Pixel 6a, parmak izi kilidi açma testinde Pixel 6 Pro’ya karşı kazandı


Google Pixel 6a parmak izi kilidini açma

TL; DR

  • Yeni bir video, Pixel 6a’daki parmak izi sensörünün Pixel 6 Pro’dakinden belirgin şekilde daha hızlı olduğunu gösteriyor.
  • Test, nihai yazılımı çalıştırmayan Pixel 6a’nın erken bir biriminde gerçekleştirildi.

Pixel 6 serisindeki parmak izi sensörü belki de en çok eleştirilen özelliği. Bazı kullanıcılar Google’ın kullandığı ekran içi parmak izi sensörünün çok yavaş olduğunu söylerken, diğerleri kötü tanımadan şikayet ediyor. Pixel 6a ayrıca bir ekran içi parmak izi sensörüne sahiptir ve bu, Google’ın mevcut amiral gemilerinin sunduklarına kıyasla çok daha gelişmiş gibi görünüyor.

Pixel 6a ve Pixel 6 Pro’daki parmak izi sensörünü karşılaştıran bir video, birincisinin ikincisinden çok daha hızlı olduğunu gösteriyor. Video YouTuber’dan geliyor Fazıl HalimMalezyalı bir satıcı tarafından satılan erken bir Pixel 6a birimini elde eden kişi. Cihazın önümüzdeki ay resmi olarak piyasaya sürülmesinden sonra Google’ın sunacağı son yazılımı çalıştırmadığını da belirtelim.

Videoda Halim’in arka arkaya hem Pixel 6 Pro hem de Pixel 6a’da parmak izi sensörüne bastığını görüyoruz. Pixel 6a, 6 Pro’dan daha fazla kilidini açıyor gibi görünüyor. Google daha önce onaylanmış yaklaşmakta olan orta korucu, Pixel 6 serisine kıyasla daha yeni bir parmak izi sensörü kullanıyor. Görünüşe göre değişiklik Google’ın lehine çalışıyor. Google’ın yaklaşmakta olan Pixel 7 serisinde de geliştirilmiş sensörü kullanacağını umuyoruz.

Pixel 6a’nın parmak izi sensörünü test eden videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz. Her şey doğru noktada toplanmış (h/t 9to5Google), bu yüzden sadece oynat’a basın ve izleyin.Kaynak : https://www.androidauthority.com/pixel-6a-vs-pixel-6-pro-fingerprint-unlocking-3180602/

Yorum yapın