PagerDuty Summit etkinliğinden kaçırmış olabileceğiniz 3 bilgiModern olay müdahalesi, bir sistem çökmesine müdahale etmek için nöbetçi mühendisi saat 3’te uyandırmaktan çok daha fazlasıdır. Bu hala ara sıra gerçekleşse de, PagerDuty Inc. gibi olay müdahale platformları proaktif, akıllı iş açısından kritik operasyon yönetimine odaklanır.

Acil müdahaleden proaktif önlemeye geçiş yapan PagerDuty, iş dünyasındaki herkes için hayatı kolaylaştırmak için çözümlerini genişletti.

Haziran başında San Francisco’da düzenlenen PagerDuty Zirvesi etkinliğinin teması “dijital her şey dünyasına” uyum sağlamaktı. endüstri analisti lisa martin uzman konuklarla PagerDuty tarafından duyurulan yeni araçlar ve otomasyon yetenekleri hakkında konuşarak, PagerDuty’nin olay müdahalesinin geleceğine yönelik vizyonuna ilişkin içgörüler kazandı. (* Aşağıdaki açıklama.)

“Bizim amacımız operasyonlarda devrim yaratmaya çalışmak,” dedi. Sean Scott, PagerDuty’nin baş ürün sorumlusu, Zirvede theCUBE ile yaptığı röportaj sırasında. “Peki, olan tüm kaosu anlamlandırmaya nasıl yardımcı oluyorsunuz ve daha anlamlı işlere geri dönebilmek ve sıkıcılığı makinelere bırakabilmek için bunu nasıl daha basit hale getiriyorsunuz?”

kaçırmış olman durumunda Çağrı Görev Zirvesiişte CUBE’nin etkinlikten çıkardığı ilk üç sonuç:

1) İşletmeler otomatikleştirilmiş bir ‘teknolojik hijyen’ rutininden yararlanabilir.

Dijital bir işletmeyi yönetmek, günlük temel ama sıkıcı görevler listesine katılmak anlamına gelir. Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, bu kritik ama zaman alıcı işle durmadan uğraşmak zorunda kalmak, listede üst sıralarda yer alıyor. tükenmişlik nedenleri ve ciro. İyi haber şu ki, “teknoloji hijyeni” görevleri otomasyon için idealdir ve PagerDuty şirketlerin başlamasına yardımcı olmak için hazırdır.

“Diş fırçalamaya benzer pek çok teknik iş var” Mandi Duvarları (resimde), PagerDuty geliştirici savunucusu, theCUBE’a şunları söyledi: “Kendinizi yanlışlıkla bir güvenlik riskine veya uyumluluk sorununa maruz bırakmamak için bunu düzenli olarak yapmanız gerekiyor… bir insan onları her zaman yapıyor. ”

CUBE’a PagerDuty’nin otomatikleştirilebilecek görevleri nasıl tanımladığını anlatan Scott’a göre, PagerDuty’nin amacı insanların özel işler yapmasını sağlamak.

“Makineler çok kolay, tekrarlayan işleri yapmakta gerçekten çok iyiler ve bunların birçoğunu her gün yapıyoruz,” dedi.

İşte CUBE’nin Mandi Walls ile yaptığı eksiksiz video röportajı:

2) İşletmeler, bulut bilişim kaosunu azaltmak için AIOps’a ihtiyaç duyar.

PagerDuty, Scott’a göre başka bir işyeri stres etkenine de yardımcı olabilir.

CUBE’ye “Dikkatinizi odaklamanıza ve sizi ilgili işe yönlendirmenize yardımcı olan makine öğrenimi algoritmalarımız var” dedi.

AIOps, olayları tahmin etmek için akıllı çıkarımlar yapabilmesi ve bunları önlemek için adımlar atabilmesi veya hangilerinin gruplanabileceğini ve hangilerinin sabahı bekleyebilecek olanlara karşı acil müdahaleye ihtiyaç duyduğunu belirlemek için gelen uyarıların gürültüsünü sıralayabilmesi bakımından görevlerin temel otomasyonundan farklıdır. .

