Party Round’un 7 Milyon Dolarlık parti paketi • Teknolojik Haberler


Dünyada Yatırım için, bir “parti turu”, bir şirketin yerden kalkmasına yardımcı olmak için daha fazla sayıda meleğin (kendilerine) cep değişikliğini yaptığı bir yatırım turudur – tipik olarak bir melek turudur. “Cep değişimi” elbette görecelidir; Çok yüksek varlıklı bir kişi için cep harçlığı nedir, sizin için bir evin peşinatı ve benim için yıllık maaş olabilir.

Yaklaşık bir yıl önce, Alex Party Round’un kendi platformunu kullanarak 7 milyon dolar topladığını ve orta büyüklükte bir otobüs dolusu melek yatırımcıyı üst sınır tablosuna eklediğini bildirdi. Genellikle, parti turları her şeyden çok kimi tanıdığınızla (ve masaya kimi getirmeye istekli olduklarıyla) ilgilidir, ancak düzgün bir hikaye ve anlatıya sahip olmak hala çok önemlidir.

bu Parti Turu ekip güvertesini benimle paylaşmaya istekliydi, bu yüzden kurucu ekibin 7 milyon dolarlık elmaları yerçekimine yenik düşürmeye yetecek kadar ağacı sallamak için ne yaptığına daha yakından bakalım.


Yıkmak için daha fazla benzersiz sunum destesi arıyoruz, bu yüzden kendinizinkini göndermek istiyorsanız, bunu nasıl yapabileceğiniz aşağıda açıklanmıştır.


Bu destedeki slaytlar

Party Round’un 10 kaydıraklı güvertesi, şimdiye kadar gördüğüm en dar güvertelerden biri. Düzenlemeler veya redaksiyonlar olmadan tam destesini paylaştı. Güzel.

  1. Kapak slayt
  2. Slogan slayt
  3. Çözüm slayt
  4. Değer desteği slayt
  5. Ürün slayt
  6. Rekabet avantajları slayt
  7. “Neden şimdi?’ kayma
  8. görev slayt
  9. Takım slayt
  10. Kapanış slayt

sevilecek üç şey

Party Round, pek çok şeyi destesine alır. Tasarımı beğendim ve özellikle kelimelerin azlığını seviyorum. Cehennem, tüm güverte sadece 148 kelime içeriyor. Bu…hiçbir şey. Şirket 148 kelime ile 7 milyon dolar topladı. Bu kelime başına 47.000 dolar. Bu tanıtım sunumları genellikle 2200 kelime uzunluğundadır ve bir dakika içinde maaşımı kontrol etmedim, ancak Teknolojik Haberler’ın bana makale başına 100 milyon dolar ödemediğinden oldukça eminim. Sonra tekrar, kısalığım için yaygın olarak tanınmıyorum.

Peki, net ve öz olmanın dışında, Party Round başka neleri doğru yapıyor?

Ne yaptığını biliyor. Kimin için yaptığını biliyor.

[Slide 3] Mükemmel değer prop. Resim Kredisi: Parti Turu

Ne yaptığını, kimin için yaptığını ve değer önerisinin ne olduğunu bilen bir şirket hakkında canlandırıcı bir şey var; ve hepsi burada, slaytta, kısa ve öz bir şekilde. Burada güzellik ve netlik var ve gerçekten de söylenecek fazla bir şey yok! Konuştuğum her kurucunun bu düzeyde bir genel bakış ve odaklanmaya sahip olmasını dilerdim.

Dokunun, dokunun, bum.

[Slide 4] 1.Tap 2.Tap 3.Tap 4.(???) 5.Kâr! Resim Kredisi: Parti Turu

4 ve 5 numaralı slaytlarda şirket, kurucular ve yatırımcılar için süreci özetlemektedir. Bir kitle fonlaması kampanyası oluşturmaktan daha kolay – hatta daha kolay –. Kurucular için, turu yaratır ve GÜVENLİ koşulları yapılandırırsınız, yatırımcılarınızı davet edersiniz ve Bob annenizin kardeşidir. Yatırımcılar için daveti açarsınız. İçerideyseniz, ne kadar yatırım yapmak istediğinizi yazarsınız, yatırım notlarını imzalarsınız ve parayı havale edersiniz. Çok basit görünüyor!

Mükemmel pazar bağlamı!

[Slide 7] Yatırım eskisi gibi değil. Resim Kredisi: Parti Turu

Yatırımcılar nadiren tek bir veri noktasına yatırım yapar ve “neden şimdi?” sorusunu bağlamsallaştırır. bir şirket için çok önemlidir. Şirket haklı olarak zamanın ruhunu yakaladığını belirtiyor. Hatta bunu dikkate değer bir kısıtlamayla yaptı; Görünürde NFT’lerden söz edilmiyor.

Perakende yatırım, Robinhood’un oyunlaştırılmış dünyasında büyük ölçüde değişti ve Coinbase, dijital cüzdanın ne olduğunu ve kaç kelimeyi oluşturmak için hatırlamanız gerektiğini anlamak için zaman harcamak istemeyen kişilerin bile kripto yatırımını menziline soktu. bir.

Bu desteye %100 hayran değilim. Aslında, yürekten, bu şirketin 7 milyon dolar toplamak şöyle dursun, herhangi bir para toplamada nasıl başarılı olduğunu anlamakta gerçekten zorlanıyorum. Bu yıkımın geri kalanında, Party Round’un geliştirebileceği veya farklı şekilde yapabileceği üç şeye, tam saha destesiyle birlikte bir göz atacağız.

Kaynak : https://techcrunch.com/2022/09/22/sample-angel-pitch-deck-party-round/

Yorum yapın