Özel Bir WearOS Saat Yüzü Geliştirme


Bir akıllı saatin kadranını kişiselleştirmeyi düşündüğünüzde, muhtemelen bir Android cihazda yeni bir duvar kağıdı seçmeye benzer bir şey hayal ediyorsunuz veya belki de renk şemasını biraz değiştiriyorsunuz. Ama değil [Sebastian SARBU], planları hepsinden biraz daha büyüktü. Böylece Android Studio’yu kırdı ve gerçekten özel bir saat yüzü yazmaya başladı bu, cihazın ekranından en iyi şekilde yararlanmanızı sağlar. Şansımıza, o yalnızca başkalarının çalışması için kaynak kodu yayınlamakla kalmadı, aradan sonra görebileceğiniz bir dizi videoda geliştirme sürecini belgeledi.

Dairesel ekranı, mümkün olan en az pikseli kullanarak çeşitli bildirimleri gösterebilen çok renkli “kabuk” parçalarıyla tamamlanmış dilimlere ayırdığı için, yeni arayüzü “Pizza Saat Yüzü” olarak adlandırdı. Düzenin nispeten küçük bir alana çok fazla bilgi sığdırabileceğine şüphe yok ve estetik doğal olarak öznel olsa da, oldukça kaygan göründüğünü düşünüyoruz.

Yuvarlak bir ekranı daha iyi kullanmak için döşeme ekran kodunu değiştirmek.

Android Studio’daki şablonlar söz konusu olduğunda teknik olarak doğru terim olsa da, aslında bunu yalnızca bir “saat yüzü” olarak adlandırmanın yanlış bir adlandırma olduğunu düşünüyoruz, çünkü tam bir kullanıcı arayüzü revizyonuna gerçekten daha yakın. Olarak [Sebastian] serisinin ikinci videosunda açıklıyor, tasarımının bir parçası, pil seviyesi ve hava koşulları gibi diğer uygulamalardan alınan verileri görüntülemek için rafine bir arayüz içeriyor ve minimum sayıda dokunuşla ne kadar bilgiye erişebileceğini en üst düzeye çıkarmasına olanak tanıyor. ve ekranda kaydırır.

Hatta video dizisini, Android Studio projesini WiFi üzerinden doğrudan WearOS cihazınıza nasıl yükleyeceğinizi gösteren bir gösteri ile kapatıyor ve bu, kodunu kullanmıyor olsanız bile, bunu özel yüz geliştirme konusunda değerli bir baştan sona kılavuz haline getiriyor. Toplulukta akıllı saatlere karşı karışık bir tepki gördük, ancak hepimizin özellikle ilgilendiği bir şey olmasalar bile, akıllı saatlerle açık alanda çalışmak hakkında daha fazla bilgi vermenin net bir olumlu olduğu konusunda hiçbir tartışma yok.

Tabii ki, gerçekten ısmarlama bir şey istiyorsanız, belki de özel bir açık kaynaklı akıllı saat, aradığınız şey daha fazladır.
Kaynak : https://hackaday.com/2022/06/27/developing-a-custom-wearos-watch-face/

Yorum yapın