Özelliklerden olası fiyatlandırmaya kadar şu ana kadar bildiğimiz her şey burada – Technology News, Firstpost


Apple Watch Series 7, Apple’ın şimdiye kadar ürettiği en çok satan giyilebilir cihazlardan biri olmasına rağmen, Apple’ın başlangıçta saate eklemeyi planladığı bazı özelliklerden yoksundu. Çoğu bu özelliklerden Bu yılın en çok beklenen giyilebilir cihazı Apple Watch Series 8’de bulunacak.

Apple Watch Series 8 Özelliklerden olası fiyatlandırmaya kadar şimdiye kadar bildiğimiz her şey burada

Söylentiler, bir ton dışında yeni eklenen özellikler Apple Watch Series 8 ayrıca yeni tasarlanmış bir kasaya ve yeni bir tasarım diline sahip olacak. Apple’ın yaklaşmakta olan giyilebilir cihazının ne zaman piyasaya sürüleceği konusunda netlik olmamasına rağmen, büyük olasılıkla yaklaşan iPhone 14 serisi ile birlikte açıklanacak.

Bildiğimiz her şeye bir göz atıyoruz yaklaşan Apple Watch Series 8.

Apple Watch Series 8: Diziliş
Apple Watch Series 8’in ana serisi olacak olsa da, söylentiler Apple’dan temelde aynı özelliklere ve her şeye sahip olacak, ancak birkaç önemli ve yeni özellik kaldırılacak bir veya iki saat daha olacağını gösteriyor. Bunları mevcut Apple Watch Series 7’ye yapılan küçük bir yükseltme olarak düşünün.

Bu daha hafif sürüm Apple Watch SE olarak adlandırılabilir. Apple’ın Samsung’dan bir ipucu alıp Apple Watch Explorer adı verilen daha sağlam ve daha sağlam bir saat ile ortaya çıkma ihtimali de var.

Apple Watch Series 8: Yeni bir tasarım
Temel tasarım mevcut nesil saatlere benzeyecek olsa da, internette dolaşan sızıntılar ve dijital renderlar göz önüne alındığında birkaç küçük değişiklik olacak. Pek çok kişinin Apple’ın uygulayacağına inandığı tasarımdaki en büyük değişiklik, kavisli bir kenar yerine düz kenarlara gitmektir. Ekranın da düzleşmesi muhtemel.

Apple Watch Series 8: Boyut
Apple’ın son birkaç sürümüne dayanarak, Apple Watch Series 8’in 41mm ve 45mm kadranlarda satışa sunulması muhtemel görünüyor. Bununla birlikte, ekran analisti Ross Young, 41 mm ile 45 mm arasında yer alan üçüncü bir boyutun bu yıl mevcut olma olasılığının yüksek olduğunu ortaya koydu.

Apple Watch Series 8: Çip ve bağlantı
Apple Watch Series 8’e güç sağlayan çipin olağanüstü güçlü olmasını ve S7 SoC’ye kıyasla büyük bir sıçrama olmasını beklemeyin, ancak bir hız tümseği olması muhtemel. Apple, Apple Watch Series 7 ile Apple Watch Series 6’ya kıyasla büyük bir performans sıçraması yapmadı. Ayrıca, Apple’ın performansı artıracak bazı ince ayarlarla S7’yi S8 SoC olarak yeniden piyasaya sürmesi çok iyi bir olasılık.

Apple’ın bir sonraki saatini önceki yıllarda olduğu gibi hem GPS hem de Hücresel seçeneklerle sunmasını güvenle bekleyebiliriz.

Apple Watch Series 8 Özelliklerden olası fiyatlandırmaya kadar şimdiye kadar bildiğimiz her şey burada

Apple Watch Series 8: Özellikler
Apple her zaman olduğu gibi sağlığa odaklanacak. 2022’de eklenen yeni bir sıcaklık sensörü olabilir. Raporlar ayrıca, araba kazası algılamanın gelecekteki bir Apple Watch ve iPhone’a ve potansiyel olarak Apple Watch Series 8 ve iPhone 14’e gelebileceğini öne sürdü.

Apple ayrıca, Apple Watch Series 8’e uyku apnesi izleme ve algılama özelliğini de eklemek istedi, bu nedenle bunun bir özellik olarak dahil edilmesi de güçlü bir olasılık.

Apple’ın her konuda uzman olduğu Mark Gruman, gelecekteki iPhone’ların uydu bağlantısına sahip olabileceğini ve temelde bir uydu telefonu olarak işlev görebileceğini belirtti. Apple Watch Series 8’in de bu özelliğe sahip olduğu söyleniyor, ancak buna bahse girmeyiz. Yine de bu özelliği uygularlarsa, kullanıcılar baz istasyonunun dışındayken kısa acil durum metinleri gönderebilecekler.

Apple Watch Series 8: Fiyatlandırma ve bulunabilirlik.
İşte işlerin biraz zorlaştığı yer burası. Büyük ihtimalle söylediğimiz gibi Apple, iPhone 14 ile birlikte Watch Series 8’i ortaya çıkaracak, ancak ürünleri müşterilere gönderirken öncelikleri açıkça iPhone 14 olacak.

Ek olarak, diğer birçok teknoloji şirketi gibi Apple’ın da yonga sıkıntısı ve lojistik sorunlarla karşı karşıya kalmaya devam edeceği düşünüldüğünde, Apple Watch Series 8’in müşterilere sunulacağı bir tarihi belirtmek mümkün değil.

Fiyatlandırmaya gelince, şirket Apple Watch Series 7 fiyatlandırmasına bağlı kalırsa, 41 mm Apple Watch Series 8’in 41 mm için 399 dolardan ve 45 mm için 429 dolardan başlamasını ve kayışlara ve kasa seçeneklerine bağlı olarak oradan artmasını bekleyin.

Kaynak : https://www.firstpost.com/tech/news-analysis/apple-watch-series-8-from-features-to-possible-pricing-here-is-everything-we-know-so-far-10804181.html

Yorum yapın