Piyasa uyumsuzluğu her zaman kolay bir sıcak alma içermez – Teknolojik Haberler


Bu haftanın başlangıç ​​haberlerini ve trendlerini insan odaklı yeni bir yorum olan Startups Weekly’ye hoş geldiniz. Bunu gelen kutunuza almak için, abone olun.

Bu noktada, kimsenin hiçbir konuda hemfikir olmadığı açıktır. Kaynaklarımın yarısı, erken aşamadaki girişimin halka açık borsayla tamamen ilişkisiz olduğunu söylerken, diğer yarısı, sahneden bağımsız olarak herkesin pisti genişletmek için kârlılığa doğru yöneldiğini söylüyor. Ve uyumsuzluk, her daim unutulmayan bir hikaye olsa da, aynı zamanda kafa karıştırıcıdır.

Örneğin, nasıl her zamankinden daha fazla VC kuru toz olabilir ve aynı zamanda yatırımlarda bir yavaşlama olabilir? Fintech, bu son dalgada en çok işten çıkarmanın yaşandığı sektör olmasına rağmen, her beş dolarlık girişim finansmanından birini almaya nasıl devam edebilir? LP’ler risk sermayesi pozisyonlarını nasıl yeniden düşünebilir, ancak aynı zamanda yükselen fon yöneticilerinin nihayet çıkış yapmaları için iyimser bir zaman olabilir? Stripe’ın düzeltilmiş değerlemesi, bir şirketin eğrinin önündeki yükseliş haberi olurken, aynı zamanda fintech’in kamu piyasasındaki gerilemenin ortasında değerinde bir düşüş olabilir mi?

Bunların hepsi retorik sorular, bu yüzden en sevdiğim podcast’ten alıntı yapmak için bana DM atmayın. Bu dengesizlikleri şikayet etmek için değil, umarım bugünlerde nasıl hissettiğinizi biraz doğrulamak için belirtiyorum. Aynı anda birçok şey olabilir, bu da başlangıç ​​teorisi ve pazar anlayışı açısından mutlak ifadeleri oldukça işe yaramaz hale getirir.

Bu, bir bakıma, öğrenmemenin mevsimi. Geçen hafta gelişmekte olan bir fon yöneticisi toplantısına katıldım ve odadaki iyimserliğe çok şaşırdım. Yatırımcılar, piyasanın girişim sermayesi yaratma üzerindeki etkisine benim kadar takıntılı değildi; LP’ler konusunda stresliydiler elbette, ama aynı zamanda bir LP’nin ne olabileceğine dair tanımlarını genişletmeye daha fazla odaklandılar. Ve aynen böyle, gelişmekte olan fon yöneticileri için zor bir ortam olduğu hakkında üzerinde çalıştığım hikayede başka bir nüans katmanı var.

Değişim zamanında gezinmek için en iyi tavsiyem? Okumaya devam edin, kaynaklarınızı sorgulayın ve haftanın Büyük Teknoloji Haber Öğesine hemen göz atmanız gerektiğini düşünmeyin.

Bu bültenin geri kalanında, Roe tersine çevirmenin teknoloji ve kazanlar üzerindeki etkisi olan kapak tablosu yönetimi konusunda yaratıcı bir bükülmeye gireceğiz. Her zaman olduğu gibi, bu bülteni bir arkadaşınıza veya Twitter’da beni takip ediyor veya abone olmak bloğum.

Haftanın anlaşması

Continuum, kesirli çalışma üzerine girişim destekli bir bahistir ve daha da iyisi, kurucuların kriz anlarında insanlığı göstermek istedikleridir. Ağustos 2020’de CEO Nolan Church tarafından kurulan şirket, girişimleri yarı zamanlı yönetici yardımına bağlamak için bir oyun olarak başladı. Şimdi, mücadele eden teknoloji şirketlerinin daha insancıl ve düşünceli bir şekilde personel kesmesine yardımcı olmak için genişledi.

İşte bu yüzden önemli: Continuum’un yeni işten çıkarma aracı, başlangıç ​​liderlik ekiplerini bir şirket iletişim planı, çeşitlilik ve etki analizi ve günlük destek hazırlamaya yardımcı olacak bir İK yöneticisine bağlar.

