Pixel Watch Favori Android Özelliklerimden Birini Aldı


Android telefonlarda, Akıllı Kilit Açma adlı bir özellik, telefon sahiplerinin belirli gereksinimler karşılandığında cihazlarının kilidini açmasına olanak tanır. Örneğin, evdeyseniz ve önceden ayarlanmış bir coğrafi sınır içindeyseniz, telefonunuzun kilidi açık kalacaktır. Akıllı Kilit Açma’nın başka bir örneği, bir dizi kablosuz kulaklık gibi belirli bir Bluetooth cihazınıza bağlı olduğunuz zamandır. Bu çok kullanışlı bir özellik, insanların cihazlarını ilk kurarken her zaman kontrol etmelerini önerdiğimiz bir özellik. Biraz heyecan verici haberde, Smart Unlock’un gerçekten de yakında piyasaya sürüleceği doğrulandı. Piksel İzleWear OS cihazları için bir ilk.

Bu haber, en son Google Play Hizmetleri beta sürümünde tespit edilen koddan geliyor ve iyi insanlar tarafından zorla etkinleştirildi. 9to5Google. Etkinleştirildiğinde, bir kullanıcı Pixel Watch “kilidi açık, bileğinizde ve telefonunuza yakın” olduğu sürece akıllı telefonlarına hızlı bir şekilde dalabilecektir.

Ek olarak, zorunlu etkinleştirilen menü, özel bir Pixel Watch uygulaması olacağını belirtir, bu nedenle Pixel Watch sahiplerinin mevcut Wear OS uygulaması dışında bir uygulama aracılığıyla ayarları kontrol edeceğine dair güvenli bir bahis gibi görünüyor. Bunun harika olduğunu düşünüyoruz, ancak Pixel Watch’ın neden kendi uygulamasına ihtiyaç duyduğundan emin değiliz, sadece başka bir uygulama şey Google’ın desteklemesi gereken şey. Google bunu Pixel Buds için de yapıyor, bu yüzden dürüst olmak gerekirse hiçbir fikrim yok.

Pixel Watch için Akıllı Kilit Açma. Bunun için buradayım.

// 9to5GoogleKaynak : https://www.droid-life.com/2022/06/08/pixel-watch-to-definitely-offer-smart-unlock/

Yorum yapın