama hizmetleri sunan şirketler olmak üzere birçok müşterinin istediği bir şey” dedi. Plaid, Teknolojik Haberler’a yakın tarihli bir e-posta röportajında ​​​​söyledi. %16 olduğuna dikkat çekti. Amerikalılar 2021’de kripto para birimine yatırım yaptıklarını, kullandıklarını veya ticaret yaptıklarını bildirdiler. Pew Araştırma Merkezi’ne göre. “Piyasalardaki yüksek oynaklık nedeniyle, planlama ve önemli finansal kararlar almak için kripto hesaplarında olanlar da dahil olmak üzere, insanların mali durumlarının net ve gerçek zamanlı bir resmini dijital olarak görmelerinin daha da önemli olduğunu düşünüyoruz.”

Bugün itibariyle, Plaid aracılığıyla, kullanıcılar varlık türleri, bakiyeler ve işlemler de dahil olmak üzere kripto hesap bilgilerini kullandıkları diğer hizmetlerle paylaşabilir. Geliştiriciler, artık vergi danışmanlığı hizmetleri, finansal planlama ve net değer hesaplamaları gibi kullanım durumları için kripto hesaplarını destekleyen Plaid Investments API aracılığıyla verileri birleştirebilir.

Binance, Kraken ve Gemini yeni entegre edilen borsalar arasında. Dahil olmak üzere ek platformlar için destek Blockchain.com ve BitGo Meier, bu yıl için planlandığını söyledi.

Plaid, bir API aracılığıyla çeşitli kripto para hesaplarını toplayan ilk sağlayıcı değil. Bu ayrım CoinAPI, BitCombine ve Zabo gibi girişimlere aittir. Ama Meier, Plaid’in dır-dir banka hesabı bilgileri ve diğer fintech platformlarından gelen verilerin yanı sıra kripto borsaları için destek sunan birkaç kişiden biri.

ekose kripto

Resim Kredisi: ekose

Meier, “Finansal planlama için SoFi gibi bir platformla çalışıyorsanız, diğer yatırımlarınızın yanında kripto varlıklarınızı da görebileceksiniz, bu da size mali durumunuz hakkında daha kapsamlı ve birleşik bir görünüm sunacak” dedi. “Bir hesaba izin verildiğinde ekosehizmet bağlı hesaptan salt okunur bilgileri alabilir.”

Kripto piyasası risk ve suç faaliyetleriyle doludur. Binance, 2017 ve 2021 yılları arasında hack, yatırım dolandırıcılığı ve yasa dışı uyuşturucu satışlarından kaynaklanan toplam en az 2,35 milyar dolarlık işlem gerçekleştirdi, Reuters raporuna göre. Haziran ayında, emeklilik şirketi IRA Financial, Gemini’ye, gevşek siber güvenliğin, Gemini’nin platformundan milyonlarca dolarlık müşteri varlıklarının çalınmasına yol açtığını iddia eden bir dava açtı.

Meier, Plaid’in kripto hesapları için yeni tanıtılan desteğinin salt okunur olduğunu, yani geliştiricilerin kullanıcılar adına para taşımak için erişime sahip olmadığını belirtti. Ek olarak, tüm kripto borsalarının Plaid ağına katılmadan önce Plaid’in risk ekibi tarafından bir durum tespiti ve risk değerlendirme sürecinden geçmesi gerektiğini söyledi.

“Her yıl daha fazla insan kriptoya giriyor ve daha yaygın hale geliyor. Bu eğilimin yavaşladığını görmüyoruz ve sadece geleneksel finans sektöründekilere değil, tüm müşterilere yardım etmek istiyoruz. Bu nedenle, piyasa koşullarından bağımsız olarak herkes için en fazla etkiyi yaratacak hizmetleri oluşturmak istiyoruz” dedi. “Finansal hizmetlerin şeffaflığını ve verimliliğini artırmak için kripto para birimlerinin ve dijital varlıkların uzun vadeli potansiyeli konusunda son derece iyimseriz.”

Kripto borsası desteğinin kullanıma sunulması, Plaid’in Mayıs ayında kimlik ve gelir doğrulama, dolandırıcılık önleme ve hesap finansmanı alanlarındaki büyümesinin ardından geliyor – şirketin yıllardır ilk büyük genişlemesi. Plaid’in baş rakiplerinden biri olan Stripe, bu baharda banka hesaplarına finansal veri bağlantılarının başlatılmasıyla Plaid’in topraklarına tecavüz etti.Kaynak : https://techcrunch.com/2022/07/14/plaid-adds-read-only-support-for-thousands-of-crypto-exchanges/

Yorum yapın