Özel özellikler ve deneyler için ücretli bir katman olan Snapchat Plus’ı hızlı testler – Teknolojik Haberler


Snapchat, Snapchat Plus (veya Snapchat+) adlı sosyal ağı için kullanıcılara belirli konuşmaları ve özel simgeleri sabitlemek gibi deneysel özelliklere erken erişim sağlayacak ücretli bir abonelik katmanını test ediyor.

Şirket, Snapchat Plus kullanıcılarının tam olarak ne gibi avantajlara sahip olacağını ve nerede kullanıma sunulacağını belirtmedi. Bu ayrıntılarla ilgili sorularımıza yanıt olarak yalnızca genel bir açıklama geldi:

“Snapchat kullanıcıları için yeni bir abonelik hizmeti olan Snapchat Plus’ın erken dahili testlerini yapıyoruz. Bir şirket sözcüsü, abonelerimizle özel, deneysel ve yayın öncesi özellikleri paylaşma ve topluluğumuza en iyi şekilde nasıl hizmet edebileceğimiz hakkında daha fazla bilgi edinme potansiyelinden heyecan duyuyoruz” dedi.

Snapchat’in, deneysel ve yayın öncesi özellikleri kullanma ayrıcalığı için ödeme yapan Snapchat Plus abonelerine sunulanlar arasında nasıl bir ayrım yapacağı net değil; ve Snapchat’in bir parçası olanlar mevcut beta programıücretsizdir (çoğu beta testinin normalde olduğu gibi).

Ancak uygulama araştırmacısı sayesinde Snapchat Plus hakkında bazı ayrıntılara sahip olabiliriz. Alessandro Paluzzi. Bir dizi tweet’te, aboneliğin aylık 4,59 € (4,82 $) veya yıllık 45,99 € (48,32 $) tutarında olacağını belirtti.

Bu, özel bir rozet, bir profili 1 numaralı BFF’niz olarak sabitleme gibi özelliklerin kilidini açar, böylece hızlı bir şekilde Snap’ler gönderebilir veya onlarla sohbet edebilirsiniz, özel Snapchat simgeleri ve son 24 saat içinde hikayenizi kaç arkadaşınızın tekrar izlediğini görebilirsiniz. Ayrıca arkadaşlarınız konum paylaşımını etkinleştirdiyse, son 24 saat içinde nerede olduklarına göz atabilirsiniz.

Snapchat, bu bilgiyi nasıl sakladığını netleştirmek zorunda kalacak, çünkü bu özellik, birisi verileri ele geçirirse bir gizlilik kabusu gibi geliyor.

Şirketin 1. Çeyrek sonuçlarının önerdiği gibi, Snap şu anda abonelerini Facebook ve Twitter’dan daha hızlı büyütüyor. Ancak firma, gelirlerini de artırmak istiyor. Nisan ayında, perakendecilerin fotoğraflarını AR nesnelerine dönüştürmeleri ve daha sonra bunları Snapchat’in kendi alışveriş deneyimiyle bütünleştirmeleri için yeni bir araç duyurdu. Ayrıca, geliştiricilerin çok kullanıcılı deneyimler oluşturması için bir sunucu tarafı teknoloji yığını olan Lens Cloud’u başlattı. Yeni abonelik hizmeti, daha fazla para kazanmalarını sağlayan bulmacanın bir parçası olabilir.

Abonelikler yoluyla gelirlerini artırmaya çalışan tek sosyal ağ Snapchat değil. Geçen yıl Twitter, önce Avustralya ve Kanada’da, daha sonra ABD ve Yeni Zelanda’da Twitter Blue adlı ücretli planını başlattı. Mesajlaşma uygulaması Telegram da bu ay kendi abonelik hizmetini başlatmaya hazırlanıyor. Google Fotoğraflar ayrıca şunları sunar: Google One abonelerine özel filtreler ve efektler.

Uzun yıllar boyunca bu uygulamalar, hizmetlerini ücretsiz olarak sunarken, reklam parası ve ortaklıklara dayanarak kullanıcı büyümesine odaklandı. Bununla birlikte, reklamların nasıl sunulabileceği ve hangi verileri toplayabilecekleri konusunda daha fazla kısıtlama getirildikçe ve kullanıcılar, çok fazla reklam teknolojisiyle birlikte gelen “ürün sizsiniz” yaklaşımından giderek daha fazla rahatsız oluyorlar – bu platformlar daha fazla yol bulmaya çalışıyor. para kazanmak. Bu durumlarda, kullanıcılardan premium özellikler için ödeme yapmalarını istemek giderek daha çekici bir seçenek haline geliyor.

Kaynak : https://techcrunch.com/2022/06/17/snap-tests-snapchat-plus-a-paid-tier-for-special-features-and-experiments/

Yorum yapın