Pakistan merkez bankası, müşterilere geri ödeme yapmak için başlangıç ​​etiketi sipariş etti – Teknolojik Haberler


Güney Asya ülkesinin merkez bankası olan Pakistan Devlet Bankası, fintech Tag’e, düzenleyici gerekliliklerin ihlalini ve “diğer endişeleri” öne sürerek müşterilere tüm fonları “derhal” iade etmesini ve girişimin geleceği hakkında varoluşsal sorular sormasını emretti.

Düzenleyici eylem, Pakistan’daki kullanıcılara bankacılık ve finansal hizmetler sunan Tag’a yönelik aylarca süren bir soruşturmayı takip ediyor. Teknolojik Haberler tarafından elde edilen bir yatırımcı mektubuna göre girişim, merkez bankasına sahte belgeler vermekle suçlanıyor. merkez bankası anahat vermedi (PDF) hangi düzenleyici kuralları ihlal etti, ancak geri ödeme için 19 Ağustos’a kadar bir son tarih belirledi.

Tag’in kurucu ortağı Ahsan Khan, girişimin diğer kurucu ortağı Talal Gondal’ı merkez bankasına sahte belge göndermekle suçladı; Dolandırıcılık eyleminin ortaya çıkması üzerine bankanın girişimi askıya aldığını, Haziran ayında yatırımcılara bir mektup yazdı.

“31 Mart 2022’den beri TAG’yi yönetirken Talal Ahmad Gondal’ın vicdansız ve profesyonel olmayan davranışlarını öğrenmiştim (ve davranışı hakkında çok daha önce şüphe ve endişelerim vardı ve 1 Nisan itibariyle TAG Pakistan Danışman/COO pozisyonundan istifa ettim, 2022, Talal’ın davasını öğrendiğimde.” Khan Teknolojik Haberler tarafından alınan 16 Haziran tarihli mektupta yazdı.

“Şu anda, diğer kurucular Talal Ahmad Gondal ve Alexander Lukianchuk’un, beni tamamen uydurma gerekçelerle kurucu ve hissedar olarak görevden almaya çalıştıkları yasa dışı eylemlerle karşı karşıyayım. Görünüşe göre bu eylem, suçu ve sorumluluğu bana yöneltmek için birlikte hareket ederek her ikisi tarafından üstlenilmiş gibi görünüyor, bu da oldukça talihsiz bir olay. ETİKET. Bu nedenle, iyi niyetli bir girişim ve yatırımlarının geri dönüşü amacıyla TAG’ye değerli meblağlar yatıran Yatırımcılarımızın, mevcut endişe verici durumdan haberdar edilmesi zorunludur.”

Tag, Pakistan’da en hızlı büyüyen girişimlerden biridir. Geçen yıl Eylül ayında tohum finansmanı turunda 100 milyon dolar değerindeydi. Başlangıç, destekçileri arasında Liberty City Ventures, Canaan Partners, Addition ve Mantis’i sayar.

Gondal, yorum talebine hemen yanıt vermedi.

daha fazla okuma: Yerel gazeteci Taimoor Hassan haftalarca Tag’in sorunları hakkında rapor vermek.Kaynak : https://techcrunch.com/2022/08/04/pakistan-central-bank-orders-fintech-tag-to-refund-customers/

Yorum yapın