Pazartesi.com’un kazançları tek boynuzlu atlar için bir titreşim kontrolü – Teknolojik Haberler


SaaS şirketleri içinbüyüme artık yeterli olmayabilir.

Girişim kapitalisti ve SaaS bilgesi Jason Lemkin notları paylaştı Dün Pazartesi.com’un son kazanç raporunda. Ekip üretkenliği hizmetinin Q1 sonuçlarından gördüğü olumluları vurgulayan Lemkin, şirketin en son çeyreğinde güçlü bir büyüme ve %125 net gelir elde tutma açıkladığını kaydetti.


Exchange, girişimleri, pazarları ve parayı araştırıyor.

Her sabah Teknolojik Haberler+’ta okuyun veya her Cumartesi The Exchange bültenini alın.


Lemkin’e göre, Monday.com’un hızlı büyümesi, borsanın kabul edip etmediğine bakılmaksızın, iş açısından “SaaS’ta zamanların hala çok, çok iyi” olduğunun bir göstergesidir. Piyasa ile ilgili nokta iyi. Kamu teknoloji şirketlerinin değerindeki değişimin şu anki noktasına ulaşması altı ay sürdü ve dalgalanmalar, geçen yılki özel sermaye bolluğunun ardından başlangıç ​​pazarında hala ilerlemeye devam ediyor.

Sektör kendini 2021’de olduğu gibi bu yıl da yatırımcıların gözünden çok uzakta bulsa da, Lemkin SaaS temellerinin hala güçlü olduğunu düşünüyor. Nedenini görmek zor değil. Pazartesi.com’un İlk çeyrek hoşuna gidecek çok şey vardı ve yine de şirketin değeri, hisse başına tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 450 dolardan, bu sabah 100 doların üzerinde birkaç dolar.

Bu nedenle Pazartesi.com, SaaS pazarındaki şirketlerin bir zamanlar olduğundan çok daha dik bir eğri boyunca nasıl derecelendirildiğinin iyi bir örneğidir. Öyleyse, gerçek sonuçlarını Q1 beklentilerine, şirketin analist tahminlerine karşı kılavuzluğuna ve piyasanın mevcut sağlığına ilişkin görüşünün nasıl okunacağına bakalım.

Ortaya çıkan resim, tek boynuzlu atların çok dikkat etmesi gereken bir resim. Sonuçta, kaç tane tek boynuzlu at aşağıdaki sonuçları yayınlamak istemez ki?

Pazartesi günkü Q1 sonuçları, 2022 rehberliği

Şirketin 2022 mali yılının ilk çeyreğinde, Monday.com bir önceki yıla göre %84 artışla 108,5 milyon $ gelir bildirdi. Şirketin açıklamasına göre, toplam net dolar tutma oranı %125 idi ve bu rakam “10’dan fazla kullanıcısı olan müşteriler için” %135’e ve “müşteriler için” %150’ye yükseldi. [worth] yıllık yinelenen gelirde 50.000 dolardan fazla.”

Büyüme açısından, o zaman, Pazartesi.com’un ilk çeyreğinde kırbaçlandı.

Kaynak : https://techcrunch.com/2022/05/17/monday-coms-earnings-are-a-vibe-check-for-unicorns/

Yorum yapın