Oyun odaklı UnCaged Studios, iyi kripto oyunları oluşturmak için 24 milyon dolar artırdı – Teknolojik Haberler


Web3 odaklı bir oyun stüdyosu olan UnCaged Studios, kripto oyun endüstrisini büyütmeye devam etmek için A Serisi sermaye finansmanı turunda 24 milyon dolar topladı.

Artış, Griffin Gaming Partners, Vgames, Maverick Ventures İsrail, Drive by DraftKings ve 6th Man Ventures’tan yatırımcıları içeriyor. Seri A, Solana odaklı oyunu MonkeyLeague için 4 milyon dolarlık ön satışın ardından geliyor. Herhangi bir değerleme açıklanmadı.

UnCaged’in kurucu ortağı Raz Friedman Teknolojik Haberler’a “Kripto fonlarından para alabilirdik, ancak oyun endüstrisinden ve inananlardan almak daha güçlü” dedi. “Önce web3 olan bir şirket olmak yerine, web3’ü kullanan ve oyunlara getiren bir oyun şirketiyiz.”

Oyun stüdyosu, Raz ve Tal Friedman kardeşler tarafından ortaklaşa kuruldu. Her ikisi de daha önce halka açık bir oyun şirketi Playtika’da çalıştı, ancak mevcut kazan-kazan ekosistemini sürdürülemez olarak gördü.

Tal, “Axie Infinity ve The Sandbox’ın başarısını izliyorum” dedi. “Başarı zaten var ama yapılan oyunlar olması gerektiği kalitede değil…Oyunlar için ekonomi geliştirmiş insanlar olarak, heyecan ve heyecanla yıllarca sürdürülebilir olabilen topluluklar ve oyunlar oluşturmak istiyoruz. merkezinde eğlence var.”

Sermaye, oyna-kazan futbol oyunu MonkeyLeague’i geliştirmeye devam etmenin yanı sıra geleceğin oyunlarını ve web3 oyunları için altyapıyı oluşturmak için kullanılacak.

Raz, “Bizim için her büyük şirketin büyük bir başarı ile başlaması gerektiğine inanıyoruz” dedi. “Şu anda odak noktamız, teknoloji ve içerik tabanımızı büyütmek için kaynaklara sahip olabilmemiz için MonkeyLeague etrafında şirket için karlı olan harika bir oyun yaratmak.”

Raz, UnCaged’in ikinci aşamasının, web3’te iyi bir oyunun nasıl yönetileceğine ve kazan-kazan kavramları etrafında daha fazla oyun yaratmaya odaklanacağını söyledi.

“Zaten para kazanıyoruz, ama [the funding is] yüksek prodüksiyon içeriği getirmenin bir yolu… bu eğlence ekip ve yetenek açısından çok pahalı,” dedi Raz.

Genel olarak, web3 oyun endüstrisi için finansman, sermaye alana akmaya devam ettikçe kripto oynaklığından etkilenmedi.

Immutable’ın başkanı ve kurucu ortağı Robbie Ferguson, Teknolojik Haberler’a verdiği demeçte, Avustralya merkezli bir web3 oyun firması olan Immutable, geçen ay 500 milyon dolarlık bir geliştirici ve girişim yatırım fonu başlattı. Daha yakın zamanlarda, kripto ve eğlence oyun firması Cauldron, “Pixar of web3”ü oluşturmak için geçen hafta 6,6 milyon dolar topladı.

“Geleneksel oyun endüstrisindeki insanlar bunu anlayacaklar. [web3] oyunların bir sonraki aşaması,” dedi Tal. “Bu sadece oyunlarda kripto para kullanmakla ilgili değil, aynı zamanda toplulukları oyunun bir parçası haline getirmekle ilgili. Web3, oyunculara ortak olmaları ve gelirleri paylaşmaları için gerçek bir güç veriyor, bu büyük bir değişiklik.”Kaynak : https://techcrunch.com/2022/07/14/gaming-focused-uncaged-studios-raises-24m-to-build-good-crypto-games/

Yorum yapın