Parçalamak için Parçalamanız Gereken 9 İstilacı Bitki


Gezegen için o sinir bozucu, istilacı bitkileri doğrayın.

Gezegen için o sinir bozucu, istilacı bitkileri doğrayın.
Fotoğraf: Pavel Danilyuk/Pexels

Koruma, tasarruf etmek, gelecek nesiller için doğal dünyayı korumak ve ekosistemlerimizin sağlığı. Fakat bazen yerel ortamları kurtarmak için bazı bitkileri öldürmeniz gerekir. Spesifik olarak, istilacı bitkiler.

Beni yanlış anlama, bitkiler harika. Karbon yakalama dahil pek çok şey için onlara ihtiyacımız var. Fakat gibi istilacı türler mesela bu buglarsahip olamayan benimsedikleri ortamlar için korkunçtur. Sahip olmak tutabilen doğal yırtıcılar numaralar kontrolde. benistilacı bitkiler de aynı derecede sinsi olabilir. Sadece hak ettikleri yerde çabalamaya çalışan diğer bitkileri boğarlar ve bu yerli bitkiye güvenen yerli hayvanlara ve böceklere zarar verir onların yaşam alanı veya yiyecekleri olmak kaynak.

Yani bir bitkinin ihtiyacı olup olmadığını nasıl anlarsınız yok etmek? Bu kılavuz, en yaygın olanlardan bazılarını tanımlar.-ve en tehlikelisi-ABD’deki istilacı türler ve size başlamak için bir yer verebilir. Sadece senden önce bunu hatırla Huzur içinde yatsın Yerden herhangi bir şey, bitkiyi doğru tanımladığınızdan emin olun. Bunu yapmanın bir yolu, yerel park departmanınızla iletişime geçmektir. (özellikle bitki halka açık bir parktaysa) veya yerel veya eyalet koruma departmanınız. Bunlardan bazıları ajansın web sitelerinde yerli olmayan bitkiler gibi istilacı türlerin yakından çekilmiş fotoğrafları da var. kontrol etmeye değer.Kaynak : https://gizmodo.com/how-to-identify-invasive-plants-guide-kuzdu-ivy-pampas-1849001649

Yorum yapın