Örnek nitelikli Mastodon URL’leri | Bilgi Dünyası


Mastodon’daki Listeler ve kişiler’de nasıl eklediğimi gösterdim. liste için sütun Takip etmek inşa etmekte olduğum Mastodon tarayıcısının sekmesi. Bu, daha kolay ve daha güçlü liste yönetimi yönünde atılmış bir adımdı. Takip ettiğim kişilerin listelere atanıp atanmadığını görmemi ve kimlerin bir listede (veya belki de farklı bir listede) olması gerektiğini düşünmemi sağlıyor.

Bugün, bu yeni gücü ciddiyetle kullanmaya başladığımda, yeni bir meydan okuma keşfettim. Birini bir listeye atamak veya bir liste atamasını değiştirmek için, menüdeki bağlantıya tıkladım. hesap_url’si Mastodon web uygulamasında o kişinin profilini açmak için sütun. Ev sunucumdaki hesaplar için bu iyiydi, mastodon.sosyal. Shelley Powers’ınki gibi bir hesap URL’si beni liste yöneticisinin mevcut olduğu ev sunucumdaki Shelley’nin profiline getiriyor.

Ama başka bir yerde birini takip ediyorsam, Ward Cunningham gibi https://mastodon.radio/@k9ox, hesap URL’si beni Ward’ın o sunucudaki liste yöneticisinin kullanılamadığı profiline getiriyor. Ward’ı bir listeye atamak için onun hesap URL’sini almam, ev sunucumun web uygulamasındaki arama kutusuna yapıştırmam ve ardından ortaya çıkan bağlantıyı tıklamam gerekiyordu: https://mastodon.social/@[email protected].

Bu çok hızlı eskidi, ben de ayarladım Takip etmek Örnek nitelikli bir URL olarak adlandıracağım URL’nin ikinci çeşidini görüntülemek için sekme.

Steampipe, bu ayarı yapmak için birkaç yol sunar. kullanıcısı olarak Gösterge Paneli, görünümü yönlendiren SQL sorgusunda dönüşümü yapmak için Postgres’in normal ifade işlevlerini kullanabilirsiniz. Ama zorunda kalmamayı tercih edersin. olursa çok daha güzel Eklenti bunu sizin için yapar, böylece SQL yalnızca adlı bir sütuna başvurabilir. instance_qualified_url.

İkinci yaklaşımı seçtim. Bir Steampipe eklentisinin yazarı olarak, eklenti kullanıcıları için hayatı olabildiğince kolaylaştırmak istiyorsunuz. Hem eklentinin hem de kontrol panelinin yazarı olduğunuzda, benim bu durumda olduğum gibi, güzel bir erdemli döngünün tadını çıkarabilirsiniz. Pano geliştikçe eklentiyi iyileştirmenin yollarını keşfedersiniz, bu da panonun daha fazla kullanılmasına yol açar ve bu da eklentiyi geliştirmek için daha fazla fırsat önerir. Bu iki bileşenin birlikte evriminden büyük keyif alıyorum!

Telif hakkı © 2023 IDG Communications, Inc.Kaynak : https://www.infoworld.com/article/3686115/instance-qualified-mastodon-urls.html#tk.rss_all

Yorum yapın