Dağınık bulut bilişim ortamının “lojistik kaosu”nda giderek daha önemli bir istatistik olan Scott’a göre, gürültünün yaklaşık %98’i ortadan kaldırılabilir.

“Bir şeylere güç veren onlarca yüzlerce mikro hizmet var. Ve sonra bu hizmetler arasında binlerce farklı bağımlılık var.” Michael Cucchi, PagerDuty ürün başkan yardımcısı, theCUBE’ye söyledi. “Ve bu karmaşık ortamda değişimi çok sık zorlamamız gerekiyor. Denemek ve çözmek ve bunu gerçek zamanlı olarak yapmak oldukça zor bir karmaşa.”

Cucchi, AIOps ile makine öğrenimi, durumu anlamak için olay zekasını kullanır ve ardından otomasyon devreye girerek duruma tepki verir ve sorunu çözer, diye ekledi.

İşte CUBE’nin Michael Cucchi ile yaptığı tam video röportaj:

3) Otomasyon, Müşteri Deneyimini iyileştirir.

Bulut bilişim ortamının karmaşıklığı, müşterilerin anında yerine getirilmesini beklediği dijital bir dünyada işletmelerin performans göstermesini zorlaştırıyor. bir kombinasyonu teknik beceri boşluğua devam eden büyük istifave müşterilerin artan beklentileri, işletmelerin her şeye anında yanıt vermeye hazır olması gereken bir ortamda üçlü bir tehdit oluşturuyor, Manjula TalrejaPagerDuty’de kıdemli başkan yardımcısı ve baş müşteri görevlisi, theCUBE’ye söyledi.

Jonathan RendePagerDuty Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Ürünler Genel Müdürü, theCUBE ile yaptığı röportajda bu duyguyu tekrarladı.

“Beklentiler tüm zamanların en yüksek seviyesinde. İnsanların hoşgörüsü tüm zamanların en düşük seviyesinde. Ve yolunda gitmeyen bir şey olduğunda bu, organizasyonun ön kapısına yansıyor,” dedi Rende.

Ön uç, müşteri memnuniyetsizliğinin ağırlığını aldığında, sorunu ikinci el geri bildirimlerle düzeltmesi gereken arka uca yönelirler. PagerDuty, müşteri şikayetlerini teknolojik sorunlarla ilişkilendirerek bu iletişim arızasını düzeltebilir.

Rende, “Ön büro ve arka ofis arasındaki o altın bağlantıyı kurabildiğimizde ve müşteri vakalarını olaylarla senkronize edebildiğimizde, sihir gerçekleşmeye başlıyor” dedi.

İşte CUBE’nin Jonathan Rende ile yaptığı tam video röportaj:

CUBE’nin PagerDuty Summit kapsamının tamamını izlemek için, tam etkinlik video oynatma listemize bakın:

(* Açıklama: TheCUBE, PagerDuty Summit etkinliği için ücretli bir medya ortağıdır. Ne PagerDuty Inc., theCUBE’nin etkinlik kapsamının sponsoru, ne de diğer sponsorlar, CUBE veya SiliconANGLE üzerindeki içerik üzerinde editoryal kontrole sahip değildir.)

Resim: Silikon AÇI

Uzmanlardan oluşan Cube Club ve Cube Event Topluluğumuza katılarak misyonumuza desteğinizi gösterin. Amazon Web Servisleri ve Amazon.com CEO’su Andy Jassy, ​​Dell Technologies’in kurucusu ve CEO’su Michael Dell, Intel CEO’su Pat Gelsinger ve daha birçok aydınlatıcı ve uzmanı içeren topluluğa katılın.Kaynak : https://siliconangle.com/2022/06/23/3-insights-you-might-have-missed-from-the-pagerduty-summit-event-pdsummit/

Yorum yapın