Pixel 7 sorunu mu yoksa değil mi? Merak etme normal şeyler bunlar


Pixel 7 Pro telefonun bir kitap üzerinde ela arkası

Dhruv Bhutani / Android Kurumu

Yeni bir akıllı telefona sahip olmak, hayatın en keyifli deneyimlerinden biridir ve parlak yeni nesnenize alıştığınızda balayı dönemi gerçekten gerçektir. Bu, şık bir tasarım, yüksek kaliteli kameralar ve harika ekranlar getirdiği için özellikle Pixel 7 serisi için geçerlidir.

Bunu söylerken, Pixel 7 serisi telefonunuzu ilk kullandığınızda ilgili gibi görünebilecek birkaç tuhaf sorunla karşılaşabilirsiniz. Bu şeylerin gerçekten normal olduğuna sizi temin etmek için buradayız.

hafif bir tıkırtı

Google Pixel 7 kamera muhafazası yakın

Robert Triggs / Android Otoritesi

Pixel 7 veya 7 Pro’nuzu salladığınızda kamera alanından gelen küçük bir tıkırtı duymak sizi biraz endişelendirebilir. Neyse ki, bu parlak yeni telefonunuzun içinde bir şeyin kırılması durumu değil.

Duyduğunuz tıkırtı aslında ana kameranın optik görüntü sabitleme bileşenleridir (yani küçük bilyalı rulmanlar). Bu tamamen normal bir ses ve bunu OIS’li diğer birçok telefonda da duyacaksınız.

Parmak izi tarayıcı, bazı ekran koruyucularla çalışmıyor

Google Pixel 7 dış mekan ekranı

Robert Triggs / Android Otoritesi

Bir cam ekran koruyucu veya üçüncü taraf ekran koruyucu uyguladınız ve şimdi parmak iziyle kilit açma sorunu mu yaşıyorsunuz? Bu, aslında ekran sensörünün nasıl çalıştığı ve koruyucunun buna müdahale edip etmediği ile ilgili olduğu için Pixel’e özgü bir sorun değildir. Aslında bu sorunu Galaxy S serisi cihazlarda da gördük.

İlişkili: Endişelenmeyin, Pixel 7 parmak izi tarayıcı tamamen iyi durumda

Parmak iziyle kilit açma özelliğinin çıplak ekranda olduğu kadar iyi çalıştığından emin olmak için Pixel 7 cihazınızda sertifikalı bir ekran koruyucu kullanmanız gerekir. Neyse ki, Google bir liste tutar en iyi uyumluluğu sağlaması gereken bazı “Made for Google sertifikalı” ekran koruyucu markalarından.

Belirli açılarda ekran tonu

google piksel 7 ve piksel 7 pro görüntüler

Ryan Haines / Android Otoritesi

Neyse ki, bu sorun aslında Google cep telefonlarına özel değil. Bu sorunu diğer markaların telefonlarında da (örn. OnePlus, Samsung, Xiaomi, Vivo) görme eğilimindeyiz ve bazı ekranların kavisli kenarları buna özellikle eğilimlidir.

Otomatik parlaklık ilk başta etkili değil

Ekran açıkken Pixel 7 Pro ela yukarıdan aşağı görünümü

Dhruv Bhutani / Android Kurumu

Otomatik parlaklık, yanlış davranmaya başlayana kadar düşünmeyeceğiniz özelliklerden biridir ve Pixel 7 serisinin uyarlanabilir parlaklık ayarının gerçekten de onu ilk kullandığınızda işe yaradığını hissedebilirsiniz. Bazen çok karanlık, diğerlerinde çok parlak. Neyse ki, bu yalnızca geçici bir sorun olmalıdır.

Bu sorun, değişen koşullarda tercihlerinizi öğrenen uyarlanabilir parlaklık ayarından kaynaklanmaktadır. Bu nedenle, bu manuel ayarlamaları yapmaya devam edin ve bir veya iki hafta sonra telefonun otomatik parlaklığının beğeninize göre olduğunu göreceksiniz.

Pil ömrü başlangıçta tahmin edilemez

Arka planda Pixel Buds Pro ve Pixel Watch ile Google Pixel 7 Pro pil kullanımı

Rita El Khoury / Android Otoritesi

Pixel 7, makul boyutta bir 4.355mAh pil ile gelirken, Pixel 7 Pro daha büyük bir 5.000mAh pil sunar. Ancak, telefonların ilk birkaç gün içinde maksimum pil ömrü sağlamadığını fark edebilirsiniz. Yine de telefonu hemen geri verme.

Çoğu telefon hala arka plan güncellemelerini indirirken, temel verileri önbelleğe alırken ve ardından kullanımınızı öğrenip buna göre adapte olurken, ilk birkaç gün içinde vasat pil ömrü görmek tamamen normaldir. Tabii ki, Uyarlanabilir Pil önlemlerinin devreye girmemesi ve pil ömrünün birkaç hafta veya bir ay sonra alışılmadık derecede kısa kalması tamamen başka bir konudur.Kaynak : https://www.androidauthority.com/google-pixel-7-normal-issues-3232387/

Yorum yapın