Otomatik Slack durum güncelleyici üreticisi Pulse, ekip iletişim girişimi Lounge – Teknolojik Haberler’ı satın aldı


salonUzak ve dağıtılmış iş gücü için tasarlanmış özelliklerle işin geleceğini yeniden hayal etmek isteyen bir ekip iletişimi girişimi olan Slack, geçen yıl aynı pazara rekabetçi ses ve video araçlarıyla girdikten sonra bir çıkış buldu. Geçen yıl eski Life360 çalışanları tarafından başlatılan Lounge, şirketin açıklanmayan bir meblağ karşılığında satın alındığını doğruladı. Nabız — uzaktan çalışan üretkenliğini artırmayı amaçlayan, ancak özellikle yapay zeka ve özel kuralların bir kombinasyonu aracılığıyla kullanıcıların Slack statüsündeki güncellemeleri otomatikleştiren özellikler aracılığıyla başka bir şirket kurma teknolojisi.

Pulse tarafından kurulmuştur. Raj SinghSalesforce gibi şirketler de dahil olmak üzere halihazırda birden fazla çıkışa sahip olan . Pulse özellikle, Lounge’un uzaktan çalışanlar için ekip oluşturma etkinlikleriyle ilgili fikirlerinden etkilendi.

Ancak bu, Lounge’un sunduklarının yalnızca bir alt kümesiydi. Hizmeti, mesaj panoları, sesli sohbet, grup sesi ve çalışan masaları, konferans odaları ve hatta dinlenme odaları gibi tipik kurumsal ofis alanlarının görsel temsilleri gibi özelliklerle daha geniş bir platformdu. Bunun da ötesinde, fotoğraf paylaşım araçları ve şirket çapındaki etkinlikler için destek (örneğin adımlar veya meditasyon zorlukları gibi) gibi uzak çalışanların bağlantı kurmasına ve birbirlerini tanımasına yardımcı olmak için tasarlanmış özellikler geliştirdi.

Lounge CEO’su Alex Kwon’a göre, girişiminin benzersiz özelliklerine rağmen, Slack ve Microsoft Teams gibi ana akım uzaktan çalışma platformlarının kilitlenme ve ağ etkisine karşı mücadele etti. Ancak son kurşun, Slack’in Lounge’un en büyük satış noktalarından biri olan sesli sohbetleri etkili bir şekilde hedef alan kendi hafif sesli ağ özelliği olan Huddle’ı tanıtmasıydı.

Başlangıçta Lounge, daha derin Slack entegrasyonu ile eşzamansız ekip oluşturma faaliyetlerine daha fazla odaklanmak için dönmeye karar verdi.

Kwon, Singh’in daha sonra kendisine ulaştığını ve Pulse’un, çalışanların Lounge gibi tamamen yeni bir platform kullanması yerine, Slack’teki her bir ekip üyesinin durumunu tam olarak çalıştıkları yerde gösteren bir platform olmayı nasıl hedeflediğini açıkladı. Pulse, çözümünü Microsoft Teams, Google Workspace ve hatta Discord gibi diğer iş yeri uygulamalarına da genişletmek istiyordu. Her iki taraf da bu mevcut teklif için sosyal bir katman olarak ekip oluşturma etkinlikleri oluşturmanın mantıklı olabileceği konusunda hemfikirdi. Ayrıca, uzaktaki ekipleri daha yakın hissettirmek için Lounge’un orijinal vizyonuna hizmet etti.

Kwon, “Raj, daha önce Salesforce’a çıkış yapmış B2B alanında deneyimli bir girişimcidir, bu nedenle satın alma görüşmesi bizim için doğal bir sonraki adım haline geldi” diyor.

Kwon, Pulse’un, Pulse’un ortam durumu güncelleyicisinin sosyal yol haritası olarak, Lounge’un Steps mücadelesi ve Takım fotoğrafları özelliği gibi eşzamansız ekip oluşturma etkinliklerini kullanmayı hedeflediğini söylüyor Kwon. O halde, şirket çapında ekip oluşturma zorluklarının nasıl aynı şekilde Slack durum güncellemelerine dönüştürülebileceğini hayal edebilirsiniz. ve takviminiz, çalışma saatleriniz ve daha fazlası.

Satın almanın bir sonucu olarak, Kwon, Pulse’a katılan tek Lounge üyesi ve yalnızca yarı zamanlı ürün danışmanı oldu – satın almanın yetenekten çok teknolojiyle ilgili olduğunun bir işareti.

Anlaşma şartları açıklanmadı, ancak bunun nakitten çok hisse senedi olduğunu anlıyoruz, bu da daha küçük bir çıkış anlamına geliyor.

Lounge, Unusual Ventures, Hustle Fund, Translink, Unpopular Ventures ve diğer melekler dahil olmak üzere yatırımcılardan 1,2 milyon dolar fon topladı.Kaynak : https://techcrunch.com/2022/05/17/pulse-the-maker-of-an-automatic-slack-status-updater-acquires-team-communication-startup-lounge/

Yorum yapın