Pi Arzı Yetersiz Kaldığında, İnce İstemciler Ev Otomasyonu ve Düşük Güçlü Bilgi İşlem İçin Uzun Kalır


Düşük güçlü bir bilgi işlem projesi için ucuz, küçük bir bilgisayara mı ihtiyacınız var? Tarihsel olarak, kesinlikle yapmamış olsak bile, birimiz doğrudan bir Raspberry Pi’ye ulaşırdık. ihtiyaç GPIO. Ancak fiyatlar yükseldi ve stoklar tükendi, [Andreas Spiess] arama zamanının geldiğine karar verdi. artık pahalı olan Pi’lere alternatifler Aranın altındaki videoda görebileceğiniz.

IOTstack için Debian’ı kurma

Birçoğu Pi’yi yazılım ekosistemi, daha düşük güç gereksinimleri ve küçültülmüş boyutu için kullanıyor. [Andreas] eBay’de arama yaptı ve 10-15 $ gibi düşük bir fiyata sahip olunabilen ince bilgisayar istemcileri aradı. Biraz daha pahalı birkaç birim de seçilmiş ve videoda bazı karşılaştırmalar yapılmıştır. Bu ince istemciler, güç tüketimi, bilgi işlem gücü ve maliyet açısından bir Pi ile nasıl karşılaştırılır? Sonuçlar sizi şaşırtabilir!

Yazılım başka bir konudur, çünkü birçok Pi projesi Pi’ye özgü bir ARM64 Linux dağıtımı olan Raspbian’a dayanmaktadır. Raspbian, Debian’a dayandığından, [Andreas] deney için bir temel olarak seçti. Sanallaştırma için Proxmox, IOTstack ve Home Assistant gibi güçlü yazılımları dikkatli bir şekilde dahil ederek, x86-64 donanımında Home Assistant’ı çalıştırmanın her adımında izleyiciye yol gösterdi ve Linux dağıtımları arasındaki farklara dikkat çekti.

Sonuç olarak, Pi ekosisteminden çıkıp genel Linux bilgi işlemine geçmeyi düşündüyseniz, bu eğitim mükemmel bir başlangıç ​​noktası olacaktır. Tabii ki [Andreas] bu ağaca havlayan ilk kişi değil ve bu ayın başlarında 3B yazıcınız için Klipper çalıştıran başka bir ince istemciyi kullanıma sunduk. Bu Pi’siz zamanlarda kendi mükemmel Pi ikamenizi buldunuz mu? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin.
Kaynak : https://hackaday.com/2022/11/25/when-pi-supply-falls-short-thin-clients-stand-tall-for-home-automation-and-low-power-computing/

Yorum yapın