O’Reilly, yazılım geliştiricilerin bulut becerilerini daha hızlı edinmelerine yardımcı olmak için Cloud Labs’ı başlattıteknoloji eğitim firması O’Reilly Medya A.Ş. bugün, deneyimsiz yazılım geliştiricilerin bulutta ayaklarını bulmalarına yardımcı olmayı amaçlayan umut verici yeni bir eğitim teklifini duyurdu.

Yeni Bulut Laboratuvarları eğitim kursları, kullanıcılara O’Reilly öğrenme platformundan uzman rehberliği ile birlikte bir canlı bulut hesabına geçici erişim sağlar. O’Reilly, fikrin bulut öğrenimini bilgi teknolojisi pratisyenlerinin günlük işlerine yerleştirmek olduğunu açıkladı, böylece kullanıcılar bulut becerilerini öğrenmekten bunları gerçek dünyada uygulamaya kadar sorunsuz bir şekilde ilerleyebilirler.

İlk Cloud Labs teklifi, Microsoft Azure’u destekler ve bu platformun bulut hizmetlerini kullanmaya nasıl başlayacağınıza ilişkin talimatlar sağlar. O’Reilly, içindeki öğrenme modüllerinin kısa, sindirilebilir ve pratik olacak şekilde tasarlandığını ve öğrencilere adım adım talimatlarla gerçek dünya senaryolarında rehberlik ettiğini söyledi. Öğrenciler, bulut konsolu kullanıcı arabirimi veya entegre bir komut satırı arabirimi aracılığıyla izleme seçeneğine sahiptir. Bu sayede mevcut sistemlerde sorun yaratmayacak güvenli bir ortamda, kendi tercihlerine uygun şekilde becerilerini uygulama pratiği yapma esnekliğine sahip olurlar.

O’Reilly, Cloud Labs teklifi için önemli talep göreceğine inanıyor. Dünyanın dört bir yanındaki işletmelerin, bulut bilişim uzmanlarını benzeri görülmemiş bir oranda işe almak istediğini belirtiyor. 2018 ve 2021 yılları arasında iş ilanı sitesinde bulut bilişim rollerinin payı Indeed %42 arttıdedi O’Reilly.

İlginçtir ki, O’Reilly bu rolleri yerine getirme yeteneğinin zaten var olduğuna inanıyor. Sorun, birçok geliştiricinin belirli bulut platformlarıyla çalışma deneyiminden yoksun olmasıdır.

O’Reilly Başkanı Laura Baldwin’in açıkladığı gibi, bulut ortamlarının çok dik öğrenme eğrileri var ve birçok şirket, geliştiricilerin iş başında öğrenmeye çalışırken hatalar yapabileceğinden endişe ediyor.

Baldwin, “En kaliteli eğitimi canlı bulut kaynaklarına erişimle eşleştirerek, kullanıcılarımız en çok kullanılan bulut ortamlarında uygulamalı deneyim kazanıyor” dedi. “Sonuçları olmadan hata yapma özgürlüğüne sahip oldukları için, uygulayıcılar somut iş sorunlarını nasıl çözeceklerini öğreniyorlar. Bu da organizasyonları için muazzam bir değer katıyor.”

Constellation Research Inc.’den Holger Mueller, bulut öğreniminin zor olabileceğini kabul etti. Yine de bulut becerileri yetersiz arz ve yüksek talep görüyor, dedi.

Mueller, “Geliştiricilerin bulut becerilerini daha hızlı ve verimli bir şekilde edinmelerine ve uygulamalarına yardımcı olacak bir şeylerin olması gerekiyor,” diye devam etti Mueller. “O’Reilly tarafından benimsenen yaklaşım umut verici çünkü yeni geliştiricilerin ayaklarını bulmalarına yardımcı olmak için hem uygulama hem de öğrenme ortamları sunuyor. Geliştiriciler artık bir öğrenme ortamına girmek için gereken zorlu kurulumla çıkmaza girmiyorlarsa, bulut becerilerini çok daha hızlı kazanabilmeli ve geliştirebilmelidir.”

O’Reilly, yakında Amazon Web Hizmetleri ve Google Cloud ortamları için ek Bulut Laboratuvarları başlatacağını söyledi. İlk Cloud Labs modülleri, Microsoft Azure ile giriş düzeyindeki iş rollerini hedefleyecek ve gelecekteki içerik sürümleri daha orta ve gelişmiş becerileri kapsayacak şekilde ayarlanacak.

Resim: geralt/Pixabay

Uzmanlardan oluşan Cube Club ve Cube Event Topluluğumuza katılarak misyonumuza desteğinizi gösterin. Amazon Web Servisleri ve Amazon.com CEO’su Andy Jassy, ​​Dell Technologies’in kurucusu ve CEO’su Michael Dell, Intel CEO’su Pat Gelsinger ve daha birçok aydınlatıcı ve uzmanı içeren topluluğa katılın.Kaynak : https://siliconangle.com/2022/07/12/oreilly-launches-cloud-labs-help-software-developers-acquire-cloud-skills-faster/

Yorum yapın