PayMaya’nın sahibi Voyager Innovations, 1.4 milyar dolarlık bir değerlemeyle 210 milyon dolar artırdı – Teknolojik Haberler


Voyager YenilikleriFilipinler’in ödeme ve finansal hizmetler uygulamasının sahibi PayMaya ve neobank Maya Bank, bugün 210 milyon dolar artırdığını ve değerlemesini 1,4 milyar dolara çıkardığını duyurdu.

Tur, SIG Venture Capital tarafından yönetildi ve EDBI ve First Pacific Company’nin yanı sıra geri dönen hissedarlar PLDT, KKR, Tencent, International Finance Corporation ve IFC Gelişen Asya Fonu ve IFC Finansal Kurumlar Büyüme Fonu’nun katılımını içeriyordu.

Fonlar, 47 milyondan fazla kayıtlı kullanıcısı olan ve GCash ve Coins ile birlikte Filipinler’deki en popüler finansal uygulamalardan biri olan PayMaya aracılığıyla tasarruf ve kredi ürünleri de dahil olmak üzere Maya Bank hizmetlerini başlatmak için kullanılacak.

Voyager ayrıca, halihazırda bir dijital cüzdan, çevrimiçi havaleler, fatura ödemeleri, banka havaleleri, ön ödemeli kartlar ve PayMaya Mall adlı bir e-ticaret özelliği içeren PayMaya’ya kripto para birimi, mikro yatırımlar ve sigorta ürünleri eklemeyi planlıyor.

Voyager’ın son finansman turu, Temmuz 2021’de neobankasını başlatmaya hazırlık olarak 167 milyon dolar topladığı zamandı.

Bu duyuru sırasında Voyager, Filipinler merkez bankası Bangko Sentral ng Pilipinas (BSP) ile dijital banka lisansı için başvurduğunu söyledi. BSP’ye göre, ülkedeki yetişkin nüfusun yaklaşık yarısının banka hesabı yok, ancak bir hedef belirledi:2023 yılına kadar Filipinli yetişkinlerin %70’inin ödeme veya işlem hesaplarına dahil edilmesi.

Maya Bank, Eylül 2021’de BSP’den altı dijital bankacılık lisansından birini aldı ve Mart 2022’de Maya Bank’ın pilot testlerine başladı.Kaynak : https://techcrunch.com/2022/04/11/paymaya-owner-voyager-innovations-raises-210m-at-a-valuation-of-1-4b/

Yorum yapın