Continuum’un daha geniş hedefi, aynı zamanda, yarı zamanlı yöneticiler fikriyle daha rahat hale gelen erken aşamadaki girişimlere de bağlıdır. Church, durgunluğun bir şirkete katkıda bulunmak için müteahhitlere, danışmanlara, danışmanlara ve melek yatırımcılara daha fazla güvenen yeni başlayanların eğilimini hızlandıracağını düşünüyor. Yarı zamanlı çalışanlar, riski azaltmaya yardımcı olur, önemli anlarda önemli boşlukları doldurur ve bir şirket sürdürülebilir büyümeye odaklanmaya çalışırken daha az maliyetli olur.

Tahterevalli ağırlık ölçeğinde eşit olarak dengelenmiş ABD kağıt para biriminin analog saati ve topu

Resim Kredisi: PM Görüntüler (yeni bir pencerede açılır) / Getty Resimleri

Stripe’ın iç değerlemesi kesildi

Stripe, piyasadaki gerileme sektörü özellikle sert bir şekilde vurmaya başladığından büyük bir değerleme kesintisi yapan en son yüksek profilli fintech şirketidir. Son değeri 95 milyar dolar olan ödeme işlemcisi, hisselerinin dahili değerini %28 oranında azalttı, Kaynaklar Wall Street Journal’a söyledi. Dergi ayrıca, kesintinin, şirketlerin düzenli olarak yaptığı veya bir piyasanın değerlemeyi düşürebileceği bir 409A sürecinden geldiğini bildiriyor.

Bu durumda maddi olay, borsanın gerilemesidir.

İşte bu yüzden önemli: Fintech alanının ötesinde, pandemi sırasında patlayan büyüme aşamasındaki işletmeler, değişen makroekonomik ortama yanıt vermek için içe döndüler. Mart ayında Instacart, 409A değişikliği nedeniyle iç değerlemesini benzer şekilde yaklaşık %38,5 oranında düşürdü. Hem Instacart hem de şimdi Stripe’in rapor edilen dahili değerleme kesintileri, çalışanların öz sermaye hibelerini yeniden şekillendirebilecekleri anlamına geliyor.

Resim Kredisi: GeorgePeters/DigitalVision

“Pitch Perfect” şakasını buraya ekleyin

Her şeyden önce, Teknolojik Haberler Live yepyeni bir platformda ve Satış Konuşması Uygulaması’na başvurmayı kolaylaştırdık. Yatırımcılar (ve benim gelen kutum) sunumlarda kısalık, anlayış ve netliğin önemini onaylayabilir, bu yüzden bunu görmek harika.

Startup’lar artık Pitch Practice için herhangi bir gün, herhangi bir zamanda başvurabilirler. bu formu doldurmak. Startupları o haftanın etkinliğinden 24 saat önce seçeceğiz ve startupları e-posta ile bilgilendireceğiz. Ve bir etkinlik için seçilirseniz, gelecekteki etkinlikler için de başvurabilirsiniz. Firmaların daha önceki deneyimlerden aldığımız geri bildirimleri kullanarak birden fazla sunum yapmalarını istiyoruz. Buna hiçbir ücret ödemeden büyüme deyin.

Teknolojik Haberler’ta görüldü

5 yatırımcı Latin Amerika’nın kripto ile simbiyotik ilişkisini tartışıyor

Apple, iOS 16 için ilk genel beta sürümünü yayınladı

Webb, yüz megapiksel görüntülerini bir milyon mil geriye Dünya’ya nasıl gönderir?

Google, çalışanlarına ‘daha girişimci’ davranmalarını söyler. Tercüme: Daha çok çalış, yoksa

Coinbase sendelerken Binance.US kanatlarda bekliyor

Teknolojik Haberler+’da görüldü

Black VC’ler ve kurucular 2022’nin ikinci yarısında ne bekleyebilir?

Evet, yeni başlayanların fon toplaması zorlaştı

Sağlık teknolojisi için önümüzdeki on yıl, fintech için son on yıla çok benzeyebilir

Teknik durum tespiti yaparken yatırımcıların netlik kazanmalarının 7 yolu

Gıcırtılı pazarlara rağmen, Avrupa edtech esnekliğini gösteriyor

Bir sonrakine kadar,

N

Kaynak : https://techcrunch.com/2022/07/16/market-dissonance-doesnt-always-include-an-easy-hot-take/

Yorum yapın