Palette, modern satış ekipleri için bir satış komisyonu aracı satıyor – Teknolojik Haberler


Tanışmak paletözellikle ilginç olacak bir hizmet olarak yazılım başlangıcı ayrıca bir hizmet olarak yazılım başlangıcını çalıştırma. Şirket, dahili ekibiniz için satış komisyonu planlarını tasarlamak, yönetmek ve optimize etmek için modern bir araç geliştirmiştir.

Bu yılın başlarında, başlangıç, Bain Capital Ventures liderliğindeki 6 milyon dolarlık bir fon sağladı. Liquid 2 Ventures, Twenty Two Ventures ve Kima Ventures’ın yanı sıra Mathilde Collin, Nicolas Dessaigne, Julien Lemoine, Nick Mehta, Allison Pickens, Thejo Kote, Kyle Porter, Adam Pettit, Danny gibi birçok iş meleği de tura katıldı. Zorotovich ve Peter Kazanjy.

Palette’i diğer komisyon yönetimi çözümlerinden farklı kılan, birçok farklı satış ürünüyle entegre olmasıdır. Örneğin, ürün tüm büyük CRM platformlarından (Salesforce, Hubspot, Close.io, Sellsy, Outreach ve Pipedrive), Stripe, Chargebee, QuickBooks ve Xero gibi çeşitli faturalama hizmetlerinden ve ayrıca ham SQL veritabanlarından veri alabilir.

Verileriniz Palette’te merkezileştirildiğinde, ürün tek bir gerçek kaynağı olarak hareket edebilir. Birkaç koşullu kural oluşturabilir ve doğru komisyon planına ulaşana kadar çeşitli senaryoları test etmeye başlayabilirsiniz.

Satış ekibi üyeleri herhangi bir zamanda Palette’e bağlanabilir ve bu çeyrekte kaç anlaşma kapattıklarını ve kotalarına ulaşma yolunda olup olmadıklarını görebilirler. Bu şekilde ilerlemelerini kendi Excel elektronik tablolarında takip etmek zorunda kalmazlar.

Ödeme yapma zamanı geldiğinde komisyon verilerinizi bir CSV dosyası olarak dışa aktarabilirsiniz. Gusto, Rippling, Payfit ve ADP gibi büyük bordro platformlarında ithal edilebilir.

Palette kurucu ortağı ve CEO’su Jean-Edern Lorillon isimleri kesinlikle, Büyüleyici IQ ve koku potansiyel rakipler olarak Ancak gerçek şu ki, birçok şirket sınırlamalarla karşılaştıklarından komisyonları hesaplamak için hala Excel elektronik tablolarına güveniyor.

Örneğin, farklı katmanlara ve eklentilere sahip bir ürün satıyorsanız, elma ve portakalları karşılaştırmanız gerekebilir. Benzer şekilde, müşterileriniz ürünü daha fazla kullandıklarında daha fazla ödüyorlarsa, bu kullanım bazlı fiyatlandırmayı komisyonlarınıza yansıtmak istersiniz.

Diğer bir deyişle Palette, müşteri başarı yöneticileri ve devam eden satış operasyonları olan şirketler için satış komisyonu platformunu kurmak istiyor. Başlangıç, 100 ila 1.000 çalışanı olan orta ölçekli şirketleri hedefliyor. Palette kullanan bazı şirketler arasında Nextech AR, EverCommerce, Gorgias, Mews, Kandji ve GetAccept bulunmaktadır.

Resim Kredisi: paletKaynak : https://techcrunch.com/2022/05/18/palette-sells-a-sales-commission-tool-for-modern-sales-teams/

Yorum yapın