Pil devi Anker, programlanabilir robot üreticisi Keyi’yi destekliyor – Teknolojik Haberler


Çocukların bilim, teknoloji, mühendislik, sanat ve matematiğe (STEAM) olan ilgisini artırmak için faturalandırılan STEAM robotlarının vaadi yıllardır var. Pazar, hardcore robotik bilim adamlarının ve onların taklitçilerinin ürünleriyle dolup taşıyor. Birçoğu kayboldu, ancak yatırımcı ilgisi azalmadı, en azından Çin’den gelen bir şirket için.

Modüler, sikloptik robotu Clicbot ile tanınan Keyi Technology, yeni bir finansman turunda “on milyonlarca dolar” topladı. Google’ın görsel sürükle ve bırak programlama dili Blockly tarafından desteklenen Clicbot, binlerce farklı şekilde tasarlanabileceğini iddia ediyor.

Finansman turunun baş yatırımcısı, mevcut piyasa değeri 27 milyar yuan (4 milyar dolar) olan Çin ve ABD merkezli pil paketi ve şarj devi Anker oldu. Diğer yatırımcılar arasında Xiaomi’nin kurucusu Lei Jun’un Shunwei Capital’i olan Xiaomi ve Çin’e giren Silikon Vadisi erken aşama yatırımcısı BlueRun Ventures China vardı. 2000’lerde.

Anker, yatırım portföyünün ayrıntıları sorulduğunda yorum yapmaktan kaçındı. Ayrıca Keyi ile kendisi arasındaki potansiyel işbirlikleri hakkında bir soruya da cevap vermedi.

Keyi’nin yeni finansmanı, enflasyonun Birleşik Devletler ve Avrupa tüketicilerin teknolojik cihazlara ve diğer ürünlere yönelik iştahını artırıyor. Ancak gelirlerinin %60’ını Çin dışından elde eden Keyi, milyonlarca çocuğu evden öğrenmeye sevk eden COVID-19 pandemisi sayesinde küresel akıllı oyuncak pazarında “önemli bir büyüme” görüyor. Ve akranları gibi Keyi de eğitim robotlarına yönelik artan bir talebin tadını çıkarıyor.

Resim Kredisi: Keyi’nin programlanabilir robotu Clicbot

Pazarlama şefi Chen Peng Teknolojik Haberler’a verdiği demeçte, şirket geçen yıl 10.000’den fazla Clicbot paketi sevk etti ve yıldan yıla %300’ün üzerinde büyüme kaydetti. Eylül ayında yeni bir ürünü piyasaya sürmesi bekleniyor.

Pandemi ayrıca Kovid karantinaları ve küresel ticaretteki toparlanma küresel nakliye sistemini stres altına soktuğu için Keyi’ye zorluklar getiriyor. Peng, Teknolojik Haberler’a “Enflasyon ve COVID-19’un nakliye oranlarımız üzerinde kesinlikle bir etkisi oldu ve kar marjında ​​düşüş riskiyle karşı karşıya olduğumuza şüphe yok – özellikle de uluslararası bir e-ticaret şirketi olduğumuz için” dedi.

Bu arada, Keyi gibi ihracata yönelik Çinli tüketici girişimleri, Apple’ın gizlilik politikası değişikliğinin sonuçlarıyla başa çıkıyor. Peng, “Artık iOS kullanıcılarından veri alamadığımız için yeniden hedefleme pazarlaması sınırlı hale geliyor” ve “ilişkilendirme analizi modeli de etkisiz hale geliyor” diye itiraf ediyor. Şirketin stratejisi, içerik pazarlamasına daha fazla kaynak ayırmaktır; bu, “her zaman daha fazla insanın Clicbot’u tanımasını sağlamanın önemli bir yolu ve daha iyi bir ürün geliştirmemiz için bir teşvik olarak görülmüştür”.Kaynak : https://techcrunch.com/2022/06/27/battery-anker-invests-steam-robomaker-keyi-clicbot/

Yorum yapın