PDF dosyaları nasıl oluşturulur


Belgeleri ve dosyaları paylaşmak için yaygın olarak bir PDF (taşınabilir belge biçimi) kullanılır. Ayrıca PDF formları oluşturup bu dosyaları doğru uygulamalarla düzenleyebilmenize rağmen, öncelikle salt okunur olan bu dosyalara kolayca erişilebilir ve çoğu cihazda açılabilir. Dosyaları ve belgeleri hızlı ve kolay bir şekilde paylaşmak için bir PDF dosyasının nasıl oluşturulacağı aşağıda açıklanmıştır.

Devamını oku: Bir web sayfası nasıl PDF dosyası olarak kaydedilir

HIZLI CEVAP

Bir PDF dosyası oluşturmak için şuraya gidin: Yazdır kullandığınız programın seçeneklerini seçin ve yazıcı hedefini PDF olarak kaydet. Ayrıca kullanabilirsin Microsoft PDF’ye Yazdır Windows PC kullanıyorsanız. Adobe Acrobat’a erişiminiz varsa, yazdırma hedefini Adobe PDF’si.

PDF dosyası nasıl oluşturulur

Windows yazdırma seçenekleri

Ankit Banerjee / Android Otoritesi

kullanabilirsiniz Yazdır PDF dosyası oluşturmak için tarayıcılar da dahil olmak üzere herhangi bir programda çalışır. Çoğu uygulama ve programda şuraya gidin: Yazdır, ve Yazıcı seçenekleri altında (buna Yazdırma hedefi de denilebilir), PDF olarak kaydedin. Adımlar biraz farklı olabilir, ancak fikir şudur: Yazdır > PDF olarak kaydet.

Bazı programlar ve uygulamalar, bilmeniz gereken birkaç farklı seçeneğe sahiptir. Elbette, yazdırma seçeneği, aşağıda da belirtilen mobil hariç her uygulama/platformla çalışacaktır.

microsoft word pdf olarak kaydetme

Ankit Banerjee / Android Otoritesi

  • Windows uygulamaları: Office uygulamaları, Edge, Paint, Photos ve diğerleri gibi Microsoft programlarında Microsoft PDF’ye Yazdır seçenek olarak. Diğer üçüncü taraf uygulamalar ve tarayıcılar gösterilecek PDF olarak kaydet ilave olarak.
  • Microsoft Word: Bir belgeyi kaydetmeye hazır olduğunuzda, şuraya gidin: Dosya > Farklı kaydet > Gözat(bir klasör seçmek için) ve Tür olarak kaydet seçenekleri, PDF’yi seçin. Microsoft Word sürümünüze bağlı olarak, daha uygun bir Adobe PDF olarak kaydet seçenek.
google dokümanlar pdf indir

Ankit Banerjee / Android Otoritesi

  • Google Dokümanlar: Google Dokümanlar kullanıyorsanız, üzerine tıklayarak belgenizin bir PDF kopyasını oluşturabilirsiniz. Dosya > İndir ve seçme PDF belgesi (.pdf). Bu yöntemi masaüstü ve mobil cihazlarda kullanabilirsiniz.
  • Android: Android’de, aradığınız Paylaş > Yazdır. Bazı uygulamalarda şunları bulabilirsiniz: Paylaşmak üç dikey nokta simgesini kullanarak menü seçeneklerini açarak. Google Fotoğraflar’da ve diğer uygulamalarda bir resme veya dosyaya uzun süre basarak Paylaşmak Menü. git Paylaş > Yazdır ve seçin PDF olarak kaydet yazıcı seçeneği olarak

Devamını oku: Android için en iyi PDF okuyucu uygulamaları

SSS

Bir dosyayı PDF olarak kaydetmek, bir belgeyi daha doğru bir şekilde çoğaltacaktır. Ayrıca, kaydetmek istemeyebileceğiniz meta verileri ve diğer bilgileri de içerebilir. Microsoft PDF’ye Yazdır yazdırılan bir sayfanın (yalnızca gördüğünüzün) nasıl görüneceğini yakalar ve onu bir PDF haline getirir.Kaynak : https://www.androidauthority.com/create-pdf-files-3185375/

Yorum yapın