Piyasa koşulları değiştikçe DeFi protokolleri için M&A geliyor – Teknolojik Haberler


İzinsiz Güneşli West Palm Beach’teki konferansta, piyasa oyuncuları, merkezi olmayan finans (DeFi) için protokol düzeyinde büyüyen bu eğilimi tartışmaya başlayınca, kriptoda birleşme ve satın almalar hakkındaki konuşmalar kızışıyordu.

Panelistler Nikita Ovchinnik, 1inch’in baş iş geliştirme sorumlusu; Aglaé Ventures’ın yönetici ortağı Vanessa Grellet; ve Dragonfly Capital’in ortağı Tom Schmidt, kripto piyasası koşulları sarsıldıkça DeFi M&A’nın nasıl görüneceğini tartışmak için Teknolojik Haberler ile sahneye çıktı.

Konferans sunucusu (ve eski işverenim) Blockworks’ün kurucu ortağı Mike Ippolito, paneli tanıtırken, M&A’nın geleneksel başlangıç ​​alanında sık sık gerçekleşmesine rağmen, bunun gerçek zamanlı olarak protokol düzeyinde keşfedilen ve öncülük edilen bir şey olduğunu söyledi.

Ovchinnik, “DeFi’de bir birleşme ve satın alma patlaması göreceğimizi düşünüyorum” dedi. “M&A nihayetinde mükemmel bir araçtır [for] ürün hattınızı nasıl ölçeklendirip genişletebileceğinizi ve uzun vadeli ufku nasıl ortaya çıkarabileceğinizi.

Mevcut aşağı yönlü kripto piyasası koşulları göz önüne alındığında, panelistler bazı DeFi protokollerinin krizlerden sağ çıkıp para toplamaya devam etmesine rağmen, bu sermaye kuruduğunda kendilerini sürdürmenin daha zor olacağı ve piyasada çok daha fazla konsolidasyon olacağı konusunda hemfikirdiler. önümüzdeki iki yıl.

2020’de 118 kripto M&A anlaşması vardı ve 2021’de %233 artışla 393 anlaşmaya ulaştı. rapor PwC tarafından. Ortalama işlem büyüklüğü de aynı dönemde 52.7 milyon dolardan 179.7 milyon dolara %241 arttı.

Aralık 2021’de iki merkezi olmayan özerk kuruluş (DAO), Rari Capital ve Fei Protocol, bir jeton takası yoluyla birleşti ve yeni bir TRIBE jetonu ve FeiRari adı altında birleştirildi. O sırada, Andreessen Horowitz’deki kripto ekibinin bir ortağı olan Jeff Amico, tweetlendi birleşmenin “ileriye dönük web3 toplulukları arasındaki teşvikleri hizalamak için yeni bir ilkel” olduğunu söyledi.

Ancak panelistler, bu birleşmeden bu yana yaklaşık altı ay geçti ve DeFi’deki M&A ile ilgili netlik ve yönergelerin sınırlı kaldığını belirtti.

Schmidt, “Bence birleşme ve satın alma altyapısı şu anda kriptoda gerçekten mevcut değil” dedi ve piyasa olgunlaşana kadar bunların gerçekte nasıl olduğunu belirlemek açısından geçici olacağını da sözlerine ekledi.

“Şu anda vahşi, Vahşi Batı; çerçeve yok,” dedi Grellet. “Mevcut geleneksel finans çerçevesini kopyalayıp yapıştırabiliriz, ancak gerçekten yapmak istediğimiz bu mu bilmiyorum.”

Ayı piyasası koşulları büyüdükçe DeFi protokolleri konsolide oluyor

17 Mayıs’ta blockchain analitik platformu Nansen, şunları duyurdu: Ape Board’un satın alınmasıNansen CEO’su Alex Svanevik, Teknolojik Haberler’a verdiği demeçte, açıklanmayan sekiz haneli bir çok zincirli DeFi panosu için.

Svanevik, “Genişlemenin birincil yolu olarak asla birleşme ve satın almalara güvenmeyeceğiz, ancak kripto payımızın, yani bilgi ortamının konsolidasyon için olgun olduğunu düşünüyorum” dedi. “Bilgi almak için 20 farklı web sitesini ziyaret etmek zorunda olmak harika değil.”

Kaynak : https://techcrunch.com/2022/05/19/ma-is-coming-for-defi-protocols-as-market-conditions-change/

Yorum yapın